łzy po jedzeniu

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

karafka

14 sierpnia 2005, 21:16

Nie wiem czy psy płaczą - tzn.w takim samym sensie jak ludzie...Ale moje pytanei dotyczy własnei czegos co wyglada u mojego psa jak łezki. Kiedy konczy jesc i oderwie w koncu pychol od miski, to widac jak z oka leca mu "łzy".Z jedego oka duzo barzdiej intensywnie. Nie wiem czy to normalne,bo wczesniej u innych psow nie spotkalam sie z czyms takim :?
dana nielog

15 sierpnia 2005, 20:11

:shock: :shock:
Pierwsze słyszę . Czy byłaś z tym u veta?? Może ma niedrożne , zapchane kanaliki i w trakcie jedzenia to bardziej sie uwidacznia ????
Jakby na to nie patrzeć to objaw do leczenia :roll:
karafka

19 sierpnia 2005, 11:34

dzieki dana za odpowiedz :) Czy moglabym jeszce otrzymac odpowiedz od weterynarza :?:
boguś

19 sierpnia 2005, 11:45

Karafka jak pamiętam to masz labradora,poobserwowałem mojego dokładnie(7 miesięcy) i ne uronił ani jednej łezki,więc nie znam odpowiedzi,poczekaj niech Pan Jarek się wypowie
karafka

21 sierpnia 2005, 10:45

no chyba wlasnie sie nie doczekam :?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 sierpnia 2005, 11:23

doczeksz się tylko sam po urlopie ciężko go odchorowałem. Powiem Ci szczerze nie spotkałem się z czymś takim i jest to jakiś ciekawy przypadek trzeba byłoby dokładnie zbadać oczy tego psa. A pytanie co mu dajesz do jedzenia może tu jest sedno sprawy?
karafka

22 sierpnia 2005, 18:54

pies dostaje suchą karmę-proformance large breed puppy.I tylko podczas jedzenia tej karmy tak mu leci z tych oczu.Jak np. gryzie kosc, to nie ma czegos takiego. Nasza wet zaproponowala,aby zamoczyc karme i zobaczyc czy nadal łzawi.Tak zrobilismy-karma była namoczona na papkę i łzy rowniez sie pojawily-choc musze przyznac,ze nie tak duzo.Ale były...Moze chociaz jakies przypuszczenia? :wink:
andrzejeq43
Posty: 87
Rejestracja: 20 lipca 2005, 23:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

22 sierpnia 2005, 19:41

Pewnie za kazdym razem jest wzruszony, ze go tak dobrze karmisz :)

A tak powaznie to ja nie wiem, nie pamietam jaka to rasa psa, powiedz mi tylko czy jak je to miska stoi na ziemi czy na podwyzszajacym stojaku tak zeby pies nie musial sie schylac. Jesli nie, to sprobuj postawic mu miske wyzej i zobacz czy lzawienie ustapi. Napisz prosze jaki efekt.
karafka

22 sierpnia 2005, 20:19

micha stoi na podłodze.Jutro rano postawimy troche wyzej...zobaczymy :)wszystkeigo trzeba sprobowac.A pies to labrador.
Ela
Posty: 19
Rejestracja: 20 lipca 2005, 20:53
Lokalizacja: Zielona Góra

22 sierpnia 2005, 22:08

A może te łezki są spowodowane uczuleniem na jakiś ze składników karmy ????
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 sierpnia 2005, 23:10

dokładnie o tym samym Elu myślę a zmień na inną sucha karme chodzi tu głównie o uczulenie na lotne substancje , którymi skrapiane są kulki jedzenia aby ładnie pachniały, po namoczeniu część tych związków uległa dezaktywacji. Więc zmien na inną suchą a inny posiłek ugotuj i sprawdź to.
karafka

23 sierpnia 2005, 11:03

i tu pojawia sie poblem :? Wlasnei zamowilam kolejny worek karmy i szczerze mowiac-wole ja namaczac niz zmieniac,bo pod kazdym innym wzgledem ta karma bardzo pasuje naszemu psu.On kiepsko toleruje karmy z drobiem, do hill'sa sie nie przekonalam,a z ta nie ma problemow zadnych (oprocz wiadomego :wink: ).Do tego cenowo w sam raz.Wiec bedziemy moczyc karme...
Aha!Nasza Pani wet wysnuła te same przypuszczenia :D Tez oskarzyla "pylącą" karme :) Dziekuje :)
andrzejeq43
Posty: 87
Rejestracja: 20 lipca 2005, 23:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

23 sierpnia 2005, 15:23

Karafka czy mam rozumiec ze juz jadl dzisiaj na podwyzszeniu i dalej "plakal" ?
karafka

23 sierpnia 2005, 17:28

na podwyzszeniu zjadl teraz i.......nie płakał! O co chodzi :idea:
andrzejeq43
Posty: 87
Rejestracja: 20 lipca 2005, 23:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

23 sierpnia 2005, 17:57

no widzisz Karafko :) ciesze sie ze moglem pomoc
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość