Kolagen i inne suplementy na stawy w diecie psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

18 grudnia 2014, 12:10

Czy to sprawdzona informacja? Właściciele piszą że pomogła :(
Gość

18 grudnia 2014, 12:37

SleepingSun, ale mnie teraz zaskoczyłaś tą informacją :shock: A ja znajomym polecałam...
Lena06
Gość

18 grudnia 2014, 12:44

Ja też polecałam i mam nadzieję że to pomyłka.U psa stosuję profilaktycznie.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

18 grudnia 2014, 12:58

jak wrócę z uczelni to podam linki do badań, będziecie mogli sami ocenić w jaki sposób wprowadza się preparaty na rynek, tak aby nadać ich działaniu prawdopodobieństwo skuteczności. możecie mi wierzyć, że pisząc pracę licencjacką na temat suplementów na stawy przewertowałam WSZYSTKIE badania na ten temat dostępne w bazie medline. cóż... wiele osób do tej pory uważa, że spirulina jest świetnym zamiennikiem witaminy B12...

edit: uwaga, uwagaa! nie wiem czy w badaniach o których mówię nie było mowy o wyciągu z małża (a nie mam pojęcia czy to to samo)
Gość

18 grudnia 2014, 13:03

Info dotyczy tylko małż czy innych suplementów też? warto wiedzieć by nie wciskać psu balastu.CZekamy.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

18 grudnia 2014, 13:10

oceniałam wszystkie substancje dostępne na rynku, razem z wyciągami roślinnymi. może po prostu wstawię tu swoją pracę z całą bibliografią :D :D nie no żartuję, popodsyłam linki wieczorem.
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

18 grudnia 2014, 13:12

Co prawda lek z przeznaczeniem dla ludzi podawany w formie oleju w kapsułkach z opisu wynika, że forma dużo lepszego wchłaniania niż mączka do zastanowienia tylko jak stosować u psa i czy można.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx-reumatoidalne-zapalenie-stawow-omega-3-na-stawy-60kaps.html
Gość

18 grudnia 2014, 13:43

SleepingSun pisze:oceniałam wszystkie substancje dostępne na rynku, razem z wyciągami roślinnymi. może po prostu wstawię tu swoją pracę z całą bibliografią :D :D nie no żartuję, popodsyłam linki wieczorem.
:D To czekamy, dobrego dnia :)
Gość

18 grudnia 2014, 21:19

To co polecasz na stawy. Coś działającego jest? :)

kasik.u
Martines999
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 22:36

18 grudnia 2014, 21:35

SleepingSun pisze:jak wrócę z uczelni to podam linki do badań, będziecie mogli sami ocenić w jaki sposób wprowadza się preparaty na rynek, tak aby nadać ich działaniu prawdopodobieństwo skuteczności. możecie mi wierzyć, że pisząc pracę licencjacką na temat suplementów na stawy przewertowałam WSZYSTKIE badania na ten temat dostępne w bazie medline. cóż... wiele osób do tej pory uważa, że spirulina jest świetnym zamiennikiem witaminy B12...

edit: uwaga, uwagaa! nie wiem czy w badaniach o których mówię nie było mowy o wyciągu z małża (a nie mam pojęcia czy to to samo)
Tak jak przypuszczalem większość tych cudownych supli to zwykły pic na wodę fotomontaż :x Od jakiegos czasu robię takie doświadczenia, że jednemu piesu coś podaję, jakiś supl po czym u piecho ma być wypas efekt a tu taki ch...j :shock: Żadnej różnicy...Jak głupi daję się na to nabrać, wiem że to kolejny gniot ale kupuję naiwnie, kupuję a potem się wkur...m :x Obiecuję sobie, że to już osatani raz a mija jakis czas, cos tam zobaczę, coś przeczytam, ktoś coś powie że och jaki super mniaaami dodatek i ja jak głupi biorę to :cry:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

18 grudnia 2014, 22:22

Tyle jest pozytywnych opinii o małżu nowozelandzkim ,że trudno uwierzyć ,że jest inaczej .
uranus

19 grudnia 2014, 00:34

Znalazłem tylko dwa preparaty dla psów z czystą mączką z małża nowozelandzkiego, Diana i CdVet. Który lepszy?
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

19 grudnia 2014, 05:47

Małża zielona zawiera dużą ilość glikozaminoglikanów, które wykazują silne działanie przeciwzapalne. W organizmie są niezbędne do wiązania wody oraz odpowiadają za lepko-sprężyste właściwości łękotki. Glikozaminoglikany występują naturalnie w płynie stawowym i chrząstce. Powodują, że tkanka chrzęstna jest zdrowa i elastyczna- gdy wystąpi ich niedobór, staw wysusza się. Wiele dolegliwości spowodowanych jest brakiem glikozaminoglikanów, posiadają zdolność wiązania wody. Dzięki temu chrząstka może reagować jak gąbka. Gdy ciśnienie w stawie spada, wchłania ona wodę. Gdy ciśnienie się zwiększa, woda jest ponownie oddawana. Chrząstka reaguje na ruch i działa jak amortyzator, przy tym chroni ona przed uszkodzeniami pod wpływem obciążenia.
Dzięki ekstraktowi z zielonej małży dostarczane są naturalne glikozaminoglikany, które stymulują odbudowę tkanki chrzęstnej, zapobiegają procesom degradacji chrząstki i działają przeciwzapalnie. Stawy mogą się zregenerować, dochodzi do spowolnienia lub całkowitego zahamowania objawów zwyrodnienia stawów.
Gość!

19 grudnia 2014, 12:01

Gość pisze:zaczeło się wciskanie Barfa i nawet wiem przez kogo
myślę, że to następny wysłannik surowizny, ton wypowiedzi za spokojny, no chyba, że to dopiero początek. :mrgreen:

Jasne zjeść mięcho, zagryźć kością, zapić krwią i stawy jak ta lala, akurat.
Gość

19 grudnia 2014, 12:14

akurat ja za Barfa podziękuję,karmię gotowanym albo lekko podduszonym z warzywami i też się naczytałam,ze takich warzyw nie,tamte są ok,te dają wzdęcia,zgłupiec mozna,trzeba to jakoś wyważyć zdrowym rozsądkiem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość