Pies nie chce pić wody

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

skotaczka
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 2022, 15:46

20 listopada 2022, 15:54

Witam, mam problem z 5-miesięcznym psem, kundelkiem. Psiak adoptowany od rodziny, w której podobno były inne psy, które nie chciały go zaakceptować. Piesek od 8 dni (czyli odkąd się u nas pojawił) nie pije wody. Nie chce jej pić, ucieka od miski, nie przyjmuje wody również z ręki. Póki co, podaję mu gotowanego kurczaka z rosołem i tylko dzięki temu jeszcze się nie odwodnił, ale powoli już odmawia i tego.

Nie wiem czy to jest kwestia traumy czy ktoś może zrobił mu krzywdę ale zaczynam się poważnie niepokoić. Wet nic nie zaradził, w kółko powtarza, żeby podawać mu "zupę".

Czy ktoś miał może podobny problem?

Proszę o jakąś podpowiedź co robić lub gdzie się udać.

Dziękuję i pozdrawiam
Ola
Vet4u
Posty: 662
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

20 listopada 2022, 19:27

Dzień dobry!
Doraźnie może Pani spróbować przestawić miskę w inne miejsca i sprawdzić czy niechęć psa do picia wynika z umiejscowienia miski. Dodatkowo warto zadbać, aby woda była często wymieniana, a sama miska czysta. Warto również skonsultować się jeszcze raz z lekarzem weterynarii i rozważyć dodatkowe badania (np. podstawowe badania krwi) w celu wykluczenia ewentualnych chorób. Oczywiście może być to również problem na tle behawioralnym, ale cały proces diagnostyczny warto rozpocząć od wykluczenia medycznego podłoża takiego zachowania.
Pozdrawiam serdecznie,
Weronika
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość