Mój pies nie chce pić

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Natalcia1704
Posty: 1
Rejestracja: 24 lutego 2021, 17:43

24 lutego 2021, 17:46

Witam mam taki problem który nie daje mi spokoju. Otóż odkąd gotuję dla mojego pieska bardzo mało pije lub wcale. Wyczytałam na forum że należy dodawać wodę do jedzenia ale czy to wystarczy? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
EDIT Mój piesek już pije bez problemu. Trochę ciepłej się zrobiło i problem z głowy
Dziękuję wszystkim za pomoc i porady
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2021, 15:14 przez Natalcia1704, łącznie zmieniany 1 raz.
orwell1
Posty: 96
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:21

25 lutego 2021, 07:35

Może po prostu nie potrzebuje aż tykle wody. Zadbaj o to, żeby zawsze miał do niej dostęp. A wtedy, gdy mu się zachce bedzie miał pod łapą świeżą wodę
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

02 marca 2021, 08:17

Natalcia1704 pisze:
24 lutego 2021, 17:46
Witam mam taki problem który nie daje mi spokoju. Otóż odkąd gotuję dla mojego pieska bardzo mało pije lub wcale. Wyczytałam na forum że należy dodawać wodę do jedzenia ale czy to wystarczy? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Dzień dobry,
Aby właściwie określić czy pies rzeczywiście pobiera za mało wody, trzeba określić dobowe zapotrzebowanie. Jeśli zmieniło się to przy przejściu na gotowane jedzenie, można powiązać problem z dietą. Pies pobiera więcej wody z pokarmem. Jednak dobrze jest udać się do lekarza weterynarii, jeśli Panią to niepokoi, tym bardziej na gotowanym jedzeniu należy zbadać krew oraz mocz by wykluczyć niedobry oraz wyłapać błędy żywieniowe, które mogą pogarszać stan zdrowia psa.

lek. wet. Karolina Miechowska
stokrotka
Posty: 107
Rejestracja: 13 stycznia 2021, 09:22

03 marca 2021, 08:12

Natalcia1704 pisze:
24 lutego 2021, 17:46
Witam mam taki problem który nie daje mi spokoju. Otóż odkąd gotuję dla mojego pieska bardzo mało pije lub wcale. Wyczytałam na forum że należy dodawać wodę do jedzenia ale czy to wystarczy? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Hej, mój pies też pije mało. Na początku mnie to martwiło dość. Cały czas ma dostęp do świeżej i czystej wody, więc gdy tylko potrzebuje to może sie napić. Możesz się też skontaktować z lekarzem, może coś podpowie, no a przede wszystkim wykona badania. :)
niaiu
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2021, 09:51

03 marca 2021, 08:46

Natalcia1704 pisze:
24 lutego 2021, 17:46
Witam mam taki problem który nie daje mi spokoju. Otóż odkąd gotuję dla mojego pieska bardzo mało pije lub wcale. Wyczytałam na forum że należy dodawać wodę do jedzenia ale czy to wystarczy? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Może nie odczuwa potrzeby. Ważne żebyś zapewniła mu stały dostęp do wody, wtedy będziesz mieć pewność że w razie czego zawsze ta woda jest. Jeżeli przyjmuje pokarm robiony, no to wodę siłą rzeczy też, ale jeżeli uważasz że może to za mało, to warto udać się na konsultację do weta.
blake111
Posty: 90
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 14:11

17 marca 2021, 08:16

Jeżeli zmieniłaś sposób karmienia z karmy gotowej na pokarm gotowany no to nie powinnaś się bardzo martwić tym, że pies zaczął pić mniej. W gotowych pokarmach znajduje się więcej wody, dlatego pies pobiera ją wraz z pokarmem.
Jeśli odpowiednio przyrządzasz posiłki oraz suplementujesz witaminy nie ma się czym martwić. Możesz też podawać Bosch Olej z łososia. Dzięki niemu uzupełnisz witaminy i minerały a dodatkowo poprawisz kondycję skóry i sierści

Kod: Zaznacz cały

https://www.krakvet.pl/product-chy-26477-BOSCH-Olej-z-lososia-500ml.html
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

17 marca 2021, 08:35

Natalcia1704 pisze:
24 lutego 2021, 17:46
Witam mam taki problem który nie daje mi spokoju. Otóż odkąd gotuję dla mojego pieska bardzo mało pije lub wcale. Wyczytałam na forum że należy dodawać wodę do jedzenia ale czy to wystarczy? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Witaj Natalio!
Woda w diecie psa jest tak samo ważna, jak w diecie jego opiekuna. Należy dbać o to, aby otrzymał on odpowiednią ilość płynów. Na naszym blogu znajduje się tekst Woda dla psa – dlaczego jest tak ważna? Dowiesz się z niego dlaczego woda jest tak ważna w diecie.
Dodatkowo dzięki lekturze dowiesz się ile powinien pić pies i jak najlepiej go nawadniać. To duża dawka przydatnej wiedzy!
Zapraszamy do lektury!
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość