obfitość wypróżnień

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

moinka
Posty: 9
Rejestracja: 27 lipca 2014, 21:03

09 września 2014, 19:19

Dziękuję Robercie :)
Pies był odrobaczany miesiąc temu, więc to raczej nie robale...

Postanowiłam że zaufam ponownie firmie Wolfsblut i zakupie tym razem tę karmę. Jej skład spełnia wszystkie moje wymagania :wink: Poobserwuje psa i zobacze czy to cos pomoże.
SKŁAD:
Jagnięcina (26 %), suszona jagnięcina (23 %), ryż pełnoziarnisty (20 %), tłuszcz jagnięcy, olej z łososia, kiełki ryżowe, jabłka, gruszki, jeżyna, jaja, ekstrakt z palmy yucca-schidigera, probiotyczne polisacharydy mannozowe, probiotyczna oligofruktoza, siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, minerały i witaminy

bardzo serdecznie dziękuję wszytskim za okazana pomoc. Pozdrawiam :D
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

09 września 2014, 21:01

moinka, jak mała poje dłużej karmę daj znac jak na niej się czuje, mam 14 miesięcznego goldena, one często maja problemy z dobraniem jedzenia, ładne, miłe ale delikatne, przynajmniej mój to już drugi golden a jeszcze bardziej kłopotliwy niż pierwszy. Powodzenia :)
moinka
Posty: 9
Rejestracja: 27 lipca 2014, 21:03

10 września 2014, 09:58

Dobrze, dam znać oczywiście. Myslę, ze zamieniając koninę na jagnięcinę (typowo dla alergików) i słodkie ziemniaki na ryż uda mi się ustalić, co jest lepiej przyswajalne przez mojego psa.
Choć to mój pierwszy golden i doświadczenia w tej rasie nie mam żadnego (poza kundelkami) to faktycznie juz sie zorientowałam, ze te psiaki mają mega delikatne układy pokarmowe :roll:
Staram sie bardzo dokładnie dobierać nawet przysmaki czy zabawki do konga, bo po zbożowych (a tego niestety pełno praktycznie w kazdym smakołyku no poza suszonym mięskiem) juz jest rzadsza kupka...
Ale np. bywa, że młoda najadła się na działce śliwek o zgrozo z pestkami :shock: i kompletnie nic jej nie było :roll:
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

10 września 2014, 10:34

Jeżeli masz na ogrodzie winogron lepiej go odgródź siatką od dostępu młodej, wiesz, że winogron jest na liście zabronionych konsekwencje zjedzenia go w sporej ilości są bardzo poważne, młode psy to małe odkurzacze wciągają wszystko co się da, patyki, korę, polecam rumen tabs na takie zapędy szczególnie wciąganie kup na spacerach :lol:
Zauważyłaś, że teraz nastała moda na zamienianie ryżu na ziemniaki :?: i nie wiadomo co lepsze a zielony groszek w karmach bez zbożowych to już musi być a po nim pierdy i luźna kupa. Im mniej składników i więcej mięsa tym lepiej. Powodzenia :)
Luckka

10 września 2014, 11:22

Ja na twoim miejscu nie zmieniałabym karmy lepiej odstawić wszelkie dodatki,smaczki,jogurty i pilnować czy pies czegoś nie podjada.A na pewno nie zmieniaj na karmy zbożowe.Większość psów po jogurcie może mieć takie sensacje.A jogurt i żwacze...
moinka
Posty: 9
Rejestracja: 27 lipca 2014, 21:03

03 października 2014, 15:25

Witam,

obiecałam poinformować jak się sprawy mają...
Otóż mimo stopniowego wprowadzania nowej karmy mojej psinie nowa karma nie pasuje...
Ma praktycznie ciągle bardzo luźne wypróżnienia i tylko rano (po nocnej przerwie bez jedzenia) kupa jest gęściejsza :(
Tak więc, pomimo idealnego według mnie składu karma psu nie służy...

Po długich przemyśleniach i świadomości, ze na tamtej karmie tez nie było idealnie zdecydowałam sie przejść na BARF. Spróbuję i mimo trudnych początkow wierze ze damy rady i w końcu dam mojemu psu to co najlepsze...

Nie wiem czy mogę tutaj (jesli nie to proszę mi wskazac miejsce lub usunąć ten fragment) zaproponować pewnie ponad 10 kg (w domu dokładnie zważę) do odsprzedania karme Wolfsblut z jagnięciną i ryżem za jakąś rozsądną cenę, bo nie wiem co z tym zrobić.
Hauka
Posty: 4
Rejestracja: 27 października 2014, 14:18

05 listopada 2014, 11:23

A może zrób badanie kału na pasożyty włącznie z lamblią. Poproś o badanie z antygenem na lamblie. U mojego psa w badaniu mikroskopowym nic nie wykryto, a antygen był dodatni, znaczy lamblie były. Lamblia może dawać takie objawy jak rzadsze kupy, a niekoniecznie biegunka.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

05 listopada 2014, 12:41

Rzeczywiście warto by było zrobić psiakowi badania w kierunku pasożytów.
Kililiśka
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 15:35

19 sierpnia 2019, 15:43

Ja mam pieska, który miał pasożyty (lamblie i włosogłówki), który jest że schroniska. Był odrobaczony i także myślałam tak jak Ty, że to wina karmy, ale po badaniach wszystko było jasne. Po pół roku w końcu się ich pozbyłyśmy 😓 Odrobaczanie nie jest 100% skuteczne, a lamblie to nie zawsze biegunki tylko czasami luźniejsze stolce itp.
Kililiśka
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 15:35

19 sierpnia 2019, 15:44

Radzę zrobić badania. Mam nadzieję jednak, że u Twojego Goldenka wyjdą ujemne 🙂
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość