Opinie i przemyślenia na temat najlepszej diety psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

jinelcrimp8
Posty: 2
Rejestracja: 02 czerwca 2020, 12:48

02 października 2021, 17:18

Ostatnio oglądałem film dokumentalny Netflixa o psie karmach i okropnościach tego, jak się go robi. Trochę jak w dokumentach Food Inc., ale o psie karmach. Sugerował tylko surową dietę, a kilku weterynarzy rozmawiało o tym, dlaczego wybrali ją dla swoich psów. https://speedtest.vet/

Poważnie się nad tym zastanawiałem, posiadanie tylko jednego psa nie byłoby zbyt drogie. Chociaż kilka osób powiedziało mi, że to okropny pomysł. To, że psy zostały udomowione, może wywołać u nich choroby, agresję itp. W dokumencie wyjaśniono, że żołądki psów zawierają kwas do zwalczania chorób surowego mięsa, takich jak salmonella, dzięki czemu mogą sobie z tym poradzić na surowo…. Zrób tak. https://showbox.tools/

Mając to na uwadze, po raz pierwszy karmiłem mojego psa wellness, dopóki nie skończył roku, przez ostatnie 4 miesiące był na Taste of the Wild jako jego pierwsza karma dla dorosłych psów. Czytałem, że toczy się pozew zbiorowy za fałszywą reklamę metali ciężkich i pestycydów w żywności. Znowu chcę się przełączyć.

Moja przyjaciółka zajmuje się agility i posiada 4 psy i karmi swoje psy Earthborn Holistic. Przeczytałem jednak, że jest oparty na roślinach i to sprawia, że ​​zastanawiam się, czy to najlepszy rodzaj, czy nie. Czytam, że w zasadzie najlepsza jest surowa dieta, potem karma mokra i na koniec, jeśli musisz sucha karma dla psów.

To mój pierwszy pies, którego osobiście mam pod swoją opieką (inne psy były dorastającymi psami rodzinnymi) i chcę dla niego tego, co absolutnie najlepsze, ale jest tyle opinii na temat wszystkiego. Mój weterynarz zawsze mówi „ta karma dla psów jest w porządku”, a potem próbuje mi sprzedać karmę dla zwierząt Science Hill w klinice. Nie chcę "w porządku", chcę świetnie. Chcę dać mojemu psu długą i zdrową szansę na życie.

Z tym wszystkim, co zostało powiedziane......pomocy! Potrzebuję opinii wszystkich na temat wszystkiego, co powiedziałem powyżej i tego, co uważasz za najlepszą karmę dla psów. Ma 1 rok 4 miesiące, jest bardzo energiczny i aktywny. Niedawno zrobiłem na nim test DNA i jest mieszanką golden retrievera (25%), Staffordshire terriera (25%), wielkiego pirenejskiego (12,5%), a wyróżniające się grupy ras mieszanych to rasy azjatyckie i sportowe (37,5% ).
Ostatnio zmieniony 08 października 2021, 01:32 przez jinelcrimp8, łącznie zmieniany 1 raz.
mme
Posty: 159
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 19:12
Lokalizacja: kraków

07 października 2021, 17:31

Nie jestem specjalistą żywienia zwierząt więc mogę pisać wyłącznie o własnych poglądach i doświadczeniach . Wszystkie moje psy karmiłam od zawsze gotowanym mięsem z dodatkami. Nigdy nie ulegałam żadnym modom, trendom i opiniom "która karma najlepsza". Nie byłam też przekonana o wyższości karm gotowych, bo zbilansowane itp. Moim zdaniem każda karma komercyjna, sucha czy mokra to psi fast food. Ale znam psy, które są żywione wyłącznie suchą karmą, czasem nawet "marketową" i żyją. Lekarze weterynarii do niedawna polecali zwykle karmy różnych firm. Dzisiaj coraz częściej przyznają, że nie znają się na żywieniu i odsyłają do dietetyków. Oczywiście warto skorzystać z porady specjalisty ale można też samemu szukać informacji choćby w internecie. Jest mnóstwo opracowań i artykułów na ten temat. Dla mnie najważniejsza jest wiedza o tym co może zaszkodzić. Powszechnie wiadomo, że np. czekolada, winogrona, cebula itd. Nawet jeżeli miałam doświadczenie, że pies, który uwielbiał i jadł winogrona a nic mu nie było (wtedy nie wiedziałam, że szkodzą) to teraz po prostu ich nie podaję.
Milena-Kostrzyk
Posty: 1
Rejestracja: 29 lipca 2022, 11:02

01 sierpnia 2022, 11:39

Tak właściwie to czy takie skomplikowane diety dla psów mają jakiś większy sens? Sama zazwyczaj starałam się korzystać z produktów takich jak mięso czy jajka w ramach jednego posiłku, a poza tym z suchej karmy. I nie było większych problemów. Jednak patrząc na to jak wiele uwagi ludzie przykładają do diet swoich psiaków, to zastanawiam się czy warto spróbować polecanego jedzenia dla czworonogów. Między innymi mam na myśli świeże diety, które wśród moich koleżanek robią ostatnio furorę. Szczególnie skoro tego typu obniżki są całkiem zachęcające. Widzę że Mme posiadasz całkiem sporą wiedzę na ten temat, może powiedziałabyś co o tym myślisz? A przy tym może też poleciłabyś jakąś konkretną karmę z której sama korzystasz? Zawsze to będzie dodatkowa dawka wiedzy od kogoś doświadczonego ;) Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość