Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 czerwca 2005, 22:59

purina proplan nie jest złą karmą. Karma o której Pani pisze jest mało znaną karmą także ciężko się na ten temat wypowiadać. Niemniej rzeczywiśie trzeba temy psu sprobować podawać jagniecine. Praktycznie każda firma produkuje tą karmę i hills, eucanuba, nutra, belcando itp. Jako dorosłego psa, który dalej bedzie miał problemy należy go spróbować ustawić na diecie tj. hills d/d, eucanuba dermatosis, royal hypoalergenic. Niestety bewi - dog jest karmą sprzedawaną dla hodowców, musi nam Pani podać nr. rodowodu psa, przynależność do związku kynologicznego ( który oddział) i wtedy sprzedamy tą karme takie są wymogi importera tej karmy. CHOĆ UWAŻAM TO ZA KOMPLETNĄ GŁUPOTE. ALE W XXI W. JESZCZE PANUJE CIEMNOGRÓD.
niestety okazało się , że został przebiałkowany .
Pani też szerzy pewien ciemnogród. Pamiętajcie wszyscy nie można organizmu przebiałkować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To wierutna bzdura. Kto to powtarza i powiela jest człowiekiem niedouczonym. Można wywołać skaze białkową, ale nie przebiałkować.

Jugurt można stosować u psów oczywiście warunek, że nie występuje odczyn na ten rodzaj białka.
Gość

22 czerwca 2005, 23:45

Nie chciałam niczego szerzyć.
Taką opinię usłyszałam od lekarza weterynarii i powtarzam jego słowa, a że nie jestem kompetentną osobą jeśli chodzi o psie dolegliwości zwróciłam się o poradę za którą serdecznie Panu dziękuję.
Purina proplan nie jest złą karmą a Purina Dog Chow o którą pytałam?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 czerwca 2005, 21:22

troszkę gorsza od proplana - oględnie mówiąc
emilia
Posty: 3
Rejestracja: 22 czerwca 2005, 18:47
Lokalizacja: zachodnioporskie

23 czerwca 2005, 23:53

Nie chcę być namolna , ale proszę powiedzieć co mam rozumieć przez słowa " oględnie mówiąc " . Na pewno różnią się ceną czym jeszcze w takim razie ? i jaka ilośc białka zawartego w karmie byłaby odpowiednia dla mojego pupila .
pozdrawiam i dziękuję
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 czerwca 2005, 08:04

tzn. że jest wykonanana z gorszych jakościowo substratów niż proplan, nie jest karmą zbilansowaną. Cena karmy zawsze podąża za jakością jak to się mówi z pustego i Salomon nie naleje. Co do białak proszę poczytać wcześniejsze posty dotyczące karm. Nie jest to tak, że ilość białka zadecyduje o karmie, którą Pani poda swojemu psu. Białko nie jest równe białku, ale o tym już pisaliśmy.
emilia
Posty: 3
Rejestracja: 22 czerwca 2005, 18:47
Lokalizacja: zachodnioporskie

25 czerwca 2005, 23:06

Witam ponownie !
Wiem już , że najodpowiedniejsza dla mojego psa to karma z jagnięciną . Dog chow to ta z niższej półki chociaż jak pisałam wcześniej ile karm tyle pozytywnych i negatywnych opinii o każdej z nich
Proszę doradzić o ile jest to możliwe Arion , Acana czy Bewi - Dog ?
Każda z nich dostępna jest w Waszym sklepie co jest niesamowitym ułatwieniem a i chciałabym by mój pies pozostał juz przy jednej karmie . W tej chwili zmienia również pokrywę włosową i nie chcę eksperymentować by mu nie zaszkodzić .
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 czerwca 2005, 19:11

wszystkie są podobnej klasy, ale ja dla swojego pupila wziąłbym bewi lub acane
Gość

28 czerwca 2005, 22:21

a czy acana jest karmą pełnowartościową tak jak royal tzn chodzi mi o to czy mogę psu podawać tylko tą karmę czy musze ją uzupełniać czym jeszcze
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 czerwca 2005, 00:10

ja osobiście uzupełniłbym 50 % zalecanej dawki producenta jakiś preparat witaminowo - mineralny
Agnieszka

26 lipca 2005, 12:41

Witam wszystkich !

Mam pytanie do Pana Jaroslawa: mam 14-miesiecznego bernenczyka. Podaje mu obecnie Acane puppy large breed. Czy to wystarczy, czy powinnam mu podawac jeszcze jakis preparat witaminowo-mineralny ?[/list]
boguś

26 lipca 2005, 13:04

Pan Jarek polecił mi dawać połowę zalecanej dawki wystarczy poszperać na forum :lol:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lipca 2005, 01:12

dodać jak mówi poprzednik
Gość

29 lipca 2005, 17:49

moj szczeniak wczesnij dostawal pedigree(nie wiedzialam ze to zla karma)..no i pojawily sie problemy z sierscia...teraz karmie go acana..wiem ze pan radzi dodawac preparat witaminowy..ja kupilam can-vit...moze byc?i pol dawki?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 lipca 2005, 12:01

jak najbardziej
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość