Kto ma psa alergika i czym karmi/karmił?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

30 grudnia 2008, 11:50

Proszę o wypowiedzi osób które mają psa alergika- czym karmią/karmili, która karma się sprawdzała a która nie.

Piszcie na co pies uczulony (prawdopodobnie) i jaka karma dawała efekt a która wręcz przeciwnie.

U mnie pies uczulony na 100% kurczak i pszenica i prawdopodobnie również na gluten kukurydziany.

Do tej pory sprawdzały się takie karmy jak Trovet RRD,LRD, Eukanuba Dermatosis, Royal Hypoallergenic, Acana Salmon & Potato.

Po tych karmach nie było drapania a stan sierści do przyjęcia :P

Dłuższy czas był spokój o dziwo na Chicken Soup któa zawiera mięso drobiowe, ale po pewnym czasie sierść zaczęła być matowa.

Spośród wielu które się zupełnie nie sprawdziły z tych lepszych mogę wymienić Purinę Pro Plan jagnię, Diamond Lamb, Premium Edge łososiowa.
Gość

02 stycznia 2009, 18:27

Witam,
my jesteśmy na początku drogi z psem alergikiem-owczarek niemiecki długowłosy. Na razie sprawdza się RC Hypoallergenic. I na razie przy tym zostajemy. W przyszłym tygodniu umówieni jesteśmy na konsultacje w sprawie diety i zobaczymy.

pozdrawiam
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

04 stycznia 2009, 00:14

Heh :) mój też alergik owczarek niem. długowłosy
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

04 stycznia 2009, 09:43

Ja jak wiesz, również mam sukę alergika, jak również paru znajomych alergików - radziliśmy sobie wzajemnie ;) i u mnie bardzo dobrze sprawdzał sie Taste of the Wilde - High Praire, oraz Pacifc Stream, z naciskiem na ten pierwszy - świetna karma, bardzo smakowita, zero zbóż, tylko małe granulki.
CHS też się u nas sprawdził, oraz Nutra Gold Breeders Bag- sprawdzala się świetnie, aż mnie dziwiło jak to możliwe, bo nie dość że mięso z kurczaka, to i kukurydza... no ale przyswajalna była super...

Na próbę miałam też Brit Care Lamb and Rice, i było wszystko oki, a koleżanka karmi tym totalną alergiczkę i atopiczkę, juz chyba 3-4 miesiące, i jest zachwycona, a poleciła jej hodowczyni mastifów ;p a wcześniej karmiła swoją sukę od małego Bento Kronen - kolejno etapami Lamb and Rice.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

04 stycznia 2009, 11:37

goskaa no coraz bardziej mnie Twopje wypowiedzi zachecaja do wyprobowania Brit Care tylko my z łososiem, gdyż jagnię nie bardzo smakuje mojemu psu z tego co widzę (woli rybki). :lol:
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

04 stycznia 2009, 11:45

No ja właśnie też widzę że moja jagniecine je niechętnie, ale je... podałam jej probkę Pacifica, to wciągneła az mało jej uszami nie wyleciało... ale to chyba te domowe psy tak mają... mój kojcowy psiur, co mu się nie da to wsuwa, i nie ma z nim żadnych problemów ;p
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

04 stycznia 2009, 11:55

Nie wiem czemu, ale dawno zauważyłem, że mój karmy z jagnięciną je mniej chętnie.

Natomiast z rybkami to jest to co lubimy najbardziej (starą Acanę Salmon wsuwał aż się uszy trzęsły).

Chyba jednak zdecydujemy się na próbę tego Brita Care Salmon- jeśli się nie sprawdzi będziemy próbować w drugiej kolejności Acanę Pacifica.

Skład tej Acany bardzo zachęca i jeśli by miała przyswajalnośc na poziomie starej z łososiem to byłaby to rewelacja (bo preferuję karmy bez zbóż idące w kierunku tych holistycznych).

W drugiej kolejności bo jest sporo droższa, może przez ten czas trochę spadnie cena...a może Brit Care będzie strzałem w "10" :) Zobaczymy
Awatar użytkownika
michau
Posty: 98
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:22

04 stycznia 2009, 18:09

no właśnie gdyby Acana była tańsza...

Zresztą Wy (Goskaaa, Owczarz) tyle karm już przetestowaliście, ale rozumiem, że zmusza Was do tego alergia?
Bo korci mnie bardzo, czemu tak stosunkowo częste zmiany karm. Pamiętam, że skarmialiście ChS, Totw, Acana, czy NGBB (goskaaa) i każdą z tych karm polecaliście. Czemu więc odchodziliście od dobrej karmy na rzecz innej?

Mój psiak nie ma problemu alergii więc nie zmieniam karm tak często. Teraz jesteśmy na ChS i póki co (odpukać) wszystko dobrze. Obawiam się, że zmiana karmy tylko by mu zaszkodziła.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

04 stycznia 2009, 18:30

U mnie Chicken Soup sprawdzała się właściwie bez zarzutu, odszedłem od niej bo wprowadzili wyższe ceny i wówczas już w niższej cenie mogłem sobie pozwolić na hypoalergiczny Trovet.

Ale CHS to super karma i bardzo ją polecam :)

TOTW nie próbowałem.
Acana Salmon (ta stara) zaprzestałem z tego względu, że nie ma sensu karmić czymś co niedługo będzie wycofane. Ale sprawdzała się też rewelacyjnie.

NGBB nie była próbowane wcale ze względu na alergię na kukurydzę mojego psa.

Jeśli cena Cię nie zniechęca, możesz smiało zostać na CHS, ja lubię iść do przodu i szukać coraz to lepszych karm, jeśli są tylko przystępne cenowo.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

04 stycznia 2009, 19:07

Ja osobiście, zaczęłam od CHS, i generalnie karma była w porządku, aczkolwiek nie dokońca dobrze suka ją przyswajała, a pozatym niezbyt chętnie jadła, może i bym przy tym została ale zbliżał się okres przygotowań do sezonu startowego, a mam psa sportowego, i wówczas sięgnełam po TOTW - który uważam za kapitalną karmę, bardzo odpowiadającą mojej suce, z niego przeszłam na NG BB tylko i wyłącznie ze względów finansowych, akurat w tamtym czasie nie było mnie stać na droższą karmą. Jednak przy drugim 20 kg worku, w połowie, zaczeły się problemy z alergią, więc niestety musiałam NGBB odsprzedać, i przestawić sukę na coś na bazie jagnięciny, a że zima, to dla nas okres odpoczynku od treningów, to chciałam coś lekkiego, także troche musiałam potestować - Brit Lamb and Rice niezbyt, Diamond L&R jeszcze gorzej, i wpadła w ręce Acana Lamb and Apple i jestem bardzo zadowolona. Jednak na wiosnę napewno będę potrzebowała czegoś wysoko białkowego, także zapewne spróbuję Acany Pacificy, Grasslands, lub ew. Orijena 6Fish, mając zawsze w pamięci świetne przyswajanie TOTW bizonowego... także ja idę w tym kierunku Grain-Free.

Dla odmiany, mój drugi pies, żre Nutrę Nuggets Proffesional, od 4 lat, i jest kapitalnie. Być może jak już przyjdzie do e-karmy BB to go na to przestawię, ale nie wiem czy jest sens.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

04 stycznia 2009, 19:12

No właśnie niesety NGBB jest zupełnie nieodpowiednia dla psów ze skłonnościami do alergii :(

A przestawiania z Nutry Professional na BB nie widzę najmniejszego sensu, to bardzo porównywalne karmy
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

04 stycznia 2009, 19:25

OWCZARZ2 pisze:No właśnie niesety NGBB jest zupełnie nieodpowiednia dla psów ze skłonnościami do alergii :(
Niby tak, ale zauważ że skarmiałam ją ponad 3 miesiące - 20 kg pierwszy worek, i 10 kg drugiego worka, i dopiero w połowie zaczęły się problemy. Nie wiem czy ja nie za szybko spanikowałam, bo też zaczął się taki okres w ktorym alergikom się nasilają objawy, no ale trudno już teraz tego nie stwierdzę.
OWCZARZ2 pisze:A przestawiania z Nutry Professional na BB nie widzę najmniejszego sensu, to bardzo porównywalne karmy

To raz, a dwa dostajemy ją od znajomych hodowców, których sponsorem jest dystrybutor tej karmy ;) po śmiesznej cenie.
Awatar użytkownika
michau
Posty: 98
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:22

04 stycznia 2009, 22:12

goskaaa pisze: dostajemy ją od znajomych hodowców, których sponsorem jest dystrybutor tej karmy ;) po śmiesznej cenie.
to Ci dobrze ;)
Jak na razie ChS służy bez zarzutu. A cena? Wydaje mi się, że pomimo ostatniej podwyżki nadal jest jedną z tańszych karm w swojej klasie.

W razie problemów 'obodzie' mam w pamięci jeszcze Diamonda, którego szczenięca wersja dobrze nam służyła, być może NG BB do sprawdzenia, bo wiele pozytywnych opinii, jestem ciekawy Koebersa... Te karmy reprezentują prawdopodobnie podobny poziom i podobne ceny. Jeszcze jakieś polecacie?

Free grain to również opcja, która mnie ciekawi, jednak Acana, Totw, Orijen to już wyższa półka cenowa;)
szames
Posty: 238
Rejestracja: 10 września 2008, 13:15
Kontakt:

05 stycznia 2009, 11:30

Czytam te Wasze posty o psiej alergii i ....nóż otwiera mi sie w kieszeni, bo gdzies w dziale żywienia w ub.r. ktoś mnie zjechał za formę żywienia psa, nawet straszył nasłaniem towarzystwa ochrony zwierząt. Tylko stawiam pytanie: czy nie trzeba by raczej nasłać powyższego towarzystwa na producentów suchych karm?
1 - Przyznaję, że to wygodne karmić psa suchym żarciem, sam tez to robię od 3 miesięcy, ALE ! ! ! po 3 miesiącach i kilku workach sztucznej karmy /PURINA/ na skórze psa pojawiło się coś w rodzaju liszaja. Nie było tego, kiedy pies jechał wyłącznie na świeżym żarciu! ! ! Dziś idę do weta i JESTEM PEWIEN, ŻE ÓW LISZAJ TO EFEKT SUCHEGO ŻARCIA /wg zwolenników suchego - zbilansowanego/.
2 - Ci, którzy mnie zjechali, niech sami jedzą chrupki i nie bredzą bzdur, jakie to suche jest zdrowe. Zobaczymy, jak długo pożyja na suchym.
3 - Prawdą jest, że mój pies nie jest ekspertem w dziedzinie żywienia, ale zadziwiające jest, że JESZCZE NIGDY NIE ODSZEDŁ od miski ze świeżym żarciem, a zdarza mu się to CZĘSTO PRZY SUCHYM.
4 - Karmcie dalej swoje pupile suchą karmą, a "na pewno" nie będą mieć kłopotów z alergią i "na pewno" nie dostana raka. :twisted:

P.S.
W okolicach Piły, województwo poznańskie, jest firma produkująca karmę dla psów. Wybierzcie się tam i zbadajcie....... jak długo utrzyma sie Wam w samochodzie SMRÓD, którego nie da się opisać. Interesujące, czy wówczas będziecie chcieli jeszcze karmić swoje psy suchym żarciem.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

05 stycznia 2009, 12:42

Z całą pewnością tak,może teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek w życiu,pełna mobilizacja własnie dokupiłem kolejne 2 worki po 15 kg!!!

Dlaczego tak bardzo żle życzysz naszym pupilom? (rak itd)nie ładnie,oj bardzo nie ładnie, żeby te złe życzenia nie wróciły jak bumerang.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość