najlepsza karma, która nie przebarwia białych włosów???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

eliza@janukiewicz.pl

07 listopada 2013, 18:45

Witam,
czy ma Ktoś z Was białego psa, którego karmi dobrą sprawdzoną karmą, która nie zabarwiła mu włosów????
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

07 listopada 2013, 19:35

..
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2013, 12:59 przez isabelle30, łącznie zmieniany 1 raz.
eliza@janukiewicz.pl

07 listopada 2013, 20:56

Od razu widać, Kto jest na tym forum, jak nie umiesz czytać kobieto ( napisałam to grubym drukiem) to się nie wypowiadaj-to po pierwsze, a po drugie mogę pytać ile chcę i o co chcę!!!! :lol:
Brak mi słów...............
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

07 listopada 2013, 21:03

...
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2013, 12:59 przez isabelle30, łącznie zmieniany 1 raz.
Martines999
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 22:36

07 listopada 2013, 22:21

eliza@janukiewicz.pl pisze:Witam,
czy ma Ktoś z Was białego psa, którego karmi dobrą sprawdzoną karmą, która nie zabarwiła mu włosów????
Jak mu się włosy przebarwiły, temu piesu to wymyj go w domestosie. Będzie bialutki jak papier :lol:
Gość

07 listopada 2013, 22:39

Gdyby te przebarwienia były wynikiem karmy , to pies nie zwracałby na to uwagi . Skoro się liże w tych miejscach , to musi być to jakiś problem dermatologiczny . Zabarwienia od karmy wystąpiłyby na całej sierści , a nie w określonych miejscach . Jest to bardzo mało prawdopodobne , aby karma była winowajcą . Powinien to obejrzeć i zbadać weterynarz .
Gość

08 listopada 2013, 18:27

Martines999 pisze:
eliza@janukiewicz.pl pisze:Witam,
czy ma Ktoś z Was białego psa, którego karmi dobrą sprawdzoną karmą, która nie zabarwiła mu włosów????
Jak mu się włosy przebarwiły, temu piesu to wymyj go w domestosie. Będzie bialutki jak papier :lol:
Baaaardzo śmieszne, dziękuję za radę.... :lol: Jestem pod wrażeniem osób udzielających tu rad, nic tylko POLECAĆ!!!!!

Jak będzie mi coś dolegało, albo mojemu dziecku też tu napiszę, pewnie dowiem się na co choruję :lol: skoro lizanie i drapanie jest chorobą, no to sorry :lol: :mrgreen:
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

08 listopada 2013, 18:42

...
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2013, 12:59 przez isabelle30, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszG81

08 listopada 2013, 20:33

eliza@janukiewicz.pl pisze:Witam,
czy ma Ktoś z Was białego psa, którego karmi dobrą sprawdzoną karmą, która nie zabarwiła mu włosów????
Wejdź na stronę husse bo ich wersja z łososiem jest polecana dla psów o białej sierści. Osobiście często karmię swojego psa hussem i jestem bardzo ale to bardzo z niej zadowolony :)
Apocatequil

08 listopada 2013, 20:49

Na 90% pies jest to reakcja uczuleniowa psa na zboża.
Lizanie łap, brązowe wycieki z oczu, brązowe ciemniejsze przebarwienia na łapach, udach - normalka na zbożówkach.
To że się drapał też z pewnością jest objawem nietolerancji.
Proponuję metodą prób i błędów zmieniać karmy ;)
I skupić się na bezzbożówkach, najlepiej unikać kurczaka. Z dużą pewnością problem zniknie.

Mnóstwo psów ma uczulenie na zboże! Mało który wet w ogóle bierze to pod uwagę, bo uczą nas, ze zboża nie są aż tak bardzo 'alergizujące'... A jednak.
Zazwyczaj wet powie Ci zmienić karmę na royala/eukanubę/purinę którą sam sprzedaje a jak nie przejdzie to powie, że 'pies tak ma', albo zacznie leczyć psa z depresji :))
Znam to, mam białą chihuahua, która przy byle nietolerancji momentalnie ma przebrawienia - a to na łapach, a to pod oczami.
Gość

08 listopada 2013, 20:59

isabelle30 pisze:No jest, niestety w przypadku psa jest to objaw chorobowy.
zadałaś pytanie - odpowiedzi dostałaś - olałaś to czemu się rzucasz? Skoro wiesz lepiej to po co nas pytasz?
Pani to ja już dziękuję za rady, będę wdzięczna jak się Pani wyłączy!

Z góry dziękuję :D
Gość

08 listopada 2013, 21:08

Apocatequil pisze:Na 90% pies jest to reakcja uczuleniowa psa na zboża.
Lizanie łap, brązowe wycieki z oczu, brązowe ciemniejsze przebarwienia na łapach, udach - normalka na zbożówkach.
To że się drapał też z pewnością jest objawem nietolerancji.
Proponuję metodą prób i błędów zmieniać karmy ;)
I skupić się na bezzbożówkach, najlepiej unikać kurczaka. Z dużą pewnością problem zniknie.

Mnóstwo psów ma uczulenie na zboże! Mało który wet w ogóle bierze to pod uwagę, bo uczą nas, ze zboża nie są aż tak bardzo 'alergizujące'... A jednak.
Zazwyczaj wet powie Ci zmienić karmę na royala/eukanubę/purinę którą sam sprzedaje a jak nie przejdzie to powie, że 'pies tak ma', albo zacznie leczyć psa z depresji :))
Znam to, mam białą chihuahua, która przy byle nietolerancji momentalnie ma przebrawienia - a to na łapach, a to pod oczami.
Bardzo dziękuję :) wreszcie normalna osoba się wypowiedziała....Jaka ulga...Proszę wobec tego napisać jaką karmisz swojego pieska, wolę od tych sprawdzonych , ponieważ tyle ich jest, że jakbym miała każdej po kolei mój psiak mógłby tego nie "przeżyć" teraz wracam do royala oczywiście stopniowo, ale nie wiem, czy dobrze robię :(
Apocatequil

08 listopada 2013, 21:10

Gość pisze:skoro lizanie i drapanie jest chorobą, no to sorry :lol: :mrgreen:
To JEST objaw chorobowy...
Najczęściej alergii, często nadmierne wylizywanie łap ma też swoje źródło w tym, że pies jest nerwowy, jest narażony na stres.
Ostatnio będąc z psem u znanej warszawskiej dermatolog, specjalistki od uczuleń (właściwie w sprawie biegunki) zostałam zapytana czy pies wylizuje sobie dość często łapy, gdyż wylizywanie łap to także objaw alergii.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

08 listopada 2013, 21:20

...
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2013, 12:59 przez isabelle30, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

08 listopada 2013, 21:54

isabelle30 pisze:To się nazywa pododermatitis...

http://www.e-bullterrier.pl/wszystko-o- ... titis.html

Szczególnie ten fragment:
"Zakażeniu drożdżakami (Malassezia lub Candida) sprzyja zamknięta przestrzeń w zwartych przestrzeniach międzypalcowych. Typowym objawem dla zakażenia drożdżakami jest przebarwienie sierści na łapach."

A tak sie kończy podejście typu "pies się liże i przebarwia to objaw choroby? Głupota jakaś..."
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 496&type=1


Szanowna Pani mam dosyć Pani sugestii, mój pies jest zdrowy i zachowuje się zupełnie normalnie.To jest moja ostatnia do Pani wiadomość, wszystkie następne będą ignorowane. Już podziękowałam, ale widzę, że nic to nie dało... :evil:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość