Laczenie karmy suchej i mokrej.

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

AgaK83
Posty: 2
Rejestracja: 26 września 2019, 13:34

26 września 2019, 13:43

Kochani, mam pytanie dotyczace prawidlowej proporcji posilkow. Od niedawna mam doroslego psa , sredniej wielkosci - 7 lat , 25 kg, Jestem na etapie zmieniania karmy. Wczesniej byl karmiony sredniej jakosci puszka i karma sucha. Kupilam mu mokra karme Doliny Noteci i Rocco - zobacze, ktora polubi bardziej. Jako sucha karma wybralam Brit Premium By Nature - jest zdecydowanie lepsza niz Pedi... ktore mial wczesniej, przy czym nie obciaza budzetu, jak karmy z wyzszej polki.

Nie bardzo wiem, jak mu dobrac proporcje. Nie chce mu calkiem zmieniac nawykow, wiec zostajemy przy mokrej karmie w poludnie i suchej wieczorem. Jak obliczyc dokladne proporcje tych karm tak, zeby w ciagu dnia zjald odpowiednia ilosci i zebym go nie przekarmila. Dodatkowo dostaje 3 x w tyg Dentastix i od czasu do czasu inne przysmaki - wtedy daje mniej suchej karmy.
Z gory bardzo dziekuje za pomoc :)
polalajla
Posty: 34
Rejestracja: 26 grudnia 2019, 16:49

10 lutego 2020, 19:39

Ja lacze karmę sucha i mokra ale ta z bozity bo tylko ta lubi i po niej nie ma rewolucji żołądkowych
jowa
Posty: 4
Rejestracja: 14 lutego 2020, 11:29

14 lutego 2020, 11:39

ja lacze ale tylko na jeden posilek, tak to dostaje sama sucha od bozity ale raz dziennie wrzucam mu mokra do tej suchej
GortekZ
Posty: 27
Rejestracja: 08 lutego 2020, 16:26

18 lutego 2020, 11:25

ja podaję karmę i mokrą i suchą , zresztą suchą psiak ma w misce cały czas pod dostakiem , kupuję karmę wysokiej jakości szwedzkiego producenta bozita , i karmię już bardzo długo i nie mamy żadnych problemów z zwierzakiem , bardzo jmu smakuje
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość