siemię lniane

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

16 października 2011, 13:03

Louhans pisze:a mi chodziło jedynie o to które siemie lniane i w jakich ilościach jest lepsze aby zmiękczyć kupę. Zauważyłam że jeśli daję sam kleik bez nasion to kupa wcale nie jest taka miękka jak po podaniu całych nasion bez zalewania i niestety, ale gojąca się ładnie już rana, znowu trochę krwawiła. I nie wiem jak dobrać teraz proporcje aby nie zaszkodzić a tą kupę jednak jeszcze przez kilka dni rozmiękczać.
Ja osobiście nie słyszałem,żeby siemię lniane pomagało zmiękczac qupy.
Pewne jest natomiast,że Olej lniany po podaniu doustnym działa ochronnie, żółciopędnie i rozwalniająco.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 października 2011, 06:32

z promieni słonecznych nie pobiera się witaminy D, tylko prowitamina D (którą jemy), aby przejść w formę aktywną potrzebuje promieni UV. I na prawdę nie trzeba stać na słońcu w lecie żeby ten proces zachodził, bo dzieje się tak w lecie jak i w zimie (chodzi o kąt padania promieni słonecznych a nie o ich ilość), więc trzeba uważać przez cały rok:)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

17 października 2011, 08:47

Ok nie znam się na tym,ale zupełnie co innego podaje internet,nie będe się sprzeczał :)
filodendron
Posty: 275
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 15:54

17 października 2011, 09:56

SleepingSun pisze:z promieni słonecznych nie pobiera się witaminy D, tylko prowitamina D (którą jemy), aby przejść w formę aktywną potrzebuje promieni UV. I na prawdę nie trzeba stać na słońcu w lecie żeby ten proces zachodził, bo dzieje się tak w lecie jak i w zimie (chodzi o kąt padania promieni słonecznych a nie o ich ilość), więc trzeba uważać przez cały rok:)
W przypadku ludzi biosynteza witaminy D przebiega przede wszystkim w naskórku rzeczywiście pod wpływem promieni słonecznych (w naszej szerokości geograficznej jednak rutynowo suplementuje się wit. D u niemowląt). Ale czy u psów ten proces jest tak samo wydajny jak u człowieka? W końcu one mają sierść, która chroni je przed działaniem promieni słonecznych.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 października 2011, 15:50

tak, w sumie racja, jednak trzeba uważać z wszystkimi witaminami, które rozpuszczalne są w tłuszczach, bo organizm nie jest się ich w stanie pozbyć. Tak samo u ludzi jak i psów;)
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

15 września 2022, 18:27

Cześć.
Jeśli Twój pies ma jakiekolwiek trudności czy problemy zdrowotne musisz liczyć się z tym, że najlepszym rozwiązaniem jest fachowa opieka zdrowotna. Tylko w ten sposób zadbasz o zdrowie i dobrą kondycję podopiecznego.
Dobrze jest zdać sobie sprawę jednak z tego, że wizyta w gabinecie weterynarza może wywołać dodatkowy stres i niepokój. Zerknij na naszego bloga i zobacz, jak możesz sobie z tym poradzić.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość