Pies nie chce jeść suchej karmy...

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Ewelina Julia

12 grudnia 2011, 14:48

Muszę przedstawić swoje obserwacje. Nie chcę zapeszać :D ale być może że będzie koniec całkowitej niejadkowości mojej wybrednej, chorej psinki. :D
Gościu miałam pisać wrażenia odnośnie karmy Fitmin, ale... póki co karma jeszcze do mnie nie dotarła, natomiast dotarła Mera Dog bez zbóż indyk+ziemniaki dla alergików i z problemami trawiennymi( 22% białka i 11% tłuszczu) , ale w starej odsłonie- są różnice w składzie, w starej są skwarki , a w nowej ich brak, jest natomiast siara wołowa,ale proporcja ziemniaki/indyk uległa pogorszeniu ze stosunku 50%/28% niestety na 57%/24% :cry: PIESIA zjadła mi od razu 2 garści tej karmy (więcej nie sprawdzałam, żeby nie było sensacji po nowej karmie :) Być może w moim przypadku psiak protestuje pod kątem bogatości smaku. Wychodzi na to, że lubi mało składników, aromatów i smaków, co pociąga za sobą uboższy skład niż holistyki jak je nazywam :D albo też chodzi również o to,że toleruje tylko smak kury czy indyka, nie wiem. Dobrze,że nie zamówiłam Nutry Gold senior, bo pewnie byłby ten sam problem, ale skoro Mera zawsze była polecana, więc mam się co cieszyć, bo szczerze powiem,że już nawet myślałam o powrocie na RC :? ze względu na to,że w gotowanym pluje mi wszystkim oprócz mięsa,co na dłuższą metę jest destrukcyjne.
Ale się rozpisałam :oops: obserwacje po dłuższym czasie napiszę i skrobnę też odnośnie Fitmina
Ewelina Julia

12 grudnia 2011, 15:14

A teraz moje pytanie :D
Panie Robercie :D Mera Dog czy Fitmin ???
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

13 grudnia 2011, 08:29

Smakowo Fitmin,jakościowo jednak minimalnie Mera Dog,jest niewielka różnica wiele osób jej nie zauwazy ale są i tacy co to widzą
Ewelina Julia

13 grudnia 2011, 11:34

Aha :D to fajnie, w razie konieczności będę mogła żonglować obiema karmami :D p.s kupiłam też Beaphar top 10, tylko mam pytanie jak z dawkowaniem? wedle wskazań czyli 1 tabl. na 5 kg wagi? psinka waży 12 kg i ma 7 lat.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

13 grudnia 2011, 16:18

Idealnie byłoby 1,5 tabletki,ale w razie czego 1 wystarczy.
Ewelina Julia

13 grudnia 2011, 17:39

Dziękuję ślicznie Panie Robercie :)
Ewelina Julia

13 grudnia 2011, 17:48

Panie Robercie :oops: zebrało mi się na refleksje po napisaniu postu :oops: jak już temat suplementów, to gdybym chciała mojej psince ( 7 lat i 12 kg) profilaktycznie podać coś na stawy (żeby jak najmniej obciążało trzustkę i wątrobę) to Arthro Ha czy Arthrofos bądź też Arthroflex??? Nie wiem który wybrać i jak dawkować. I przepraszam, że tak pytam w kawałkach i głowę zawracam :oops:
Gość

20 grudnia 2011, 20:59

ja też niedawno miałam tymczasa, który nie tolerował suchej karmy, więc gotowałam a teraz to już jego nowa właścicielka się tym martwi :D
maxelka
Posty: 1
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 20:45

20 grudnia 2011, 21:13

powyższy post jest mój
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

22 grudnia 2011, 13:35

Ewelina Julia pisze:Panie Robercie :oops: zebrało mi się na refleksje po napisaniu postu :oops: jak już temat suplementów, to gdybym chciała mojej psince ( 7 lat i 12 kg) profilaktycznie podać coś na stawy (żeby jak najmniej obciążało trzustkę i wątrobę) to Arthro Ha czy Arthrofos bądź też Arthroflex??? Nie wiem który wybrać i jak dawkować. I przepraszam, że tak pytam w kawałkach i głowę zawracam :oops:
Osobiscie kupiłbym Arthro Ha.
Zelazny

23 grudnia 2018, 10:53

Miske z karma zostawic i niech stoi po paru dniach zacznie jesc i nie dokarmiac niczym nawet najmniejszym kawalkiem
agak00
Posty: 6
Rejestracja: 05 listopada 2018, 13:45

22 lutego 2019, 23:39

Zelazny pisze:
23 grudnia 2018, 10:53
Miske z karma zostawic i niech stoi po paru dniach zacznie jesc i nie dokarmiac niczym nawet najmniejszym kawalkiem
Niestety nie zawsze sie to sprawdza :( moja psica moze nie podchodzic przez cztery dni do miski ale zawyczaj ja sie poddaje i w trzeci dzien cuduje by zjadla bo przy pustym zoladku zwraca biala piana - weterynarz stwierdzil ze to przez wrazliwy zoladek u shih tzu i nie moge doprowadza do zbyt dlugiej przerwy w karmieniu. (oczywoscie 15 minut stoi miska i zabieram a ona i tak nie ruszy przy nastepnej porze karmienia).Pod katem zdrowotnym wszystko jest ok oprocz wady zgryzu - przodozgryz -czy to moze byc powod do wielkiej niecheci suchej karmy?
Od szczeniecia nie chce ruszac chrupkow, probowalismy dr john od hodowcy, acane rybna,simpsons z kaczka teraz taste of the wild i zadnej nie rusza bez namaczenia plus dobra puszka do dosmaczenia 😪 probowalam suplementowac citroenzymixem ale zadnej poprawy potem rumen tabs i rowniez brak efektow. Po 11 miesiacach prob karmienia sucha karma powaznie mysle o mokrej np animonda grancarno,rocco badz lukullus ktora lepsza ? A co najlepiej podawac do oczyszczenia zebow by kamien sie nie osadzal (dentastixy itp nie wchodza w gre, poroze jelenia ma ale nie bardzo sie nim interesuje)?
polalajla
Posty: 34
Rejestracja: 26 grudnia 2019, 16:49

16 lutego 2020, 21:13

U nas tez był ten problem ale zmieniłam karmę na bozite i o dziwo ja je .
Malanija
Posty: 32
Rejestracja: 07 czerwca 2019, 14:23

17 lutego 2020, 09:47

polalajla pisze:
16 lutego 2020, 21:13
U nas tez był ten problem ale zmieniłam karmę na bozite i o dziwo ja je .
bozita jedna zlepszych, ja bym wypróbowała, a nóz zalapie :-)
GortekZ
Posty: 27
Rejestracja: 08 lutego 2020, 16:26

18 lutego 2020, 11:32

ja też miałąm taki problem i długo szukałam żeby trafić na karmę która posmakuje mojemu psu i trafifłam w końcu na karmy od Bozita i je je naszczeście ze smakiem
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość