Przyswajalna karma dla szczeniaka

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

BaH.

15 września 2015, 17:28

Witam, proszę o poradę w poniższej kwestii.
Posiadam 7-miesięcznego teriera szkockiego. W chwili obecnej karmię go głównie suchą karmę, ale niestety ma problem z jej przyswajalnością. Przeszliśmy już Royal Canina, Purinę ProPlan, w chwili obecnej jest na Nutra Gold Breeders Bag.
Pisząc o słabej przyswajalności mam na myśli dużą ilość wypróżnień, 4 spacery dziennie=4 kupy. Są one zwarte, zdrowe.
Nie było sytuacji, aby miał biegunkę lub jakiekolwiek inne dolegliwości żołądkowe.
Próbowałam również z domowym jedzeniem i tutaj sytuacja jest już o wiele lepsza - mniejsza ilość wypróżnień.
Jednak wolę karmić szczenię suchą karmę, ponieważ jest już zbilansowana, a nie posiadam wiedzy żywieniowej i nie chcę popełnić błędów przy karmieniu gotowanym jedzeniem. Zwłaszcza psa w młodym wieku.
Docelowo chcę karmić psiaka 2x dziennie ( rano-sucha karma, wieczorem-gotowane jedzenie).
Prosiłabym o pomoc w doborze odpowiedniej karmy.
Z góry dziękuję.
malwina44
Posty: 30
Rejestracja: 31 grudnia 2015, 13:20

04 stycznia 2016, 13:46

widziałeś startery z doliny Noteci? To są karmy dedykowane szczeniakom. Spróbuj może maluszek będzie jadł? Daj koniecznie znać!
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

04 stycznia 2016, 17:55

Pani Malwino to było od razu mówić, że Pani z firmy :wink:
Gość#

04 stycznia 2016, 19:32

Od kiedy je NGBB?
Zawsze swoją wiedzę możesz poszerzyć, dla dobra psa. Jedzenie choćby przez nas przetworzone i tak jest lepsze od karmy.
Widziałam ostatnio skład Doliny i nie był aż tak kiepski jak zakładałam. Zauważyłam, że producenci zmieniają składy.
malwina44
Posty: 30
Rejestracja: 31 grudnia 2015, 13:20

16 maja 2016, 13:10

mój psiak był po prostu na tej karmie wychowany. Dobrze po niej się czuje, a przecież to dla mnie najważniejsze.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość