KTORA Z WYMIENIONYCH KARM DLA PSA ALERGIKA???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

AGA I IRYD
Posty: 58
Rejestracja: 25 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Częstochowa

09 listopada 2007, 19:51

Testy alergiczne to dobre rozwiązanie, ale jak je zrobić kiedy pies ciągle bierze leki.Rozmawiałam osobiście z DR.JARKIEM ,mozna je zrobić po 1,5 miesięcznej przerwie od podawania leków.Obecnie leczymy gronkowca powstałego na skutek nawrotów gruczołów i alergi.Kiedy odstawiamy leki pies znów się gryzie. Pragnę z całej mocy pozytywnego zakończenia leczenia, wtedy możemy zrobić testy. Oby cierpliwości mi starczyło.AGA..
Awatar użytkownika
angel_
Posty: 9
Rejestracja: 18 października 2007, 16:17

13 listopada 2007, 20:45

Moja suk, uczulona na drób jest. Więc też co nieco przetestowałyśmy. :wink:

Poprzez Royala, Bento kronen, Eukanubę.. których nie tolerowała próbowałyśmy nawet Puriny dog chow z jegniecina ( tragedia co ja wysypało wtedy).

Dlatego nie wszystko co z najwyzszej polki najlepsze. Szczerze mówiąc bardzo dobrze znosiła Purinę ProPlan z łososiem, jednak naprawde super był stan jej sierści na Brit L&R i Charli'm L&R :!: Czyli karmy powiedzmy z nizszej półki! :!:

Dodam, że moja suk jest biała, ma krótki włos bez podszerstka i każdą jedną krostke u niej widać :? Jednak na tych karmach rzeczywiście sierść rewelacja, zero wyprysków ( które były nawet na eukanubie! )
No i do tego obowiązkowo biotyna ;)
l_o_u
Posty: 2
Rejestracja: 12 października 2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

13 listopada 2007, 21:07

Witam, jeżeli jesteśmy w temacie psów alergików chętnie przyłącze sie do dyskusji. Mam 7-letniego labradora, ktory tez ma alergie pokarmowa na drób. Objawiało się to swedzeniem skóry, przez co piesek czesto sie drapal, rankami na łapkach - czesto lizal okolice miedzy pazurkami, oraz trzepal uszami. Odkad pamietam Osakrek byl na Eukanubie lamb and rice, potem przeszlismy na Pro Plan lamb and rice (aby mu troche urozmaicic) i znow wrocilismy do Eukanuby.... Kolejny 15-kg worek juz za nami, a tu nagle znow zaczely nasze problemy... Nie wiem czy to pogorszenie sie Eukanuby, czy tez Oskar jakos zle ja przyjmuje, ale znow wrocilismy do punktu wyjscia... ranki pomiedzy palcami, trzepotanie uszkami...

I stad moje pytania:

1. W takiej sytuacji zmienilibyscie karme, jesli tak to na jaka? Czy np. nie przerzucic sie na zupelnie cos innego np. łosos + ryz - podobno rewelacyjna dla psow wrazliwych?
2. Czy sprobowac karmy w skladzie jagniecina z ryzem, ale jakiejs innej firmy? Moze cos Hillsa, nie wiem... Nie chce testowac na nim kilkunastu karm w roku :(
3. Jakie srodki wspomagajace mozna by tu polecic? Chodzi mi tutaj o cos przeciwko swedzeniom...

Aha, dodam, ze u wet. byl. Kazal podawac karme z jagniecina i ryzem....
Awatar użytkownika
angel_
Posty: 9
Rejestracja: 18 października 2007, 16:17

13 listopada 2007, 23:56

Ja bym Ci polecała spróbować wtedy karmę z łososiem! Jest jeszcze delikaniejsza i już naprawdę minimalne jest ryzyko wystapienia alergii. Skoro jadł Purinę ProPlan z jagnięciną to spróbuj Puriny ProPlan z łososiem dla psów dorosłych.
Możesz też spróbować biotyny (np. z karotenem Doflosu - w sklepie Krakvetu :wink: ). Wspomaga ona nie ylko polepszenie się okrywy włosowej ale działa tez na skórę. Jest ona właśnie polecana przy chorobach skóry.
Po osatnim "wysypaniu" mojej suni, przesżłam na łososia i botynę i różnica jest kolosalna!

Nie wiem czy można tu wrzucać fotki ale oto efekty (1- fotka z wakacji, 2- sprzed miesiąca)

Obrazek
Edyta_Neo
Posty: 12
Rejestracja: 01 listopada 2007, 20:38
Kontakt:

14 listopada 2007, 10:13

Czy podawanie samej biotyny bez karotenu przynosi również dobre efekty :?: nadmiar karotenu może przebarwić sierść u psa jasnego umaszczenia tak bynajmniej wyczytałam i na wszelki wypadek podaje samą biotyne, poniewaz jakaś jej dawka zawsze znajduje w karmach którą podajemy psom.Więc sama już niewiem z karotenem czy bez :?: :?: :)
Awatar użytkownika
angel_
Posty: 9
Rejestracja: 18 października 2007, 16:17

14 listopada 2007, 19:02

Mówiąc szczerze, to dotychczas stosowałam zwykłą biotynę ;) teraz zapatruje sie na ta doflosu i zastanawiam sie czy z karotenem czy bez. Bo w sumie nie ma za bardzo jakiego koloru pogłębiać u mojej suki :wink:
Edyta_Neo
Posty: 12
Rejestracja: 01 listopada 2007, 20:38
Kontakt:

14 listopada 2007, 20:34

Ja mam właśnie biotyne z dolfosu bez karotenu ale narazie nic więcej nie moge napisać na ten temat dopiero zaczełam ją psu podawać.Karmie psa Acaną w tejze karmie jest ponoć tak dużo karotenu że czarne psy rudzieją, jasne ciemnieją itd.Sama już nie wiem co prawda a co wymyślone :roll:
Laura.kos
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2020, 17:39

29 października 2020, 20:44

U nas dla alergika sprawdza się tylko bozita ale ta bez kurczaka 😊
Kamilakuc
Posty: 17
Rejestracja: 31 stycznia 2022, 09:54

31 stycznia 2022, 10:10

Brakuję Ci najlepszej, empireshop.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość