Kto karmił,lub karmi Czeską karmą Eminent?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

16 grudnia 2008, 18:22

Interesują mnie tylko odpowiedzi ludzi karmiących tą karmą,skład z internetu mnie nie interesuje,i wywody typu ,że ktoś zna lepsze karmy.
,też mi nie są potrzebne :wink:
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

16 grudnia 2008, 21:22

Wprawdzie ja sama nie karmilam, ale mój hodowca karmi tą karmą od około 1,5 roku... 5 -6 psów... i jest bardzo zadowolony. Szczenne suki również którąs z wersji, i pięknie wyrosły mu 2 mioty w tym okresie... to tyle co moge powiedzieć...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

16 grudnia 2008, 21:32

Twoje odpowiedzi zawsze zaliczam do jednych z najcenniejszych na tym forum,takze i tym razem.
Dziękuje
:)
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

17 grudnia 2008, 09:50

A jeszcze dodam, że wogole Eminent jest bardzo popularny wśród posiadaczy i hodowców pitów, zaczęło się od tego że zawsze przywożono ją jako nagrody z zawodów w Czechach i na Słowacji, i tak się ludzie zaczeli przekonywać, i teraz bardzo wiele osób nią karmi, a ich psy mają zadowalające rezultaty ;) a nigdy bym nie pomyślała że ta karma może być tak dobra... na co wskazują skarmiane psy...
ursa81
Posty: 57
Rejestracja: 21 grudnia 2007, 17:39

19 grudnia 2008, 19:48

Kiedyś, 2 czy 3 lata temu miałam zamiar eksperymentować z tą karmą ale nie pamiętam kto mi ją polecił czy sama znalazłam... Wówczas cena była jeszcze lepsza (niższa :) ). Ostatecznie porzuciłam zamiar.

Ciekawa jestem dlaczego Robert się nią zainteresował? Skład niezły jak na taką cenę, prawda? Skąd pomysł na tę karmę?
zuzka92
Posty: 1
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 20:20

22 grudnia 2008, 16:52

Moja suńka dostała Eminent Puppy w wyprawce od hodowcy. Jedyne co mogę powiedzieć, to że nie chciała jej jeść (jak na razie to jedyna rzecz, której nie jadła..) i że ta karma ma małe granulki. Za małe, jak na szczenię OB, ale dla mniejszych ras powinny być OK.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

22 grudnia 2008, 20:58

Mam nowe wiadomośi na temat karmy Eminent.
Choć tematyka żywienia psów pasjonuje mnie mocno, jakoś do tej pory nie miałem większych doświadczeń z karmą Eminent.

Kontaktowałem się dziś z zaprzyjaźnionym hodowcą ON-ków, który jak się okazało karmił jeden miot karmą Eminent w czasach gdy jeszcze nie była znana u nas zbyt dobrze.

Jakie jego wrażenia? Jeśli chodzi o przyswajanie- karma średniej jakości (kupki średniej wielkości- ani zbyt obfite, ani zyt małe nie cuchnąće- ogólnie w tej kwestii nie najgorzej)

Stan sierści również bez żadnych zarzutów- jak mówił hodowca, może bez jakichś rewelacji jeśli chodzi o połysk, ale nie zaobserwował zbytniego matowienia sierści, wypadania, czy drapania.

Natomiast to co mnie zaniepokoiło z jego opowiadań to, że psy karmione Eminentem- najpierw w wersji Puppy, a także dwa któe sobie zostawił potem wersją dla większych psiaków- miały niezbyt dobre badania krwii!!!

Karmiąc tą karmą generalnie występował niedobór witamin i mikroelementów- trzeba było suplementować dodatkowymi preparatami.

Dlatego hodowca ocenił tą karmę na 3,5 w skali 5 stopniowej (oczywiście to wszystko jest umowne). Nie była najgorsza, ale z powodu nie najlepszych wynikó krwii, zaprzestał skarmiania tą karmą.

To wiadomości raczej na 99% pewne, nie mam powodu mu nie wierzyć tym bardziej, że znam się z nim długo długo i często korzystałem z jego doświadczeń czy jego znajomych jeśli chodzi o karmy i żywenie zwierząt :P
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

23 grudnia 2008, 23:42

Dziękuję wszystkim za odpowiedż.
Leechu84
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2022, 10:16

12 października 2022, 11:50

Cześć,
Widzę, że to jakiś prastary wątek ale chciałbym dodać parę zdań od siebie.
Karmą Eminent karmię od prawie roku dwie swoje suczki. Przygarnęliśmy je ze schroniska w wieku 4 miesięcy. Dziś są duże, pełne energii i zdrowe. Nie mieliśmy z nimi żadnych problemów zdrowotnych. Ani z siersią, ani alergiami czy zębami a tym bardziej gorszymi schorzeniami. Dlatego ja osobiście bardzo polecam każdemu te karmy. Mają szeroki wybór więc można idealnie dopasować produkt do swojego pupila.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość