Karma na otyłość itp.

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:19

24 listopada 2011, 00:38

Trochę moich znajomych ma pozytywne doświadczenia z Acaną Light&Fit. Ja tym nigdy nie karmiłam i generalnie nie używam karm typu light, jak robię u swoich psów "wagę" na zawody (to tez w pewnym sensie odchudzanie, bo spalamy każdy niepotrzebny gram tłuszczu, ale tak żeby zachować maksymalną wydolność i siłę mięśniową), to zazwyczaj wrzucam psy na Orijena 6Fish (zwykły też daje radę, ale po rybach jednak zauważyłam, że pies się lepiej "wycina") i do tego Barf, ale na chudo, tj zielsko i konina, sarnina itp. Generalnie zauważyłam u swoich kundli, że jak dostaną za dużo węglowodanów, to lubią tłuszczyk odkładać, czasem to bywa użyteczne np. jak trzeba je podpaść na zimę, ale w sezonie to już niestety, węgle obcinamy.
Pamiętam też, jak jakiś czas temu znajoma się użerała z nadwagą u swojego psa (wielki mix ttb, po kastracji), przelecieli praktycznie większość obecnych na rynku karm typu light i nic... pies chodził wiecznie głodny, dawki karmy dostawał głodowe i wciąż tył, chyba od powietrza... Dopiero jak zmieniła karmę na grain free i niskowęglowodanową, pies mimo całkiem przyzwoitego dawkowania zrzucił tłuszcz.
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

24 listopada 2011, 07:07

A czy ktoś stosował Nutram Weight Control ?
Ja mam doświadczenie z bezzobżowym Nutram dla małych ras w wersji weight control , sprawdziła się prawie dobrze, ale niestety granulki są abyt małe jak dla mojego psa .
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

24 listopada 2011, 12:20

MaximusKennel pisze:Trochę moich znajomych ma pozytywne doświadczenia z Acaną Light&Fit. Ja tym nigdy nie karmiłam i generalnie nie używam karm typu light, jak robię u swoich psów "wagę" na zawody (to tez w pewnym sensie odchudzanie, bo spalamy każdy niepotrzebny gram tłuszczu, ale tak żeby zachować maksymalną wydolność i siłę mięśniową), to zazwyczaj wrzucam psy na Orijena 6Fish (zwykły też daje radę, ale po rybach jednak zauważyłam, że pies się lepiej "wycina") i do tego Barf, ale na chudo, tj zielsko i konina, sarnina itp. Generalnie zauważyłam u swoich kundli, że jak dostaną za dużo węglowodanów, to lubią tłuszczyk odkładać, czasem to bywa użyteczne np. jak trzeba je podpaść na zimę, ale w sezonie to już niestety, węgle obcinamy.
Pamiętam też, jak jakiś czas temu znajoma się użerała z nadwagą u swojego psa (wielki mix ttb, po kastracji), przelecieli praktycznie większość obecnych na rynku karm typu light i nic... pies chodził wiecznie głodny, dawki karmy dostawał głodowe i wciąż tył, chyba od powietrza... Dopiero jak zmieniła karmę na grain free i niskowęglowodanową, pies mimo całkiem przyzwoitego dawkowania zrzucił tłuszcz.
No to generalnie jak ludzie - za dużo weglowodanów i dupsko rośnie....Dlatego mój dostaje tylko mięchoz gnatem i warzywa oraz owoce, jajka, bez żadnych ryzów, ,kasz, makaronów itd. W sumie warzywa to tez węglowodany tyle że z serii tych co głównie stanowią balast dla jelit.
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty: 87
Rejestracja: 13 listopada 2011, 13:19

24 listopada 2011, 13:12

W warzywach, nawet tych mocno rozdrobnionych ciężko znaleźć skrobię, raczej troszkę cukrów prostych plus sporo błonnika, który akurat przy żywieniu mięsem (a więc pokarmem "niskoresztkowym") jest bardzo wskazany, żeby zapewnić pasaż jelitowy na odpowiednim poziomie.
U ludzi też już od jakiegoś czasu diety typu low carb są popularne, chociaż te w starszej wersji, coś jak dieta Atkinsa (wysokotłuszczowa) powodują wzrost ketogenezy, to jednak nowoczesne diety niskotłuszczowe są całkiem przyjemne i skuteczne w stosowaniu.
Wracając do psów: generalnie zauważyłam, że moje zdecydowanie lepiej funkcjonują i lepiej znoszą długotrwały wysiłek (np. 2-dniowe zawody) jak się im węgle obetnie. Węglowodany wprawdzie dają od razu szybki "strzał" energii, ale pies szybciej opada z sił. Wertując net i gadając z ludźmi natrafiłam też na trochę informacji odnośnie żywienia chartów wyścigowych - one faktycznie najlepiej funkcjonują na diecie z dosyć sensowną ilością łatwo przyswajalnych węglowodanów (krótkodystansowcy), z kolei np. psy zaprzęgowe raczej albo są na Barfie, albo na czymś suchym, ale na zasadzie dużo białka, dużo tłuszczu, mało węglowodanów.

btw. Ten Nutram w wersji grain free faktycznie wygląda ciekawie pod względem składu.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

24 listopada 2011, 14:10

Bo psy generalnie są przystosowane do czerpania energii z białek a nie z węglowodanów. My ludzie mamy inaczej i najczęściej o róznicach między nami a naszymi psami zapominamy. Dotyczy to zresztą nie tylko kwestii karmienia...
Doskonałym źródłem skrobii - chyba najlepszym na swiecie jest warzywo specyficzne - ziemniak :mrgreen: . Jeden mały raz na 2 dni lub wyskrobki z garnka poobiadowego starczaja w zupełności :mrgreen:
Gość

21 stycznia 2012, 22:43

Czyli Nutra jest polecana dla psów z nadwagą?
nekko1

22 stycznia 2012, 09:12

Witam

Patrzę w ofertę Krakvetu ale z nutram grain free widzę tylko karmę dla małych ras. A co polecacie dla ON-ka?
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

22 stycznia 2012, 11:00

nekko1 pisze:Witam

Patrzę w ofertę Krakvetu ale z nutram grain free widzę tylko karmę dla małych ras. A co polecacie dla ON-ka?
Nutram robi linie grain free tylko dla małych , czego zupełnie nie rozumiem :( granulki są jak dla yorka , więc dla owczarka zupełnie się nadają. Nawet mój jamnik nie wiedział jak się za to zabrać .
Z tego co pamiętam jaką też karmę bez kukurydzy i ta ma już normalne granulki.
Luciferra
Posty: 6
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 19:54

28 sierpnia 2012, 20:19

mój Bubak tez powinien schudnać, poszukuje dla niego dobrej odpowiedniej karmy, czy ktoś zna Oliver´s WEIGHT LOSS? bo wedlug opisu wyglada dobrze
megan
Posty: 436
Rejestracja: 22 marca 2007, 16:19

28 sierpnia 2012, 23:48

Ja spróbowałam Troveta na redukcję wagi, ale Ruda za nic nie chciała tej karmy jeść. Nie świadczy to oczywiscie w najmniejszym stopniu o jakości tej karmy, która ma bardzo dobre opinie. No ale nam nie wyszło. Obecnie Ruda jest na Biomillu light. Nie kocha tej karmy zbyt, ale je i bardzo dobrze jej służy. I tu nasz sukces, którym muszę sie pochwalić. Z 37 (prawie) kilogramów Ruda schudła do 31!! Wygląda teraz super i śmiga jak błyskawica:) Do spadku wagi przyczyniła sie jednak nie tylko karma, ale i drastyczne ograniczenie podkarmiania i sporo ruchu dodatkowo, przede wszystkim rower. Czyli klasyka: mniej jeść i sport:)
M.
zapinka
Posty: 1
Rejestracja: 29 sierpnia 2010, 15:10

29 sierpnia 2012, 14:12

Trovit moim smakował :)
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

02 listopada 2012, 06:30

Dla psa po sterylizacji , który tyje jak tylko spada mu ilość spacerów , postanowiłam wypróbować Biomill Swiss Professional Mini Light (Chicken Rice). Dam znać jak się nam sprawdzi.
pola791

06 grudnia 2018, 13:07

My kupujemy bozite light jest to karma dla psow z otyłością . Karma jest bez koserwantow woec mega plus . Do tego dużo biega i widze już poprawę . Jesteśmy na dobrej drodze .
kaskagrudzien
Posty: 4
Rejestracja: 11 lipca 2019, 19:29

11 lipca 2019, 19:37

bozita, maja dobre karmy w przyzwoitej cenie.
janka
Posty: 4
Rejestracja: 12 sierpnia 2019, 21:26

13 sierpnia 2019, 01:45

1st Choice Light Healthy Weight - mój pies po kastracji za nią wprost przepadał- karma bardzo skutecznie odchudzająca,. Jako jedna z niewielu ma bardzo niski poziom bardzo wysokiej jakości tłuszczu ( 8%), co jest dość ważne i jeszcze jedno - wysokomiesna i mięso bardzo dobre jakościowo. Nie ma alergizujących zbóż, zamiast ziemniaków które można znależć w typowych karmach bezzbożowych dodają brązowy ryż więc też na plus .w kazdym razie 100% efekt jak chodzi o odchudzanie :) i dodatkowe plusiki- świetnie wpływa na wygląd sierści i nie ma po niej brzydkiego zapachu z pyska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość