Otyła suczka husky - POMOCY!!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

.anka.

25 lutego 2007, 12:31

Karma przyszła maksymalnie szybko ;)) Psica chodzi teraz na 4 spacery dziennie, dwa po godzinę i pozostałe dwa - po dwie. Dłużej nie może chodzić ponieważ trzy lata temu przeszłą poważną operację (zerwane więzadło krzyżowe).
Co miesiąc będziemy też odwiedzać weterynarza żeby kontrolowac spadek wagi.

Pozdrawiam wszystkich :wink:
basia.star00
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2020, 18:10

14 sierpnia 2020, 20:51

Dużo spacerów i aktywności trzeba włączyć a do tego może ci pomoc karma bez zbóż bo zboża zapychają i pies przez nie może tyć . Ja kupuje bozite i moja sunia trzyma linie
Gosia z Krakvet.pl
Posty: 5
Rejestracja: 03 września 2020, 12:07

04 września 2020, 09:48

Nadwaga stanowi czynnik w istotny sposób wpływający na stan zdrowia oraz samopoczucie psa.
Jeżeli badania wykluczają problemy zdrowotne oprócz zwiększonej aktywności, proponuję karmę ultra premium PETVITA Light Turkey - holistyczna karma dla psa
https://www.krakvet.pl/product-chy-22076-PETVITA-Light-Turkey-sucha-karma-dla-psa-14kg.html
Laura.kos
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2020, 17:39

15 listopada 2020, 20:39

Zaczęłam kupować karmę specjalnie dla psow po sterylizacji z bozity i moja nie tyje . Karma tez nie zawiera zbóż a zboża bardzo zapychają
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

17 grudnia 2020, 21:13

.anka. pisze:
22 lutego 2007, 12:35
Po sterylizacji moja suczka rasy syberian husky zaczęła gwałtownie tyć i waży teraz... 50 kg!!!! :( :cry: . Zamówiłam już karmę odchudzającą Purina Dog Chow, ale nie wiem jak ją dawkować... Czy ktoś może mi pomóc? I co jeszcze mogę zrobić, żeby sunia w miarę szybko straciła na wadze?

Pozdrawiem i z góry dziękuję za odpowiedź.
Otyłość i nadmierna masa ciała często pojawiają się jako efekt nieprawidłowego żywienia - nadprogramowe przekąski, zbyt mała ilość ruchu, karmienie resztkami ze stołu. Nadwaga może być również wynikiem problemów ze zdrowiem lub przebytych zabiegów (kastracja lub sterylizacja).
Wizyta u weterynarza, zlecenie kompletu badań oraz wspólne ustalenie prawidłowej diety pomogą w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym forum: https://www.krakvet.pl/artykuly/otylosc-u-czworonogow-skad-sie-bierze-i-jak-sobie-z-nia-radzic/

Sprawdź w naszym sklepie karmy dedykowane psom z nadwagą. Szczególnie polecamy karmy Fitmin Light, które zawierają obniżoną ilość energii.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość