karma dla szczeniąt labradora

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

artgala
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2009, 23:00

14 maja 2009, 23:17

Witam!
Mam 4-letnia sukę Labradora Retrievera, która się oszczeniła 3 tyg wstecz. Mam pytanie w zwiazku z wyborem karmy dla szczeniaków w 2 etapie zywienia.
Obecnie maluchy są karmione przez matkę, której daję ROYAL CANIN Starter Puppy i tą karmę mam zamiar podawać im od odsadzenia do ok 8 tygodnia. Chciałbym zachęcić nowych nabywców do ROYAL CANIN Junior Large Dog Digest & Osteo starter pack. Z informacji o produkcie wynika, iz stosuję sie ją do 15 miesiaca zycia. Po drodze jednak natknąłem się na ROYAL CANIN Labrador Junior ( też poniżej 15 miesiąca życia) i tu rodzi się pytanie: czy ją też stosować a jesli tak to od którego momentu, czy zostać przy poprzednim wyborze do momentu przejscia na ROYAL CANIN Labrador, którą zawsze podaje swej suce?
Pozdrawiam.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

15 maja 2009, 06:25

Te wszystkie nazwy przy karmie RC mają niewielkie znaczenie... jest to typowy chwyt marketingowy... Ja takiej rasie jak labrador (tendencje do tycia i dysplazji) podawałabym raczej karmę która ma sporo białka, a nie duzo tłuszczu, najlepiej nisko zbożową albo wogole bez zbożową... tj np TOTW, Acana, Orijen, nowy Brit Care, Timberwolf, Wolfsblut, Canidae.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

15 maja 2009, 07:33

RC I jego magiczne nazwy :wink: to puste opisy marketingowe.
Tez podpisuję się pod karmami podanymi przez goskaaę.
wypa
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2009, 09:41

08 lipca 2009, 17:38

Moja suka Labradora już jest po drugim szczenieniu i podaje jaj karmę Mastery.Najpierw była to Pupy& Muumy a teraz Junior Growth.Obie te karmy podawałam i suce i szczeniakom.Nie mam żadnych problemów ze szczeniakami
aga!
Posty: 3
Rejestracja: 09 lipca 2009, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

09 lipca 2009, 10:10

Mam pytanko,od 3 mies.karmie swoje cavaliery acaną grasslands,wszystko byłoby ok.gdyby nie 3 qpy\1 szt.psa dziennie i to duuże.Po jedzonku domowym 1 sztuka qpy\1 szt.psaWydaje mi się że coś jest nie tak i czas na zmianę,możecie mi coś doradzić :? Co mogę zaproponować psom,musi to być karma bez zbóż. :?
Pozdr.Aga
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

11 lipca 2009, 22:11

Może spróbuj w obrębie Acany np. na Pacificę.
Jeśli nie to właściwie goskaa wymieniła już te co lepsze jakościowo karmy- ja bym spróbował z Taste of the Wild :)
aga!
Posty: 3
Rejestracja: 09 lipca 2009, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

14 lipca 2009, 09:59

aga! pisze:Mam pytanko,od 3 mies.karmie swoje cavaliery acaną grasslands,wszystko byłoby ok.gdyby nie 3 qpy\1 szt.psa dziennie i to duuże.Po jedzonku domowym 1 sztuka qpy\1 szt.psaWydaje mi się że coś jest nie tak i czas na zmianę,możecie mi coś doradzić :? Co mogę zaproponować psom,musi to być karma bez zbóż. :?

Pozdr.Aga

Sorry,coś nie w to miejsce mi post sie wpisał :roll:
japanisze
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 2011, 22:35

03 maja 2011, 12:52

Jakie suplementy (i czy w ogóle) proponujecie dodawać do karmy Wolfsblut Range Lamb, którą karmiona jest 7 miesięczna sunia buldożka francuskiego?
Na opakowaniu nie jest napisane, że karma jest tylko dla psów dorosłych, więc zakładam, że można nią spokojnie karmić szczeniaki, tylko zastanawiam się, czy czegoś w niej nie brakuje dla prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

03 maja 2011, 18:07

Na to nie ma mądrych,ja w takiej sytuacji podawałbym Dziką różę i Algi i coś prostego na stawy np Arthrofos.
japanisze
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 2011, 22:35

04 maja 2011, 20:53

Robert A. pisze:Na to nie ma mądrych,ja w takiej sytuacji podawałbym Dziką różę i Algi i coś prostego na stawy np Arthrofos.
Jak nie ma mądrych, skoro jeden się znalazł i odpowiedział :mrgreen:

Nie znam się zupełnie na ziołowych dodatkach, dlatego spytam:
Dziką różę taką suszoną? I jak to dawkować?
Algi, np. takie: Beaphar Algolith?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

05 maja 2011, 06:59

Tak dziką różę taką suszoną tylko nie z hipermarketu,najlepiej z zielarni(sklep) jest tego trochę na necie i nie tylko.Oczywiście zmielić trzeba i podawać psiakowi w dawkach podzielonych na 2 rano i wieczorem po pół łyżeczki od herbaty.Ja stosuje Algi Beaphar(maja w Krakvecie) są to algi b.dobrej jakości wg mnie lepsze od alg Bewi Dog i Kobers.Miałem jedne i drugie i wygląd suszu przemawia za algami Beaphara.Na Algach masz opis dawkowania na opakowaniu
Gość

15 grudnia 2012, 09:41

goskaaa pisze:Te wszystkie nazwy przy karmie RC mają niewielkie znaczenie... jest to typowy chwyt marketingowy... Ja takiej rasie jak labrador (tendencje do tycia i dysplazji) podawałabym raczej karmę która ma sporo białka, a nie duzo tłuszczu, najlepiej nisko zbożową albo wogole bez zbożową... tj np TOTW, Acana, Orijen, nowy Brit Care, Timberwolf, Wolfsblut, Canidae.
Pan Robet podpisal sie pod tymi slowami (w kolejnym poscie).

A ja mam problem: mamy polrocznego labradora, ktory na poczatku byl na Platinum Puppy (nie toleruje), nastepnie na RC Puppy Large (polecony przez weterynarza), ktory jadl chetnie, ale sklad tej karmy mnie przeraza. Pozniej, ze wzgledu na chorobe na dwoch roznych Trovetach (dla psow doroslych) i teraz, po "obczytaniu sie" kupilismy mu Orijena Puppy.

Nasz weterynarz stanowczo odradzal te karme ("duzo bialka szkodzi na stawy"), ale do mnie mimo to jej sklad i dobre opinie przemawiaja. Dodam, ze nasz psiak jest wzrostowo normalny -w porownaniu do rodzenstwa- ale z lekka niedowaga po chorobie. Karme je chetnie (podajemy mu od czterech dni), kupki ladniejsze i mniejsze jak po Trovecie.
I tu pytanie: jak to jest z tym bialkiem? Czy mozemy mu ta karma naprawde zaszkodzic?
Pomozcie prosze!
barbarasz49
Posty: 384
Rejestracja: 09 lutego 2012, 13:50

16 grudnia 2012, 20:30

Stanowczo odrzuć karmę RC i akurat tu absolutnie nie sugeruj się zdaniem weterynarza. Firma produkująca RC ma dobrze zorganizowaną kampanię reklamową, a cena ich produktów nie idzie w parze z jakością karmy.Kanadyjska karma Orijen jest droga, ale jest jedną z najlepszych karm na naszym rynku,ma bardzo dobrze zbilansowane składniki, niezbędne do rozwoju i zdrowia psów i jest warta swojej ceny.Moim zdaniem pozostań przy Orijen Puppy, jest bardzo dobra dla psów w okresie wzrostu,zresztą później też dalej można podawać Orijen Adult .
Freedom
Posty: 128
Rejestracja: 09 sierpnia 2011, 19:28

17 grudnia 2012, 09:54

Dlaczego jest taka nagonka na Royal ?
Od ponad 20 lat mam tę karmę , żadnych schorzeń ,żadnych problemów,szczenięta b.dobrze odchowane,psy u mnie jeden ma 14 lat dwa po 9 lat, karmę poznaje się po wieloletnim stosowaniu, nie bardzo mogę zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi? :roll:
Gość

17 grudnia 2012, 13:57

barbarasz49 pisze:Stanowczo odrzuć karmę RC i akurat tu absolutnie nie sugeruj się zdaniem weterynarza. Firma produkująca RC ma dobrze zorganizowaną kampanię reklamową, a cena ich produktów nie idzie w parze z jakością karmy.Kanadyjska karma Orijen jest droga, ale jest jedną z najlepszych karm na naszym rynku,ma bardzo dobrze zbilansowane składniki, niezbędne do rozwoju i zdrowia psów i jest warta swojej ceny.Moim zdaniem pozostań przy Orijen Puppy, jest bardzo dobra dla psów w okresie wzrostu,zresztą później też dalej można podawać Orijen Adult .
Dziekuje bardzo! Zdaje sobie sprawe, ze weterynarz poleca RC wlasnie ze wzgledu na kampanie reklamowa, ale duzo osob mowi, ze ilosc bialka w Orijen jest stanowczo za wysoka. Ja jestem laikiem w tej sprawie, dlatego szukam u Was rady: czy taki wysoki procent moze rzeczywiscie zaszkodzic psu?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość