KTORA Z WYMIENIONYCH KARM DLA PSA ALERGIKA???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

20 kwietnia 2007, 18:57

MAM PYTANIE:

Mam 2 letniego owczarka. Prawdopodobnie ma alergię pokarmową (pasozyty wykluczone), narazie musi przejść na którąś z karm dla psów alergików, aby zaobserwować czy będzie poprawa.

Nie mogę ze względów finansowych zastosować karmy hypoalergicznej Royala czy Eukanuby.

Był miesiąć na Acanie Salmon & Potato, ale muszę zmienić ponieważ niezbyt dobrze tolerował karmę (częste biegunki).

Zastanawiam się nad którąś z poniższych karm. Proszę o poradę którą karmę warto spróbować i które mniej więcej jakościowo są najlepsze.

Proszę nie piszcie, iż to pies sam musi wybrać która karma mu podejdzie, gdyż po jednej próbce to nic nie da, a opakowań 3 lub 5 kg nie opłaca mi się kupować.

Którą z tych karm polecicie?

Best Choice Fish & Rice (14% ryby)
Calibra Lamb & Rice
Mastery Sensitive (kaczka)
Mera Dog Sensitive (20% indyk)
Nutra Gold Lamb & Rice (jagnięcina 20%)
Proformance Lamb & Rice (baranina)
Purina Pro Plan Salmon & Potato (20% łosoś)
Frank's Pro Gold Sensitive (indyk)

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Które z tych karm lepsze jakościowo a które gorsze.
Bubunia
Posty: 72
Rejestracja: 03 listopada 2006, 19:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

20 kwietnia 2007, 19:42

Moja 5-letnia jamniczka reagowała wysypką i biegunką,jeśli karma zawierała cokolwiek z kurczaka, a ryb też nie tolerowła zbyt dobrze. Wypróbowałyśmy wiele karm,żeby ostatecznie pozostać przy Acana Lamb&Rice i Hill's d/d.Mastery Sensitive z kaczką też dobrze tolerowała,ale sunia woli większe chrupki,a te są dość małe.
Gość

26 kwietnia 2007, 19:31

Czy nikt nie ma psow alergikow? Czym karmicie, jaka karma???
Awatar użytkownika
patrilla
Posty: 299
Rejestracja: 19 września 2005, 20:53
Lokalizacja: Toruń

02 maja 2007, 10:30

ja podaje chicopee L&R dla szczeniaków super tolerowana wiem ze u dorosłych także sie sprawdza ...
Calibra Lamb & Rice smaczna dla psa, jednak to wszystko zależy od danego psa ...
innych nie podawałam ...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 maja 2007, 11:53

wszystkie mogą być tylko zależy na co pies jest uczulony.
Gość

05 maja 2007, 16:56

oj Panie Jarku cos sie Pan nie przykłada ostatnio do odpowiedzi. W przypadku uczulenia psa np. na drob, karma Proformance odpada, gdyz takowe mięso oprocz baraniny w sobie zawiera.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 maja 2007, 23:36

proszę przeczytać uważnie co napisałem : ZALEŻY NA CO JEST UCZULONY. Zauważyłem robiąc testy , że są zwierzęta uczulone tylko na wołowine więc czemu nie drób? Raz miałem psa uczulonego na baranine więc te karmy odpadają. Wyraźnie czytajmy co ktoś pisze.
*dOrOtA*
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 2007, 10:28

12 maja 2007, 10:43

Do obserwacji wypróbowałabym karmę, która ma tylko jeden rodzaj mięsa w składzie i podawałabym ją przez ok. 4 tygodnie jeśli nie zauważyłabym żadnej zmiany stopniowo przeszłabym na karmę zawierającą wyłacznie inny rodzaj mięsa (np. rybę).
W zeszłym roku opiekowałam się przez ok. miesiąc przygarniętym psiakiem (potem znalazł się właściciel), który wyglądał na alergika(wypadająca sierśc, sucha skóra, zaczerwienione spojówki, małżowiny uszne i skóra między łapami). Z powodu braku środków na karmę typowo dla alergików, kupiłam Brita lamb & rice podawałam też tran i po ok 2 tyg. widac było pierwsze oznaki poprawy.
Ja do Twojej listy dorzuciłabym oprócz tego Brita:
Acana Salmon & Potato
Acana Lamb & Rice
Gość

12 maja 2007, 14:30

Byl na Acanie 1,5 miesiaca i wogole nie było poprawy a kupki bardzo rzadkie. Na tej z ryba.
*dOrOtA*
Posty: 27
Rejestracja: 15 marca 2007, 10:28

13 maja 2007, 18:22

Rzeczywiście, nie doczytałam to może warto teraz przetestowac karmę opartą na jagnięcinie/ baraninie?
KOT I MYSZ

18 maja 2007, 14:49

W PROFORMANCE z jagnięciną nie ma mięsa drobiowego.Moje zwierzątko uczulone na drobiowe jest na LAMB&RICE -PROFormance i zdecydowanie lepiej jest niż po innych karmach ,a testowałem całkiem sporo karm i to tych najlepszych.
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

19 maja 2007, 09:33

Proformance to wg mnie trochę naciągana jakościowo, przereklamowana karma, no ale każdy może mieć inne zdanie.

Już wolałbym w tej samej cenie co Proformance podawać np. Diamonda Lamb & Rice, który jest lepszy jakościowo a do tego tańszy.
Gość

19 maja 2007, 13:56

a nie moglbys sprobowac gotowac, latwiej dojsc co psa uczula,bo moze wcale nie jest to mieso,lecz jakis inny skladnik karmy np.zapachowy. nie pisz ze nie masz czasu,gotowac mozna raz na trzy dni do lodowki, a nawet na dluzej, poporciowac do zamrazalnika. ja stawiam gar z miesem na kuchenke, kiedy mam inne prace wazne do wykonania,najczesciej w nocy,ja sobie pracuje a zarelko sie gotuje,rano zimne ,szybciutko pokroje, w pojemniki do lodowki, a jak potrzeba pojemnik do microfali i gotowe.nie wiem co to biegunki, a tez mam alergika.na dodatek po parwowirozie w szczeniecym wieku,teraz ma 9 mies./zazywa zyrtec/.
Gość

19 maja 2007, 22:10

A moj po gotowanym ma okropne biegunki niezaleznie co gotuje, wiec to całkowicie odpada!!!
Gość

20 czerwca 2007, 19:22

moja suka jest atopikiem, jedziemy głównie na jagnięcinie, czasem dla odmiany wersja z rybką. Mogę ci z czystym sumieniem polecić karmy Diamond Naturals z jagnięciną lub wołowiną, Bento Kronen z jagnięciną (linia NUTRITIONAL BALANCE), Purinę Pro Plan z jagnięcinką.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość