KTORA Z WYMIENIONYCH KARM DLA PSA ALERGIKA???

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Buster

08 lipca 2007, 07:35

Mój One-k ma 3,5 roku i tez się od 1 roku uczulił na drób, wcześniej podawałem Czarną Nutrę, ale zmieniłem na Nutrę Czerwoną (baranina) i jest spkoko, hm to znaczy było ale ostanio...
Pancia podkarmiła pieska troszke kostkami drobiowymi, lub jakimiś skórami , a to piesek na działce dorwał gołębiai oczywiście pod naszą nieobecność go zeżarł i znów zaczął mieć plamy na ciele. Już na pewno wiem że drób nie jest dla niego.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

08 lipca 2007, 09:14

ROYAL CANIN - EXCLUSIVE PROTEINS - ja się zastanawiam nad tą karmą, ale nie mam doświadczenia jak pies po długotrwałaym stosowaniu będzie reagować na zupełny brak mięsa.

Mój Bisci dostaje Acana Lamb & Rice (w ogóle nie zawiera kurczaka). Jego stan na tej karmie unormował się, w ogóle już nie ma biegunek. Jednak szukam innej alternatywy ze względu na gazy, które ma prawdopodobnie po tej karmie.
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

08 lipca 2007, 18:45

Jak dla mnie Nutra czerwona nie ma powalającego składu. Witaminek trochę za mało. Za tą cenę można znaleźć chyba lepszą karme dla alergika, choćby własnie Acane Lamb & Rice, choć nie każdemu psu przypadł do gustu jej smak:) Ewentualnie tą z łososiem:)
Patrycja94
Posty: 191
Rejestracja: 04 lipca 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

08 lipca 2007, 20:55

Ja mam 6-letniego psa syberiana i od dzieciaństwa je tylko hillsa na bazie ryby. Jest uczulony na wszystkie rodzeje mięs i może jesc tylko karmy z ryba i ryzem wiec polecam :wink:
Gość

09 lipca 2007, 16:20

Hey :)
Moj psiór tez nie toleruje katm na bazie kurczaka.
Bylismy juz na Purinie Pro Plan puppy lamb&rice,ale robil luzne i duze kupy ,tak samo pro plan z lososiem.
Aktualnie jestesmy na Nutra Gold Adult lamb&Rice,je ja od 2 dni.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

02 sierpnia 2007, 21:57

Kurcze mój misiek drapie się po pysku na potęgę.
Uczulony jest na kurczaka, ale w czasie pylenia traw też nasila się świąd. Ostatnio nawet musieliśmy podać steryd bo same leki antyhistaminowe już nic nie dawały. Pysk przemywam mu tez Hexodermem.

I tu mam dylemat, czy pies drapie od trawy czy tez od karmy. Zmieniliśmy karmę z Acany L&R (miał wzdęcia) na Bento Kronen L&R. Ogólnie Bisci ją dobrze toleruje; kupy są mniejsze, ma mniejsze gazy, ogólnie jest ok. Ale miałam wątpliwości co do tej kamry ze względu na składnik w opisie "tłuszcz zwierzęcy". Pisałam wcześniej do dystrybutora co się kryje pod tym pojęciem, ale dostałam wykład, że to nie jest najważniejsze.

No i nie wiem co robić, czy przeczekac pylenie traw, czy znowu zmieniać karme, tylko na jaką :cry:

Pocieszam się, że może jakby to było od karmy to znowu Bisci miałby biegunki, a nie ma.

Ah ten mój alergik, szkoda mi go i nie wiem co robić.
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

02 sierpnia 2007, 22:33

TAk alergia to jedna z gorszych do zdiagnozowania przypadlosci u psa, mzoe byc uczulony rownoczesnie na jakis skladnik w pokarmie jak i pyłki. Rozwiązaniem tu są drogie testy alergiczne z krwi które robią w Niemczech a w niektórych lecznicach już pobieraja próbki do wysyłki. Ale jest to drogie i nie zawsze miarodajne. No ale skakanie z karmy na karme i rozpoznanie przyczyn alergii też jest drogie...już ja coś o tym wiem.
Patrycja94
Posty: 191
Rejestracja: 04 lipca 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

03 sierpnia 2007, 00:32

Ale w Polsce też są robione testy alergiczne. W jednej lecznicy w Krakowie są one robieone. Mieszkam w Krakowie i nie wiem jak jest w innych miastach. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć gdzie to odpowiem ale na pw.
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

03 sierpnia 2007, 00:35

Są testy alergiczne gdzie wygalają psa i robią testy skórne a one są bardzo nie miarodajne i mi chodziło o testy z krwii które nie są robione napewno w Polsce:)
Patrycja94
Posty: 191
Rejestracja: 04 lipca 2007, 21:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

03 sierpnia 2007, 00:41

W tym masz rację, bo jak mój psiak musiał leżeć nieruchomo przez kilka godzin (a on jest bardzo zwariowany i już zaczynał wariować) pod ciężarem 2 dorosłych osób i dostał 18 zastrzyków :!: Źle się po tym czuł. :-/[/quote]
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

03 sierpnia 2007, 09:16

O testach z krwi słyszałam, jak również słyszałam różne opinie o tym. Jeśli chodzi o alergie pokarmową to dochodziliśmy co jest alergenem dietą eliminacyjną.
O testach, o których pisze Patrycja nie słyszałam, ale jeśli możesz to proszę podeślij mi namiary na pw. Jak będę bardzo zdesperowana to może skorzystam.

Szkoda mi mojego misia, bidulka przychodzi do mnie żeby go czochrać po pysku.
Bubunia
Posty: 72
Rejestracja: 03 listopada 2006, 19:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

03 sierpnia 2007, 09:42

U mojego jamora też tragedia.Dotychczas pokarmowa (teraz jemy RC Skin Support bo po Acanie L&R bąki okropne :oops: ), a teraz jeszcze przyplątała sie kontaktowa.Objawy były tak ostre,że po raz piewszy trzeba było ratować sunię sterydami - ropiejące oczy,pysk w pęcherzach, wysięk z nosa no i drapanie non stop.Po przeanalizowaniu co zmieniło sie w otoczeniu i mogło wywołac taka reakcję głównym podejrzanym został pluszowy piszczący jeż :twisted:.Pewnie zabawki dla zwierząt nie muszą mieć atestu :?: .Wet zalecił podawanie psu kapsułek z olejem z wiesiołka.Myślę,że na pewno nie zaszkodzą :lol:
goska

03 sierpnia 2007, 09:57

aglo pisze:Kurcze mój misiek drapie się po pysku na potęgę.
Uczulony jest na kurczaka, ale w czasie pylenia traw też nasila się świąd. Ostatnio nawet musieliśmy podać steryd bo same leki antyhistaminowe już nic nie dawały. Pysk przemywam mu tez Hexodermem.

I tu mam dylemat, czy pies drapie od trawy czy tez od karmy. Zmieniliśmy karmę z Acany L&R (miał wzdęcia) na Bento Kronen L&R. Ogólnie Bisci ją dobrze toleruje; kupy są mniejsze, ma mniejsze gazy, ogólnie jest ok. Ale miałam wątpliwości co do tej kamry ze względu na składnik w opisie "tłuszcz zwierzęcy". Pisałam wcześniej do dystrybutora co się kryje pod tym pojęciem, ale dostałam wykład, że to nie jest najważniejsze.

No i nie wiem co robić, czy przeczekac pylenie traw, czy znowu zmieniać karme, tylko na jaką :cry:

Pocieszam się, że może jakby to było od karmy to znowu Bisci miałby biegunki, a nie ma.

Ah ten mój alergik, szkoda mi go i nie wiem co robić.
rozumiem twoj niepokój, sama przeczytałam cos takiego na opakowaniu eukanuby dermatosis tez sie zszokowałam, ale pies dobrze reaguje, alergia ustepuje, nie drapie się wiec mysle ze jest to dobry tluszcz...
a co do bento, moja kolezanka ma amstafkę białą- od małego przechodziła horror z jej alergiami, miala tez Atopia (czy ma nadal) i od kiedy przeszła ma bento własnie ten l&r problemy sie skonczyly.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

03 sierpnia 2007, 10:43

Chyba nie mam wyjścia i poczekamy. Nie jest tak najgorzej bo żadnych większych zmian na pysku nie ma.
Skoro piszecie, że Bento też niektórym psiakom pomogło to wykończymy worek karmy i zobacze jak będzie.

Dziękuję wam za wsparcie. Niby człowiek od 4 lat zmaga się z alergią, więc trochę doświadczenia ma, ale czasem przychodzi taka chwila, że nie wiadomo co robić. Cieszę się, że tu mogę znaleźć pomoc.

Pozdrawiamy Was Wszystkich serdecznie.
Awatar użytkownika
Ania_Ś
Posty: 89
Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

21 sierpnia 2007, 12:11

Moje psiaki to chow chow. Moja suczka jest alergikiem i muszę uważać co je. Dostaje karmę Arion Premium L & R. Pies jak dorośnie również będzie karmiony tą karmą. Są karmione suchą karmą i gotowanym jedzeniem. Staram się unikać kurczaka a dawać im mięso z indyka.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość