Nieuformowany kał po suchej karmie

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Sandra Z
Posty: 1
Rejestracja: 18 lipca 2022, 01:37

18 lipca 2022, 01:46

Witam,

Mam 3 miesięcznego wyżła niemieckiego, który w hodowli skarmiany był sucha karma Husse. Po 2 tyg przebywania u mnie kupy suczki stały się luźniejsze, nieuformowane. Po wizycie u weterynarza podaniu antybiotyku (w tym czasie w domu przechodziliśmy masowo grypę żołądkowa) i podawaniu ryżu z kurczakiem i warzywami kupy wróciły do normalności. Problem rozpoczął się w momencie ponownego podawania suchej karmy Husse. Karma następnie została zmieniona na Brit Care łosoś ziemniak. Sytuacja się poprawiła kupy są na przemian normalne lub mieszane (najczęściej ostatnia cześć kupy jest luźniejsza). Zauważyłam tez ze kupa robiona po nocy jest normalna, w ciągu dnia bywa różnie. Piesek bardzo aktywny, karmie ja zwykle po spacerach przed odpoczynkiem. Proszę o radę, czy spróbować innej suchej karmy? Jeśli tak to jakiej? Czy przejść na mokra? Dodam, że suczka nie wykazuje objawów chorobowych, kupy nie maja uciążliwego zapachu, nie przelewa jej się w brzuchu, nie puszcza śmierdzących gazów. Ma ogromny apetyt i jest aktywna.
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

19 września 2022, 13:44

Dzień dobry,
Jeśli karma firmy Brit jest dobrze tolerowana przez psa, to zostałabym przy niej. Z innych karm wartych polecenia można wypróbować karmy Taste of the Wild czy też Wiejska Zagroda. Wszystkie można znaleźć na naszej stronie https://www.krakvet.pl/. Przy doborze karmy trzeba być cierpliwym i dokładnie sprawdzić co odpowiada naszemu zwierzakowi i już przy tym pozostać. Trzeba jednak brać pod uwagę czynniki takie jak wiek, rasa i aktywność zwierzęcia, ale także budżet właściciela. Na naszej stronie znajdzie Pani konfigurator karmy -
https://www.krakvet.pl/pol_n_Konfigurat ... 45863.html - zachęcam do wypróbowania!
Pozdrawiam serdecznie,
Weronika
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość