karma dla szczeniąt labradora

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

barbarasz49
Posty: 384
Rejestracja: 09 lutego 2012, 13:50

27 grudnia 2012, 16:56

Czy naprawdę ani przez chwilę nie zastanowiło Cię dlaczego w RC nie podają ile jest procentowo mięsa w karmie? Słowa "suszone mięso drobiowe" to nie jest żadna konkretna informacja. A co do smakowitości RC to niestety poprawia ją zawarta w karmie w postaci poprawiaczy smaku chemia,bo przecież nie kukurydza i jęczmień.
Gość

27 grudnia 2012, 17:17

Tak , to prawda że w każdej lecznicy można kupić RC i jeszcze można dostać darmowe próbki ! Nie zastanawia Cię to ? Przecież multum pieniędzy idzie na reklamę , a faktyczna cena samej karmy jest niska . Tak , do niektórych karm dają uzależniacze ( to samo jest z papierosami ) i dlatego pieskom tak smakuje ! Skoro masz internet , to jaki problem zamówić . Mam doświadczenie z kupowaniem karmy u weta , na 7 kg karmie zarobił 40 zł .
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

27 grudnia 2012, 19:11

Zastanawiam się i nad ceną i na różnymi innymi sprawami , ponieważ jestem człowiekm myślącym :wink:
Oceniam karmy wyłącznie po efektach stosowania . Nie znam się na składnikach, proporcjach , chemi , biologi i innych aspektach decyzujących o jakości karmy , ale mam zaufanie do sprawdzonej marki . Podobnie oceniam sporo innych karm , na pierwszym miejscu zaufanie do sprawdzonego produktu a na drugim efekty na konkretnym ( moim własnym ) psie.
Arkadiusz.

27 grudnia 2012, 20:22

RC omijam szerokim łukiem od kiedy jego produkcja ruszyła także w Polsce. 60% zboża w takiej armie? Śmiech na sali. Rakotwórcze konserwanty? Jaki normalny weterynarz poleca takie świństwo? A tak, zapomniałem, że żyjemy w Polsce - kraju pieniądza. Weci zarabiają na sprzedaży tej karmy niemałe pieniądze.
Ale jakiej jakości można wymagać od firmy, która produkuje takie syfy jak Whiskas itp...
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

27 grudnia 2012, 20:38

proszę mi podać w składzie RC jakiś środek uzależniający.
Gość

27 grudnia 2012, 21:04

A który producent się do tego przyzna ? Poczytaj na różnych forach , to się przekonasz .
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

27 grudnia 2012, 21:31

producent ma obowiązek podać to co wkłada do karmy. na forum każdy może napisać co chce, łącznie z konkurencją.
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

27 grudnia 2012, 21:44

Nie wystarczy dodać do karmy coś co będzie miało atrakcyjny zapach dla psa? Czy psy przypadkiem nie jedzą nosem? Kiedyś czytałam, ze whiskas może mieć walerianę, niby nic a jednak coś. Wystarczy, że jakiś dany składnik jest atrakcyjny dla psa i czy nie staję się w pewien sposób uzależniaczem?
Czy zastraszająca ilość zbóż nie przekonuję Cię SleepingSun?
Ja patrzę na jakość składników (kraj produkcji), proporcje mięsa i jak moje psy się na niej mają. Oczywiście, że suche zawsze nie będzie dla mnie 100% pewne, ale to ryzyko, które podejmuję. ;)
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

27 grudnia 2012, 21:58

ależ ja broń boże nie uważam, że to jest dobra karma! wkurzają mnie tylko te teorie spiskowe - jeden głupi powie, a reszta powtarzać będzie przez lata. RC używa hydrolizatów białkowych, które z pewnością zachęcają psy do jedzenia. potem może być ciężko przestawić psa na karmę ze ''zwykłym'' białkiem. ilość mięsa i wypełniaczy to już zupełnie inna kwestia.
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

27 grudnia 2012, 22:13

co do hydrolizatów białkowych, to czy coś z tym nie tak ? oprócz tego, że psy lubią ten zapach , co potwierdza mój pies, wielki wiielbiciel Rc :wink:
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

27 grudnia 2012, 22:15

W pewien sposób to się staje uzależniaczem ;) Ale zazwyczaj tak jest, że ktoś coś powie, inny przekręci a trzeci doda coś jeszcze i gotowe :) Producenci nie dodadzą czegoś co łatwo można wykryć (jakaś substancja). Użyją jakiegoś triku by zachęcić psy.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

27 grudnia 2012, 22:30

Nie wiem czy psy lubią zapach hydrolizatów...mój pies jest wszystkożerny - ten zapach mu nie pasuje, nie chce RC i ta karma mu ewidentnie szkodzi nawet w maleńkich ilosciach (o dziwo żadna inna karma nie wywołuje żadnych sensacji.) Ale to może dlatego, że mój pies doskonale zna zapach i smak krwi...
I oczywiście wszyscy lub niemal wszyscy tu wiedzą że Brutus jada normalne poczłonkowane tusze zwierzęce na surowo ze wszystkimi przyległymi dobrodziejstwami, to tak - czasem dostaje suchą karmę - bierzemy mnóstwo próbek na wystawie i mamy smaczki na spacerach, czasem kupuję małe opakowanie a jak już dość długo otwarte to sypię resztę do miski. Ponadto chcę żeby Brutek miał przystosowany układ pokarmowy do wszystkiego bo nigdy nic nie wiadomo....tak więc sucha karma służy nam jako cukierek, czasem też wpadnie kotlet czy naleśnik.
Wracając do RC...jak czytam ten skład "jęczmień, ryż, kukurydza, pszenica...a najlepszy jest gluten kukurydziany. Nie wiem czy wiecie (specjalnie sprawdziłam) ale to zwykły odpad z produkcji skrobii kukurydzianej. Śmieć wysokobiałkowy który jest dodatkiem paszowym dla bydła i trzody chlewnej a ma na celu podbicia zawartości białka w paszy. A już jak przeczytałam że w skłądzie RC jest mąka pszenna - ręce i biust mi opadły do ziemi. Bo nawet karma dla szczura ma lepszy skład - a jednak.
Hydrolizaty białkowe....hmmmm, ja nie wiem po co to komu. Chyba po to żeby ze zdrowego organizmu zrobić kalekę - po kilku latach takiego karmienia układ pokarmowy nie potrafi już sobie poradzić z trawieniem normalnych białek. I nie ma rady - trzeba zostać przy RC.
Jak sobie ten skład przestudiowałam to mi wyszło, że w sumie wystarczy kupić po worku zbóż, ususzyć i sproszkować nieco mięsa, potem do miski wsypać 1kg zmielonego ryżu, 1kg zmielonej pszenicy, 1 kg zmielonej kukurydzy czy jęczmienia, do tego wsypać po łyżeczce ziół suszonych, dodać 10dag suszonego mięsa, zalać wszystko wrzątkiem, dolać ze dwie łyżki najtańszego oleju i mamy karmę RC w wersji domowej. Tyle, wtedy roczne wyżywienie psa wyjdzie nam taniej niż 1 worek karmy. Za to proporcje zalecane przez RC będą zachowane idealnie.
Nie oszukujmy się. Jest to karma bardzo słaba. I nie wiemco niektórzy mają z tą marką - już pedigre postępuje uczciwiej bo przyznaje że ma wskłądzie aż 4% produktów zwierzęcych. RC tę informację przemilcza....nie wykluczone, że ilość ta jest na podobnym poziomie.
Popatrzmy teraz na skład inaczej....jak wiadomo odpady z kuraków są najtańsze. I bardzo dużo z nich odpadów - choćby pióra które nie nadają się do niczego. Pióra zbudowane są z keratyny. To białko. Ale zupełnie lub w minimalnym stopniu strawne. Wiecie już dlaczego w karmie są hydrolizaty? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Seiti....pisałyśmy jednocześnie. Wiesz co znalazłam przeszukując net żeby znaleźć suszoną krew wieprzową lub inną niż wołowa? Sztuczny aromat dymu wędzarniczego do wyrobu wędlin domowym sposobem....taki mału trik aby kiełbaska pięknie pachniała, bo my też jadamy nosem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tego preparatu jak się okazuje uzywa się do wyrobu wędlin metodą przemysłową także. Czy widziałaś kiedyś na etykiecie taki preparat?
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

27 grudnia 2012, 22:40

Iza kto normalny by tak zrobił? Zaraz zostałby ukamienowany a marka już by żadnych szans nie miała.
Faktycznie coś jest z tym hydrolizowanym białkiem. Koleżanka karmi RC i jej pies, nie dość że nie chce innej to po innej dostaje strasznych biegunek. Życie mija mu na RC.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

27 grudnia 2012, 22:57

Wszyscy używają takich świństw...
Hydrolizat pięknie brzmi, szczególnie w połaczeniu ze słowami alergia, hypoalergiczny itd. Prawda jest taka, że aby białko pozbawić właściwości alergizujących to trzeba by go rozłożyć na pojedyncze aminokwasy, a nie stosować hydrolizaty czyli pociete na mniejsze kawałki łańcuchy. Ale kto o tym wie? Szczególnie w gronie osób które karmią psa jedyną słuszną, zalecaną przez wetów w całej Polsce tak hucznie świętą RC....
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

27 grudnia 2012, 23:09

Ciakwe rzeczy piszecie , fajnie, że merytorycznie . To może już starczy o royalu :wink:
Kiedyś fajnie sie nam sprawdził Nutram , co sądzicie o składzie nowej lini NUTRAM GRAIN-FREE Turkey, Chicken & Duck Dog Food - COMPLETE SOLUTION :
świeże mięso indyka (20%), mączka z mięsa kurcząt (19%), zielony groszek (14%), ciecierzyca (11%), świeże mięso kurcząt (9%) całe jaja kurze (bez skorupek), tapioka (suszony maniok), tłuszcz z kurcząt (naturalnie stabilizowany witaminą E oraz kwasem cytrynowym), naturalny aromat mięsa kurcząt, świeże mięso kaczki (2%), ryż peruwiański Quinoa (0,5%), sól morska, dynia, brokuły, organiczna mączka z agawy - źródło inuliny (0,3%), nasiona szałwi hiszpańskiej Chia (0,3%), organiczna mączka z alg morskich - prebiotyk (0,1%), wyciąg z alg morskich - źródło DHA, Yucca schidigera, glukozamina, jarmuż, granat, maliny, szpinak, ekstrakt z omułka zielonowargowego (Green-Lipped Mussel) - źródło naturalnej chondroityny, wyciąg z liści zielonej herbaty, wyciąg z rozmarynu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość