Karma mokra - po zapaleniu trzustki

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Marta8
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2020, 23:08

07 maja 2020, 23:24

Dobry wieczór,

Mój 14-letni kundelek przeszedł niedawno zapalenie trzustki. Wg zaleceń weterynarza, do odwołania powinna dostawać karmę royal canin gastro intestinal, lub hills digestive care low fat. Royala w ogóle nie chciała ruszyć, hills wchodzi tylko suchy, natomiast pies jest przyzwyczajony do żywienia głównie mokrą karmą i szukam jakiegoś innego rozwiązania niż firmy podane przez weterynarza.
Czym kierować się przy poszukiwaniach innej karmy? Czy jest istotna tylko jak najniższa zawartość tłuszczu?
Ewentualnie może ktoś mógłby podsunąć jakieś odpowiedniki tych dwóch karm?
rokio
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2012, 11:50

04 czerwca 2020, 06:56

Znam tylko tą pierwsza i faktycznie u nas po wirusówce super się sprawdziła. Musisz poszukać jakiś takich typowych weterynaryjnych karm, albo może po prostu delikatnie wprowadzaj mokrę ale z dobrym składem, bezzbożowe, dla wrażliwych psiaków - i tu bym spokojnie Bozity karmy polecała.
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

05 stycznia 2021, 09:57

Marta8 pisze:
07 maja 2020, 23:24
Dobry wieczór,

Mój 14-letni kundelek przeszedł niedawno zapalenie trzustki. Wg zaleceń weterynarza, do odwołania powinna dostawać karmę royal canin gastro intestinal, lub hills digestive care low fat. Royala w ogóle nie chciała ruszyć, hills wchodzi tylko suchy, natomiast pies jest przyzwyczajony do żywienia głównie mokrą karmą i szukam jakiegoś innego rozwiązania niż firmy podane przez weterynarza.
Czym kierować się przy poszukiwaniach innej karmy? Czy jest istotna tylko jak najniższa zawartość tłuszczu?
Ewentualnie może ktoś mógłby podsunąć jakieś odpowiedniki tych dwóch karm?
Dzień dobry!
Przy poszukiwaniach innej karmy należy pamiętać, aby była to dieta lecznicza weterynaryjna zalecana przy chorobach trzustki.

lek. wet. Karolina Miechowska
Kamilakuc
Posty: 17
Rejestracja: 31 stycznia 2022, 09:54

31 stycznia 2022, 10:07

Taką dobrej jakości np mojemu podawałam z empireshop.pl jak miał operację wątroby.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość