Pies nie pije wody

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Seledynka
Posty: 57
Rejestracja: 18 września 2014, 21:27

02 lutego 2015, 13:41

Witam troszke już poczytałam i znam różne opinie ale chce jeszcze was zapytać. Mój pies jest na domowym jedzeniu i wogóle nie pije wody ,mimo tego zawsze ma postawioną miske ze świeżą wodą . Ostatnio widziałam go pijącego latem jak było bardzo gorąco i był cholernie zziajany po zabawie. Pies ma wieczne problemy skórne które opisywałam w dziale choroby i nie wiem czy takie nie picie u niego nie pogarsza sytuacji. Co dodać do wody by go zachęcić a może nie zmuszać? Zaczyna mnie to zastanawiać bo nawet łyka nie weźmie
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

02 lutego 2015, 14:06

Możesz spróbować ugotować rosół na niewielkiej ilości mięska, taki aromatyczny, psiak się powinien skusić.
U mnie podziałało dodanie łyżeczki miodu do szklanki wody, najpierw pokazujesz psu co masz na palcu, odrobinę miodu podajesz do zlizania z palca, wszystkie czynności wykonujesz przy psiaku aby widział,że coś nabierasz, mieszasz, łyżeczkę miodu rozcieńczasz w wodzie i stawiasz przed psiakiem. Oby zadziałało.

Jeżeli domowe jedzenie ma sporą ilość wody, psiak może mniej pić, jak jest po spacerze, zziajany i zmęczony również nic. Powinien pić w ten sposób pomaga funkcjonowaniu nerek i nawodnieniu organizmu, tak jak u ludzi woda jest potrzebna do przemian w organizmie. Jedynie psy na barfie mniej piją ponieważ surowe mięso ma dość znaczną ilość wody w składzie.
akar
Posty: 149
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 18:43

02 lutego 2015, 14:07

Mam to samo ze swoim psem i dlatego zrezygnowałam z karmienia suchą i gotuję psu.Teraz też nie pije ale nawadnia się zupą ( najpierw zjada gęste,potem dolewam do miski wywar/rosołek i wypija). Uwielbia mleko, dawałam pół na pół z wodą ale ktoś gdzieś tu napisał że mleko szkodzi i podwyzsza poziom chlorków w organizmie).
Seledynka
Posty: 57
Rejestracja: 18 września 2014, 21:27

02 lutego 2015, 14:39

Dobre z tym miodem dzisiaj spróbuje :) rosolek to na pewno wypije bo już nie raz mu podawalam a z niego taki model że chyba nie przyzwyczajony do większej ilości picia bo natychmiastowo zlał się na podłoge :shock: często funduje mu takie rosołki bo mam wrażenie że za mało jedzenia mu daje ale on też jest bez granic i mógłby wiadro żarcia wciągnąć. Temat wody nurtuje mnie od dawna niby domowe robie takie rzadkie na mięsie no ale przy jego problemach skórnych picie wody by się przydało,zaraz zrobie próbe z miodem.
A jak poznac że pies mało nawodniony gdyby jednak domowe jedzenie nie wystarczało?
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

02 lutego 2015, 14:47

zdrowy pies, który ma dostęp do wody nie odwodni się w taki sposób, żeby to było niebezpieczne albo widoczne.
Seledynka
Posty: 57
Rejestracja: 18 września 2014, 21:27

02 lutego 2015, 15:01

To nie będe panikować miska z wodą codziennie jest dla niego dostępna niestety numer z miodem nie przeszedł chlipnął raz i podziękował :)
akar
Posty: 149
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 18:43

02 lutego 2015, 15:03

Ja dowiedziałam się przypadkiem, nie był odwodniony,skóra jędrna, błony śluzowe bez zmian a jednak kontrolne badanie moczu pokazało że pije stanowczo za mało.Mogłoby to się z czasem źle skończyć dla nerek.Z miejsca odstawiłam suchą karmę,namoczonej ( doradzał wet) nie chciał jeść. I mój też rosołki spija bez problemów,na początku potrafił posikiwać,po jakimś czasie wszystko wróciło do normy:) Na forum wyczytałam że zbyt niska podaż wody szkodzi,a żeby nie skłamać na suchej zimą wypijał może 2-3 łyzki stołowe, ale były dni że w ogóle-taki z niego gagatek( ponoć sznaucery tak mają,stąd skłonność do kamieni moczowych.)
Tomek Kasiak
Posty: 45
Rejestracja: 19 września 2015, 19:55
Lokalizacja: Warszawa

09 października 2015, 20:45

a dajesz mu sucha karme czy tylko gotowane?
Lidan
Posty: 167
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja: Kraków

12 października 2015, 22:53

Miałam podobnie z moją Gapą. Gdy została znaleziona i później przywieziona do mnie okazało się, że jako jedyny znany mi pies nie pije wody. Wcale! Za to mleko piła i żadnych sensacji żołądkowych nie miała. Zastanawiałam się jak rozwiązać tą sprawę bo zbliżało się lato i obawiałam się, że mleko zostawione na kilka godzin w misce może zepsuć się. Weterynarz podpowiedział, żeby dodawać wodę do mleka stopniowo zwiększając ilość wody i u mnie to zadziałało. W tej chwili Gapa po każdym spacerze pierwsze kroki kieruje do miski i wypija sporo samej wody :D Mleko nadal czasami, w małej ilości, jej daję bo skoro lubi i nic się jej po nim nie dzieje to czemu nie :wink:
Nie wiedziałam, że sznaucery miewają taki wodowstręt...Gapa jest mieszańcem podobnym do trochę przerośniętego sznaucera miniaturowego.
tungar26
Posty: 2
Rejestracja: 14 października 2015, 08:40

14 października 2015, 09:38

U nas był podobny problem z piciem wody, ale zadziałał trik ze słodką wodą, na początku dosładzaliśmy ją bardziej, a potem coraz mniej aż w końcu Tina zaczęła pić czystą wodę


________________
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Ostatnio zmieniony 15 października 2015, 11:12 przez tungar26, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

14 października 2015, 09:58

Żeby było zdrowo można dosłodzić miodem .
Karola41
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2015, 13:48

14 października 2015, 13:54

Też miałam taki problem i trik ze słodką wodą zadziałał, chyba jest dość popularny co widzę po wypowiedziach :) ostatnio czytałam o tym na bloguXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX wskazówka przydała się pomocna, ja generalnie wcześnie byłam u weterynarza przepisał psu jakieś krople ale niestety nic to nie dało, dopiero słodka woda okazała się rozwiązać problem.
Raul7
Posty: 4
Rejestracja: 14 października 2015, 12:55
Lokalizacja: Płock

14 października 2015, 14:50

Psy często kręcą nosem kiedy piją z jakiejś miski z osadem, lub po prostu starej. Miska do wody powinna być czyszczona. Być może chodzi także o zapach wody. Często w blokach woda jest bardzo chlorowana, to też może odstraszyć psa
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

22 września 2022, 11:45

Witaj.
Zbilansowana dieta jest ważna w przypadku wszystkich, także dla Twojego czworonoga. Oprócz dostarczania odpowiedniej dawki witamin ważne jest, aby dbać o nawodnienie psa przez cały rok. Warto zatem już od szczenięcych chwil wyrobić w zwierzaku nawyk picia z miski.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, dlaczego woda jest tak ważna w codziennych funkcjonowaniu psa, zajrzyj na naszego bloga i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!
https://www.krakvet.pl/artykuly/woda-dl ... tak-wazna/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość