Najlepsza karma dla owczarka niemieckiego :)

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

OLIMP
Posty: 20
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 07:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

30 sierpnia 2009, 19:51

Witam,
mam prawie 11 miesięcznego owczarka niemieckiego (10/10/2008) od momentu odebrania od hodowcy był żywiony na PURINA PRO PLAN Puppy Large Breed Athletic jednakże od jakiegoś czasu (miej więcej z dwa miesiące temu) przestała mu smakować tz. bez dosmaczania mogła stać a pies i tak jej nie jadł.Próbowałam w międzyczasie stopniowo (mieszanie przez dwa tygodnie w coraz to większych dawkach) zmienić na ROYAL CANIN German Shepherd Junior lecz kończyło się to przy pełnej dawce biegunkom. Aktualnie pies je ostatni worek PURINA PRO PLAN Puppy Large Breed Athletic zmieszany z ROYAL CANIN CLUB HE, który zakupił mój znajomy i podzieliliśmy się tymi dwoma karmami 1/2 na 1/2. Nie chce być na dwóch karmach. Purinie podziękujemy z Royalem klubowym nie chce mieć więcej do czynienia ponieważ uważam,że jest mieszaninom odpadów z tych nazwijmy to lepszych karm RC :) .
Ostatnio waham się pomiędzy czterema karmami:
http://www.krakvet.pl/acana-grasslands- ... 12600.html
http://www.krakvet.pl/acana-pacifica-135kg-p-12589.html
http://www.krakvet.pl/orijen-adult-135kg-p-7432.html
http://www.krakvet.pl/eukanuba-adult-ge ... -9426.html
Cena dla mnie nie jest taka ważna, najważniejsze jest to by pies jadł bardzo dobre jedzenie (jest tylko na suchym, od czasu do czasu biały twaróg, surowa wołowina).Zdrowie mojego OLIMPa jest bezcenne.
Co sądzicie o wybranych karmacha może polecicie coś innego?
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

30 sierpnia 2009, 19:56

Którąkowliek z tych 3 pierwszych czyli pomiędzy Acana a Orijenem, wybierzesz, będzie dobrze. Acana graslands jest z jagnięciną, a Pacifica z rybami, a Orijen Adult standardowo z kurczakiem, jednak każda z nich to bardzo dobra karma. Eukanube bym skreśliła od razu.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

30 sierpnia 2009, 20:42

Dlaczego skreśliłaś Eukanubę przecież tylko ona miała napis German Shepherd? :wink:
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

30 sierpnia 2009, 21:07

Robert A. pisze:Dlaczego skreśliłaś Eukanubę przecież tylko ona miała napis German Shepherd? :wink:
osh kurde :d nie zauważyłam ;p
OLIMP
Posty: 20
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 07:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

31 sierpnia 2009, 08:12

Robert A. pisze:Dlaczego skreśliłaś Eukanubę przecież tylko ona miała napis German Shepherd? :wink:
Wy sobie żarty robicie z tym,że miała napis German Shepherd?
Mnie takie coś nie bawi! Prosiłam o radę co do wyboru karmy.
Z tych czterech między, którymi się waham myślałam właśnie o Eukanubie albo Acanie z jagniąt.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

31 sierpnia 2009, 18:27

To wybierz Acanę, nawet nie ma co porównywać do Eukanuby... ta pierwsza to karma stworzona z myślą o psach, druga nie wiem o kim...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

31 sierpnia 2009, 23:27

Każdy taki naburmuszony :( ,nic tylko odpowiedz na pytanie i bez komentarzy.Mnie np śmieszą te marketingowe napisy.
OLIMP
Posty: 20
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 07:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

20 września 2009, 14:13

Pies dostaje ACANA Grasslands Dog no i ACANA Pacifica Dog bo nie mogliśmy się zdecydować, którą woli bardziej.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

20 września 2009, 16:41

OLIMP pisze:Pies dostaje ACANA Grasslands Dog no i ACANA Pacifica Dog bo nie mogliśmy się zdecydować, którą woli bardziej.
ale co ma woleć albo nie woleć... Skarmiaj jedną karmą! Zmieniaj co najwyżej po skończeniu worka.
OLIMP
Posty: 20
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 07:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

20 września 2009, 20:08

ale co ma woleć albo nie woleć... Skarmiaj jedną karmą! Zmieniaj co najwyżej po skończeniu worka.[/quote]
Może nie zbyt precyzyjnie się wyraziłam pies je ACANA Grasslands a ACANA Pacifica dostaje jako nagrody podczas szkoleń.
MAXXXXXX

07 czerwca 2017, 15:51

[quote="OLIMP"][quote="Robert A."]Dlaczego skreśliłaś Eukanubę przecież tylko ona miała napis German Shepherd? :wink:[/quote]
Wy sobie żarty robicie z tym,że miała napis German Shepherd?
Mnie takie coś nie bawi! Prosiłam o radę co do wyboru karmy.
Z tych czterech między, którymi się waham myślałam właśnie o Eukanubie albo Acanie z jagniąt.[/quote]

Szkoda że na forach nie ma ludzi którzy chcą pomagać tylko sami wymądrza-cze. Zrób test kup z 1kg mieszaniny mięs różnych ugotuj z warzywami jak rosół i dodaj ryżu. Daj psu i zobacz jak będzie się zachowywał. Ja jednego z moich owczarków przez ,,dobre rady i super karmy'' prawie załatwiłem . Rozsądek to podstawa i le chemii jest w tych karmach ?
pozdrawiam
Max
SalmaEzo

05 listopada 2017, 22:18

Ja mam suczkę owczarka niemieckiego, od początku od 2 miesięcy karmiłam ją i nadal karmię suchą karmą of firmy Britt Care - według mnie bardzo dobra karma, moja suczka ją lubi, a oprócz tego prawie doskonale idealny skład karmy, wszystkie składniki odżywcze, które zapewniają dobry rozwój psa. Moja suczka jest po tej karmie witalna, jest zdrowa, ma zdrowe kości i stawy, ani raz nie miała problemy z trawieniem. Bardzo polecam tę karmę.
ewazawadzka
Posty: 8
Rejestracja: 01 grudnia 2015, 15:35

06 listopada 2017, 18:22

a np. zauważyłam ,że moja sunia od pewnego czasu ma problem z suchą twardą karmą, po której po prostu zaczynały krwawić jej dziąsła. Zamówiłam jej taki preparat plaqueoff dental bites od vetexpert i po 2 miesiącach kuracji zawuażyłam znaczną poprawę stanu jej dziąseł i zębów. Teraz zastanawiam się nad jakimś suplementem diety dla niej.
bokser1990
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 2017, 10:58

22 listopada 2017, 10:38

Witam wszystkich forumowiczów dbających o zdrowie swoich czteronogich pociech. Ja osobiście posiadam psa rasy bokser i są one znane z bardzo wrażliwego żołądka i niestety od byle jakiej karmy mogą nam w przyszłości poważnie chorować.
Ja kupuję mu taką oto karmę:-forza10-legend-maintenance-evolution-digestion-karma-bezzbozowa.html
Piesek wygląda na zdrowego, szczęśliwego i w dobrej formie.
Pozdrawiam.
bessos
Posty: 2
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 10:39

20 grudnia 2017, 10:49

Jeśli pies jest po sterylizacji, to sięgaj po karmy które mają podwyższony poziom białek i ograniczoną zawartość tłuszczy. Chodzi o to, by pies nie przybrał na wadze. Jesli mogę Ci polecić jakąs suchą karmę, to sięgnij po Royal Canin Mini Adult Sterilised (taniej zamówisz online np. na xxxxxxx. Mi weterynarz rekomendował.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość