Odchudzanie a za mała ilość karmy

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
fiołkowa
Posty: 1
Rejestracja: 03 stycznia 2022, 23:21

03 stycznia 2022, 23:32

Dzień dobry

Mój pies ma prawie 2 lata i jest szczęśliwym, wykastrowanym kundelkiem. Przed kastracją ważył 18 kg i miał idealną wagę, teraz waży 23 kg i nieco się zaokrąglił.
Kupiłam karmę niskokaloryczną Brit Premium by Nature Light, na której widnieje, że aby zredukować masę ciała, mam psu o wadze 25 kg dawać 240g karmy dziennie. Czyli mojemu powiedzmy 230g.
Jeśli podzielę to na dwa posiłki, to w misce prawie nic nie ma. Szkoda, że nie mogę dołączyć zdjęcia, to by Państwo zobaczyli, jak to marnie wygląda.
Nie wiem, jak niby mój pies ma się tym najeść. Chcę go odchudzić, ale nie chcę go głodzić.
Czy ktoś może coś poradzić w tym temacie?
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

11 stycznia 2022, 15:45

Dzień dobry.
Po zabiegu kastracji najlepiej skonsultować się z lekarzem żeby dobrał odpowiednią karmę.

lek.wet Karolina Miechowska
dragon1
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 2021, 12:01

12 stycznia 2022, 13:23

po kastracji musisz sięgać po dedykowane karmy. Ja po takim zabiegu u mojego psa sięgnełam po tą karmę jako pierwszą: https://www.krakvet.pl/product-pol-19973-ACANA-Heritage-Light-Fit-sucha-karma-dla-psa-11-4kg.html
Od sterylizacji minęło już trochę czasu, ale dalej jesteśmy na tej karmie ;) Piesek zadowolony, waga pod kontrolą
JJanka
Posty: 75
Rejestracja: 21 maja 2021, 07:54

12 stycznia 2022, 13:36

Moja pani weterynarze z kolei polecała: https://www.krakvet.pl/product-pol-27765-Royal-Canin-CCN-MINI-STERILISED-sucha-karma-dla-psa-doroslego-3kg.html
i choć spotkałam wiele kiepskich opinii na temat tej karmy, to szczerze mogę polecić. Piesek dobrze funkcjonuje, ma apetyt no i co najwazniejsze - nie zauwazyłam u niego zwiększonej wagi od zabiegu
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość