karma z małą ilością żelaza

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ania_ughr
Posty: 11
Rejestracja: 06 sierpnia 2014, 18:41
Lokalizacja: Kraków

27 czerwca 2019, 10:37

Poszukuje karmy rybnej z jak najmniejszą ilością żelaza dla młodego psa [2,5 letni border collie], który od kilku miesięcy ma bardzo podwyższony poziom żelaza. Zmieniłam karmę z mięsnej Delcon na Versa Laga Opti life z łososiem i ryżem, ale żelaza nie udało się obniżyć. Sprawdzałam skład karmy Orijen 6 fish, ale wydaje mi się, że żelazo też jest tu na wysokim poziomie [żelazo 190.00mg/kg ]. W przeszłości pies był na Brit care [ale tutaj nie sprawdzaliśmy poziomu żelaza we krwi, więc ciężko stwierdzić, czy już wtedy było coś nie tak] oraz Royalu. Próbowaliśmy również Acane, ale karmę trawił tragicznie.
Zastanawiam się nad karmą Fish4dogs Fines White Fish complete:
skład: biała ryba oceaniczna (27%), ziemniaki (23%), mąka groszkowa (21%), mączka z łososia (12%), olej z łososia (8,7%), pulpa buraczana, drożdże, olej słonecznikowy, składniki mineralne
Składniki odżywcze: białko surowe 26%, zawartość tłuszczu 12%, popiół surowy 7,5%, błonnik surowy 2,5%, kwasy Omega-3 1,8%
Dodatki (na kg): Witaminy: Witamina A 22.500 IU; Witamina D3 1.800 IU, Witamina E 700 IU
Pierwiastki śladowe: Cynk (uwodniony chelat aminokwasowy) 600 mg; Miedź (uwodniony chelat aminokwasowy) 30 mg; Wapń (jodek bezwodny) 2,5 mg; Wapń 0,90%; Fosfor 0,74%
Przeciwutleniacze (stabilizowane rozmarynem i ekstraktami bogatymi w witaminę E)
Niestety w opisie nie ma nic o poziomie żelaza...
Bardzo proszę o pomoc w doborze karmy -lub sugestie osób znających się na dietetyce psów, które z suchych karm mają najmniejszy poziom żelaza.
Z góry dziękuję.
polalajla
Posty: 34
Rejestracja: 26 grudnia 2019, 16:49

19 lutego 2020, 12:06

Ja kupuje bozite i ona ma mało żelaza i do tego ta karma jest dobra jakościowo i nie posiada konserwantow ani GMO .
Kamilakuc
Posty: 17
Rejestracja: 31 stycznia 2022, 09:54

31 stycznia 2022, 10:15

Takie karmy znajdziesz na empireshop.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość