KTORA Z WYMIENIONYCH KARM DLA PSA ALERGIKA???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ananasek
Posty: 2
Rejestracja: 09 września 2007, 12:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

09 września 2007, 12:55

mój szczeniak alergik je Purine Pro Plan z łososiem :wink:
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

12 września 2007, 23:34

Szybko sie ujawniła ta alergia, w wieku szczenięcym. Z reguły alergie dają o sobie znać w wieku poźniejszym :?
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

13 września 2007, 16:34

a ja własnie przeżywam doł związany z utratą zaufania do wetów. Rowniez stwierdził jeden u mojej suki bardzo szybko alergię, podejrzewając wogole atopie. Ale stanęlo na alergii, szukałam przyczyn podając eukanube dermatosis i od czasu do czasu próbując inna karma.
Na 1 ogien poszła acana salomon and potatoes, i powrót objawów :shock: . Wiec kolejny miesiac e.derm. i ostatnio wrzuciłam jej nutra nuggets normalną dla szczeniaków- i nic... zero objawów (czyli kurczak nie). Jednak nadal jadła tą e.derm. gdyz wyszłam z załozenia ze lepiej chuchac (huhać) na zimne i wczoraj dostała biomill sensitive i nic ( a ma i kukurydze i zboża). Czyli o co chodzi z tą alergią... chyba powinnam jakąs skarge do lekarza złozyc o złą diagnozę i nafaszerowanie psa sterydami :(
p.s.
dodam ze zaczeło się wszystko od acany junior large breed.
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

13 września 2007, 18:35

goskaa z całym szacunkiem wydaje mi się ze za często zmieniasz te karmy. Na jednej np. Eukanubie Dermatosis pies powinien przynajmniej 2 miesiące....to daje wtedy jakiś miarodajny obraz.

A tak wogole kto powiedział ze to alergia pokarmowa? Prawdopodobnie w Twoim przypadku wcale nie chodzi tu o alergię pokarmową.

Skoro pies jest karmiony Dermatosisem, po co probujesz kolejnej karmy Biomill, bo chyba nie z racji oszczednosci aby wybrać tańszą gdyż ceny obu są na podobnym poziomie.

Czasem obserwuję właśnie dziwne zachowanie ludzi którzy co miesiąc zmieniają psu karmę. Próbowałaś tej czy tamtej, zapewne doszłaś z wetem do wniosku że trzeba sprobować Eukanuby Dermatosis...po co zatem szukać kolejnej skoro wszystko jest ok. Jeśli z oszczednosci to szukaj tych tanszych a nie Biomila. :D
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

13 września 2007, 23:00

Owczarz nic nie zmieniam, chyba nie dokładnie czytasz... ;)
sam masz doczynienia z alergią i wiesz ze aby ustalic przyczynę są dwa sposoby, eliminacja i prowokacja.
Ja nie zmieniam a probuje. Suka jest od 3 miesięcy na dermatosis a własciwie juz prawie 4.
Za radą dwóch wetów, w tym czasie spróbowałam dwóch karm, na zasadzie jednorazowego posiłku, aby określic czy cos sie bedzie działo...
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

14 września 2007, 00:03

Czytam czytam, to Ty pisz prosze dokładniej a nie tak:

Na 1 ogien poszła acana salomon and potatoes, i powrót objawów . Wiec kolejny miesiac e.derm. i ostatnio wrzuciłam jej nutra nuggets normalną dla szczeniaków- i nic... zero objawów (czyli kurczak nie). Jednak nadal jadła tą e.derm. gdyz wyszłam z załozenia ze lepiej chuchac (huhać) na zimne i wczoraj dostała biomill sensitive i nic ( a ma i kukurydze i zboża).


Gdyz nic tam nie pisze ze 3-4 miesiace probujesz jedna karme. Tylko z Twojego opisu wyglada to tak jakbys co chwile wrzucała psu inna karme.

Ja wiem jak to jest w alergii ale po co szukasz czegos innego skoro Eukanuba Dermatosis sie sprawdzila? Nierozumiem ale mniejsza z tym.

Ja tez nie jestem pewny na 100% co psa uczula (czy kukurydza czy pszenica) ale znalazłem karme po ktorej jest ok i nie szukam dalej.

A tak nawiasem mowiac CI weci ktorzy kazali dac jednorazowo inna karmę to delikatnie mowiac chyba sie mineli z powołaniem.... Po co w przypadku stosowania Dermatosis? Tym bardziej ze jeden dzien pokamisz nową karmą to napewno po jednym dniu psu nie wroci uczulenie.

To wogole nie miarodajne. Musiałabys znow pokarmic ze 2-3tygodnie aby zobaczyc czy jest powrot alergii a nie 1 dzien? :shock:

Trzeba wykazac trochę zdrowego rozsadku a nie wierzyc we wszystko co Ci weterynarz powie. Ucz sie na własnych obserwacjach tak jak ja to zrobiłem i jest efekt.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

17 września 2007, 21:43

OWCZARZ pisze:
Ja wiem jak to jest w alergii ale po co szukasz czegos innego skoro Eukanuba Dermatosis sie sprawdzila? Nierozumiem ale mniejsza z tym.

Ja tez nie jestem pewny na 100% co psa uczula (czy kukurydza czy pszenica) ale znalazłem karme po ktorej jest ok i nie szukam dalej.
ale aby znalezc musiałes tez troche poszukać...
O tym dlaczego nie jestem do konca zadowolona z Dermatosis pisałam juz nie raz... a dlaczego próbuję... bo chcę znalezc karmę która oprócz eliminowania objawów alergii, bedzie wplywała korzystnie na mojego psa, czego E.D mi nie daje...
Pozatym wydaje mi sie ze uczulenie mojej suki było spowodowane konkretnym kontaktem z konkrtenym składnikiem konkretnej karmy.
aaa
i owszem jezeli pies jest uczulony na jakis skłądnik danej karmy to objawy się mogą pojawić bardzo szybko, niekoniecznie po 2-3 tygodniach... u mojej na Acania miało to miejsce po 3 posiłkach...
ale póki co zmagam się z inną chorobą RÓWNIEZ ŻLE ZDIAGNOZOWANĄ PRZEZ MOJEGO LEKARZA, ponoc jednego z lepszych we Wrocku...
wiec do tego czasu pies zostaje na tym co jadł do tej pory...
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

17 września 2007, 21:45

Ok teraz rozumiem Twoje powody :D
Awatar użytkownika
smoczata
Posty: 43
Rejestracja: 04 stycznia 2006, 09:30
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

18 września 2007, 10:55

Prześledziłam cały wątek i widzę, że nikt nie wspomniał o karmie "Trovet RRD". Mam malutkiego alergika (totalna alergia pokarmowa + parę innych "drobiazgów") - freta - pewien czas był na różnych wersjach RC, potem na Hill'sie zd.
Gdy odkryłam Trovet rrd - problemy się skończyły. W karmieniu psa trovetem jedynym minusem jest cena (w przypadku małego freta - nie stanowi to problemu :twisted: ):
http://www.krakvet.pl/trovet-rabbit-ric ... -2342.html - ale ta karma to żarełko typowo weterynaryjne.
Dla mnie istotną informacją było , że: " Wysokiej jakości mięso z królika jest jedynym źródłem białka, natomiast węglowodany pochodzą wyłącznie z ryżu. "
Trzymamy się tej karmy (no - nie całkiem tej - znaczy nie psiej wersji - a kociej, ale zasada działania jest ta sama) - juz ponad 2 lata :P
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

20 września 2007, 11:28

Wiesz Trovet jest bardzo droga karmą i wybór przy psie wazącym 45 kg to zabójstwo dla kieszeni :D
teragramadams
Posty: 3
Rejestracja: 09 października 2007, 19:07

09 października 2007, 19:23

Nasz buldożek francuski jest potwornym alergikiem. Pare lat trwalo, zanim madra glowa poradzila zrobienie testow. Wyniki byly wstrzasajace, bo uczulony jest na mnostwo rzeczy, nie tylko jedzenie. Pisze o tym bo wiem, ze nie wszyscy wiedza ze takie testy istnieja. Caly "zabieg" trwal moze godzine. Teraz wreszcie wiemy czego unikac i nie musimy biegac co chwile do weterynarza, meczyc psa zastrzykami, masciami, kapielami itp, nie mowiac ile to kosztowalo. W 3 dni po testach i odstawieniu karmy dla alergikow (z jagniecina - bo na nia jest uczulony) pies pozbyl sie wysypki. Tak naprawde nie jest uczulony tylko na wolowine. I mam pytanie - czy mozna gdzies dostac sucha karme tylko wolowa? (bez drobiu i innych dziwnych dodatkow).
Bede wdzieczna za info i prosze nie wydawajcie pieniedzy na ciagle wizyty u weterynarzy i super karmy - sprawdzcie na co wasz pies jest uczulony!
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty: 350
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 12:17

09 października 2007, 19:34

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
jest w niej tłuszcz drobiowy to chyba odpada

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
tu coś znajdziesz dla siebie - wszystkie wołowe

ja osobiście dawałbym mięso wołowe surowe + takowe podroby + trochę ryżu + witamin + warzyw

wybór należy do Ciebie bo najlepiej wiesz na co pies jest uczulony
pozdrawiam
teragramadams
Posty: 3
Rejestracja: 09 października 2007, 19:07

09 października 2007, 21:31

GIZIU, dzieki wielkie za szybka podpowiedz
sprawdzam koebers - faktycznie, wolowe, sprobujemy
o surowym tez myslalam, tylko ze jak zaczniemy z takim prawdziwym jedzeniem to nasz francuski piesek w zyciu nie zje nic innego

jesli na zdjeciu to twoj pies - jest piekny!
dzieki
margaret

GIZIU pisze:httpxxxxxxxxxxxxxxxxxjest w niej tłuszcz drobiowy to chyba odpada

httpxxxxxxxxxxxxxxxxx
tu coś znajdziesz dla siebie - wszystkie wołowe

ja osobiście dawałbym mięso wołowe surowe + takowe podroby + trochę ryżu + witamin + warzyw

wybór należy do Ciebie bo najlepiej wiesz na co pies jest uczulony
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 października 2007, 23:44

jest też hills z wołowiną
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

09 listopada 2007, 09:13

Ja chyba w końcu natrafiłam na karmę dla mojego wrażliwca.
Wczesniej aby nie było objawów swądu skóry i krost, jadła Eukanube Dermatosis- stan skóry i brak świądu naprawde skuteczna karma. Ogólne polepszenie jakości sierści- pieknie się błyszczała, ale miałam wrażenie ze pies jest zamulony.
Wproawdzałam więc pod kontrolą weta, na zasadzie prowokacji, skoro eliminacja juz została przeprowadzona, inne karmy. I tak spróbowałysmy Acana Salomon &Potatoes - bez skutku- powrót drapania,
Biomill Sensible - 2 tygodnie było ok, juz miałam nadzieje , a tu bach, znow to samo.
Wiec powrót do Euk,Derm, i próba nr 3 - Franks ProGold - Sensitive- na bazie Indyka, bez zbednych wypełniaczy, glutenów, soji itp. Indyk, ryż...
I odpukac od 2,5 tygodnia jest spokój .... i mam nadzieje ze tak juz zostanie. Do tego stan sierści póki co równiez bez zarzutu pięknie się błyszczy, wogóle nie wypada, pies ma duzo energi, witalności, kupki są fajne malutkie, wręcz idealne.
Dodam tylko ze juz od 3 miesiecy dodatkowo ma do żarcia podawaną Biotyne z Betakarotenem, i od czasu do czasu łyżkę tranu z oliwą :)
Nie wiem tylko co z tym moim wrażliwcem zrobic w okresie treningów i przygotowań do zawodów, czyli od wiosny= czy dodawac jej mięso z warzywami do karmy?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość