karma dla szczeniąt labradora

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

27 grudnia 2012, 23:23

ryż to zboże, więc nie mam pojęcia po co dodawać go do karmy grain free ;P skład przyzwoity, ile białka ogółem?
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

27 grudnia 2012, 23:26

SleepingSun pisze:ryż to zboże, więc nie mam pojęcia po co dodawać go do karmy grain free ;P skład przyzwoity, ile białka ogółem?
UŚREDNIONA ANALIZA: Białko - 32.2%, Tłuszcz - 19.2%, Włókno - 2.7%, Wilgotność - 9%, Popiół - 6.6%, Glukozamina - 615 mg/kg, Omega 6 - min. 3.20%, Omega 3 - min. 0.30%, Energia metaboliczna (ME) 3999 kcal/kg.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

27 grudnia 2012, 23:38

a co to hydrolizatów białkowych, to w przetwórstwie żywności (mówię na przykładzie ludzkiej, ale w paszach pewnie jest to samo) stosuje się je po to, aby wzmocnić bądź wydobyć smak danego produktu. i tak producenci chcą oszukać psią naturę (chociaż dalej uważam, że psy nie są mięsożerne, tylko wszystkożerne) i ''polewają'' śmieci pysznie pachnącym sosem (czyli hydrolizatem).
MiYu
Posty: 36
Rejestracja: 22 lipca 2011, 08:18
Lokalizacja: Austria

28 grudnia 2012, 07:59

Gayka pisze:Ciakwe rzeczy piszecie , fajnie, że merytorycznie . To może już starczy o royalu :wink:
Kiedyś fajnie sie nam sprawdził Nutram , co sądzicie o składzie nowej lini NUTRAM GRAIN-FREE Turkey, Chicken & Duck Dog Food - COMPLETE SOLUTION :
świeże mięso indyka (20%), mączka z mięsa kurcząt (19%), zielony groszek (14%), ciecierzyca (11%), świeże mięso kurcząt (9%) całe jaja kurze (bez skorupek), tapioka (suszony maniok), tłuszcz z kurcząt (naturalnie stabilizowany witaminą E oraz kwasem cytrynowym), naturalny aromat mięsa kurcząt, świeże mięso kaczki (2%), ryż peruwiański Quinoa (0,5%), sól morska, dynia, brokuły, organiczna mączka z agawy - źródło inuliny (0,3%), nasiona szałwi hiszpańskiej Chia (0,3%), organiczna mączka z alg morskich - prebiotyk (0,1%), wyciąg z alg morskich - źródło DHA, Yucca schidigera, glukozamina, jarmuż, granat, maliny, szpinak, ekstrakt z omułka zielonowargowego (Green-Lipped Mussel) - źródło naturalnej chondroityny, wyciąg z liści zielonej herbaty, wyciąg z rozmarynu.
29% mięsa w suchej masie to nie dużo....
Lepiej się prezentują węglowodany - około 30%, nie będzie to karma mocno tucząca. Jednak nie zmienia to faktu, że wciąż typowo roślinna.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

28 grudnia 2012, 09:30

Cyfry,opisy,analizy,konserwanty,bez konserwantów,kurczaki,wołowina,ryz,ziemniaki ,białko,tłuszcz,itd .......
A życie wielokrotnie pokazuje pózniej,że jak ma byc żle to i na Barfie będzie żle,i na najlepszej suchej karmie(nie ma takiej) bo nie przeskoczymy genetyki ,możemy najwyżej zminimalizowac prawdopodobieństwo chorób i patrzeć optymistycznie do przodu łudząc się,że karma którą wybraliśmy(lub sposób żywienia)jest odpowiednia dla naszego psa,ale prędzej czy póżniej my i psy "padniemy łupem "naszej cywilizacji.
.
Zawsze w takim momencie przypominam o ogólnym fenomenie BIOMILA ,którego skład zawsze potwierdza jedną zasadę najważniejsza jest jakość nie ilość składników!
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

28 grudnia 2012, 09:42

Gayka -NUTRAM.
Kilka lat temu kiedy nie miałem pełnej wiedzy o ziołach dla psów,polecałem Nutram,ale teraz wiem,że rozmaryn który jest w składach karm suchych(także kilka linii Acany) nie jest odpowiedni dla psów,podrażnia jelita ,doprowadza do biegunek,wymiotów a w dużej dawce(nie jest ta dawka do końca ustalona)powoduje śmierć psów.
Wiadomo ,że nikt do karmy nie dodaje tego ziółka celowo, dzieje się to za sprawą niewiedzy producentów którzy korzystają z pomocy Homeopatów dla zwierząt ,a nie zielarzy dla zwierząt,tych drugich jest zdecydowanie mniej i są mniej popularni zarówno w europie jak i w pozostałej części świata,a szkoda bo swoim doswiadczeniem mogliby wnieść dużo zdrowia do psich produktów
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

28 grudnia 2012, 10:18

SleepingSun... wszystkożerne, no fakt Neya zeżre wszystko nawet aparat ale nie może być żywiona ryżem, makaronem czy jakiś innym wypełniaczem. Jeśli dostaje coś gotowanego to mięcho i warzywa ale zazwyczaj dostają surowe. Przy jakimkolwiek wypełniaczu sika (!, nie jest w stanie wytrzymać nocy.

Jak widzę litanie w karmie i jak czytam skład, i dostaje aż zawrotów głowy od tego to z pewnością nie kupię tej karmy. Napchane nie wiadomo co a się okaże, że dawki zbyt małe by mieć jakiś dobroczynny wpływ na psa. Rozmarynu unikam jak szatan wody święconej. :P
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

28 grudnia 2012, 10:44

Robercie bardzo dziękuję ! Przyznam się , że w Biomillu mam problem z dostępnością i zapach ...jakby zjełczały , choć do końca terminy wazności było jeszcze klka m-cy.
Jesli chodzi o karmy z bogatym "zielonym " składam to mój pies ich nie cierpi, jest żarłokiem, ale większości z nich nie bierze do pyska.Takie mam proste psisko :wink:
dorota m
Posty: 398
Rejestracja: 12 września 2010, 12:54

28 grudnia 2012, 10:57

Robert A. pisze:Gayka -NUTRAM.
Kilka lat temu kiedy nie miałem pełnej wiedzy o ziołach dla psów,polecałem Nutram,ale teraz wiem,że rozmaryn który jest w składach karm suchych(także kilka linii Acany) nie jest odpowiedni dla psów,podrażnia jelita ,doprowadza do biegunek,wymiotów a w dużej dawce(nie jest ta dawka do końca ustalona)powoduje śmierć psów.
Wiadomo ,że nikt do karmy nie dodaje tego ziółka celowo, dzieje się to za sprawą niewiedzy producentów którzy korzystają z pomocy Homeopatów dla zwierząt ,a nie zielarzy dla zwierząt,tych drugich jest zdecydowanie mniej i są mniej popularni zarówno w europie jak i w pozostałej części świata,a szkoda bo swoim doswiadczeniem mogliby wnieść dużo zdrowia do psich produktów
Rozmaryn występuje jako naturalny konserwant obok tokoferoli , praktycznie w większości karm konserwowanych naturalnie wlącznie z karmami przy nietolerancjach pokarmowych Forza10, Exclusion i mnóstwo innych .
Homeopatia to zupełnie inna bajka , być może z punktu widzenia homeopatów odrobina wyciągu z rozmarynu nie ma nieporządanego działania zgodnie z homeopatyczną zasadą że składnik , który wywoluje chorobę w rozcieńczonej postaci jest lekiem. To tylko moja osobista spekulacja , wypowiedzieć powinni się homeopaci.
Co do Nutram kilka lat temu to byla bardzo dobra karma , karmilam ją psa , nie pamiętam czy w składzie dawnej był rozmaryn.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

28 grudnia 2012, 17:39

Występujący w składzie rozmaryn jako część konserwantu naturalnego łączony z Naturalnym Tokoferolem(witaminą E) krzywdy nie powinien zrobić,natomiast nie rozumiem po co dodają go jako składnik ziołowy pisząc,że pomaga na wydalanie toksyn,działa przeciwbakteryjnie ,jest przynajmniej kilkanaście ziółek które nie szkodzą a mają dokładnie takie samo działanie.
Iska245

11 października 2018, 09:46

Ja swojemu kupowałam bozite od małego i do tej pory . Jestem zadowolona i wet nawet powiedział ze to dobra karma .
lolamola
Posty: 4
Rejestracja: 25 października 2018, 15:41

02 listopada 2018, 16:33

A czy labrador różni się czymś od pekińczyka? :) Bo wydaje mi się, że karmy mają się dzielić tylko ze względu na wiek a nie na rasę.
gosc

02 listopada 2018, 18:39

dla mnie numer jeden to bozita. maja specjalna karme dla malych psakow a woec warto sprawdzic, ma dobry sklad bez gmo, maja tez karme bezzbozowa.
Polaaa888

05 listopada 2018, 14:50

U nas jako pierwsza karma sprawdziła się bozita dla szczeniąt . Jest to karma z półki premium wiec o wysokiej jakosci . Szwecka firma się postarała . Karmę nie zawiera GMO i konserwantów
Gerard353

23 listopada 2018, 10:21

Kupowałem swoim szczeniakom bozite dla juniorów . Karma o dobrym składzie nie posiadająca konserwantow .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość