karmy polecane przez was!!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
madii
Posty: 24
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 16:14

09 lutego 2006, 17:54

Hej!! Niech karzdy wypisze tu karmy, jakie stosowal i krotka opinie (z dopiskiem jakiej wasz pies jest wielkosci/rasy). Oczywiscie oprocz firmy nalezy dopisac konkretny rodzaj ;P Pozdrawiam
Asik_W

10 lutego 2006, 18:29

Mam 9-cio mies. sunię Golden retriever. Od początku jest na suchej karmie:
1. najpierw jadła Acanę 20kg
2. potem Royal Canin Maxi Junior 18 kg
3. a teraz zjada drugi 15 kg worek Eukanuby Junior Large Breed
Ze wszystkich powyższych jestem zadowolona - moja Goldi zresztą też :)
więc polecam! :D
Dorka
Posty: 14
Rejestracja: 25 grudnia 2005, 16:21
Lokalizacja: Zagłębie

12 lutego 2006, 10:26

Mój bernuś najpierw jadł Eukanubę dla szczeniąt dużych ras, potem okazało się ,że ma chore nóżki więc przeszliśmy za radą weterynarza na Royal Canin Digest& Osteo junior , który teraz zamieniliśmy już na Royal Canin Osteo & Digest dla psów dorosłych. Z moich obserwacji wynika,że Eukanuba jest super karmą ale może aż za bardzo super. Szczególnie szczenięta baaardzo szybko przybierają na wadze i zbyt "wyciągają się " na niej w górę. O tym Royalu z serii weterynaryjnej , który stosujemy od ok 1,5 roku mogę tylko mówić same dobre rzeczy: pies b. dobrze wykrzystuje tą karmę , kupki malutkie, mniej "efektów dźwiękowo-zapachowych" :twisted: , jedzonko raczej szybko znika z miski :P
Drugi piesek 3 mies. Cavalier jadł u hodowcy Ariona Puppy Premium i tak zostawiliśmy ale w przyszłości chielibyśmy przejść na Hills'a .
Pozdrawiam.
Veris
Posty: 2
Rejestracja: 24 stycznia 2006, 11:54
Kontakt:

14 lutego 2006, 11:30

Mój 3-letni jamnik na początku był na Royal Canin Mini Adult i tej dla jamników, efekt był taki sobie, a psiakowi niezbyt smakowało :(

Teraz jest na Acanie i Hill'sie i jest super.
Za Hill's-a to był się dał pokroić :lol:
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

21 lutego 2006, 17:06

Mam ONka, który jest wybredny. Wcinał już kilka rodzajów karm:
:arrow: Royal Canin Germa Shepherd 12 (bardzo dobra, smacznie zjadał, ale po 6 worku 15kg postanowiłam zmienić, aby uzupełnić ewentualne braki inną karmą)
:arrow: Arion (bleeeee, pies wogóle nie chciał tego jeśc, brzydził się tego; po kilku dniach miał niedobory witaminowe i zaczął zjadać swoje kupy)
:arrow: Acana (nawet smaczna, ale za mały krokiet i trochę za słaby skład jak na staruszka z osłabionym układem kostnym)
:arrow: Eagle Pack (od niedawna wcina, na razie to próba, ale już bardzo mu smakuje)
Gość

17 marca 2006, 13:33

Moje buldożki jadły Eukanubę, Hill'sa, Pro Plan, każda smakowała, były na etapie 'wciągam wszystko':) Teraz próbuję dobrac, coś 'smcznego' poniewaz weszły w etap 'sucha karma? - nie! dziekuję!':) Wczoraj kupiłam po małej paczce royala i nutro choice, zdecydowanie lepiej smakuje royal, ale i tak szału nie ma:)
Gość

17 marca 2006, 18:12

Ja dawałam już Royala i Eukanubę ale od niedawna zmieniłam na Biomill i muszę powiedzieć, że to świetna karma, psiakom smakuje, kupki robią ładne i mniej niż po w/w dwóch karmach. Więc jak na razie zostajemy na tej karmie...
tomasz

18 marca 2006, 14:30

moja Kara na poczatku jadla Delikan Extra. po ok. miesiacu przytrafily sie problemy z jelitami (nie wiem czy od karmy czy nie) i po serii zastrzykow zmienilismy na Royal Canin Vet-size Maxi Babydog. w tej chwili moja labka je Royal Canin Vet-size Maxi Junior i zarowno ona jak i ja jestesmy zadowoleni. Dodatkowo od czasu do czasu dostaje ciasteczka z Eukanuby ktore tez sobie chwale. Mialem kiedys mala paczke Hill'sa Science Plan i tez mam pozytywne zdanie na temat tej karmy (choc wiele jej nie zjadla). zreszta ja mam labradorke a ona zje wszystko, niezaleznie czy jest to sucha karma, mieso, ryz czy noga od stolu :P
Awatar użytkownika
DORRAG
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 2006, 10:26

19 marca 2006, 11:28

witam :D
Ja karmiłam na początku Royalem ale po jakim czasie psu zaczeła strasznie wypadać sierść,drapała się nie wiem czy to od karmy ale postanowiłam zmienić na inną. Odecnie karmie ją Acaną i jak narazie(odpukać) psiakowi bardzo smakuje i dobrze po niej wygląda .
Ramonka

14 kwietnia 2006, 21:02

ja swego labka karmilam od 8 tyg,acana puppy.pozniej dostawal purine pro plan.teraz od 3 miesiecy gotujemy mu sami.ryz ,mieso.przy kazdej z tych karm nie bylo problemu.teraz chce mu kupic karme ale jaka.nie wiem zastanawiam sie nad acana adult lamb&rice.moze ktos dawal pieskowi.pozdrawiam ania
Modra

26 kwietnia 2006, 16:58

Moje psy jadły przez miesiąc Eagle Pack ,ale koleżanka poleciła mi PROFormance ,też super premium i z USA.Prof lepiej jedzą i wyglądają super .Dawkowanie podobne i Proformance jest tańsza ,więc taniej wychodzi mi dzienne karmienie. Zostanę już przy Proformance, bo psiaki super ją chwalą.
psinka
Posty: 144
Rejestracja: 09 grudnia 2005, 14:39

27 kwietnia 2006, 09:39

Moja ONka zjadała chętnie Proformance (od sierpnia),osobiście wszystkim polecam. :P Ładna sierść,żadnych skórnych problemów.Obecnie kończę kolejny worek karmy ,a moja sunia zaczyna nosem kręcić.Coś jej chyba nie podchodzi.Zamówiłam jej teraz Acanę ,zobaczę jak ta karma jej podejdzie. :)
NN

02 maja 2006, 15:40

A my testujemy karmy "z niższej półki". Na razie ONka wpychała purinę - większość gatunków z dostępnych w Krakvecie: po activie miała odchyły i trzeba było tęgo ją wybiegać, żeby był spokój. Aldut był taki sobie - po prostu oki. Na lighta kręciła pyskiem (przewidywała, że chcemy ją odchudzić) ale w końcu się przyzwyczaiła. Po mixie miała kłopoty żołądkowe - odstawiliśmy na bok. Teraz będziemy testować brita - podobno karma całkiem niezła. Dodam tylko, że psinka dostaje pół porcji karmy wieczorkiem. Rano - posiłek "domowy", przeważnie jakieś ryże wymieszane z mięskiem lub nóżkami na stawy.
DamaKier
Posty: 1130
Rejestracja: 03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

02 maja 2006, 18:52

Zdecydowanie bardziej polecam ci Brita niż Purinę Dog Chow.
Z karm niedrogich dobra jest jeszcze Acana, równiez bardzo polecam (jeszcze lepsza niz Brit)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość