karma dla szczeniąt labradora

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

24 grudnia 2012, 21:53

SleepingSun pisze:Isabelle, skąd informacje, że psy są mięsożerne?
Metoda łatwa i dla każdego....zajrzyj swoim sukom do mordek i zapamaietaj widok. Potem dokładnie w lusterku obejrzyj swoje uzebienie, a na koniec złap jakąś krowę , kozę czy owcę i tez im obejrzyj ząbki. Potem Postaw swoim sukom trzy miski - ziarno pszenicy, trawa i jakies roślinki z łaki, oraz kawał mięsa. Zrób to samo ze sobą, Na koniec złapanej owcy/krowie / kozie i sprawdź co zostanie zjedzone a co nawet nie powąchane. :mrgreen:
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

24 grudnia 2012, 21:57

psy nie są mięsożerne, mięsożerne są koty. psy dożywają sędziwej starości na wspomnianym wcześniej pedegree - w którym mamy 4% mięsa. Spróbuj dać coś takiego kotu i zobaczymy ile pociągnie. Kiedy psy dołączyły się do człowieka nie dostawały od niego mięsa, tylko resztki które człowiek zostawiał. Czy to był ziemniak, czy jakaś skórka? Musiały się dostosować do tego co miały pod ręką. Mam książkę, w której jest bardzo ładnie rozpisane skąd się wzięły psy, jak znajdę chwilę to przepiszę. Książka poparta badaniami naukowymi.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

24 grudnia 2012, 22:06

Pierwotne psy przede wszystkim jadły odpadki zwierząt upolowanych wraz z ludźmi, przez ludzi, oraz upolowanych samodzielnie. Ziemniak to akurat całkiem nowe warzywo :mrgreen: Pradawny pies zjadał kości, skóry, wnętrzności oraz w bogatszych czasach resztki mięsa pozostawione przez ludzi - w podzięce za pomoc w polowaniu, czy zapewnieniu osadzie bezpieczeństwa w nocy - ostrzeganie o zagrożeniu. Pamiętaj że pradawny pies żył wokół siedzib ludzkich a nie w ludzkim domu. To w późniejszym czasie przynoszono szczenięta dla dzieci - do zabawy. Potem odkryto, że ciało psie pięknie grzeje w zimną noc. Nikt tych psów nie trzymał na siłę. Pozostawały przy człowieku te które same tego chciały. I gdyby wtedy człowieka zabrakło - bez szkody dla swojego gatunku wróciłyby na łono natury. Nawet psy które z własnego wyboru pozostawały przy człowieku miały możliwość polowania i żywienia się samemu co tez czyniły. Odpadki od ludzi były tylko łatwym dodatkiem do codzienej, normalnej diety.
Też mam gdzies taką książkę. Pewnie mówimy o tej samej. :mrgreen:
Mam - Konrad Lorenz "I tak człowiek trafił na psa". Bardzo ciekawa pozycja
barbarasz49
Posty: 384
Rejestracja: 09 lutego 2012, 13:50

25 grudnia 2012, 14:14

Jak ktoś upiera się przy robieniu z psa wegetarianina to niech przy tym zostanie,tylko szczerze współczuję pieskowi bo na chemicznych zamiennikach z pedegree to on ani zdrowy ani szczęśliwy nie będzie. Z tego co pisze SleepingSun to najlepiej dać pieskowi dwa razy dziennie michę ziemniaków dodać jakieś resztki ze śmietnika i po co się wysilać, tylko co na to Towarzystwo Ochrony Zwierząt?
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

26 grudnia 2012, 16:09

barbarasz49 pisze:na chemicznych zamiennikach z pedegree to on ani zdrowy ani szczęśliwy nie będzie
kochani troszkę rozsądku chyba się przyda , od kiedy to szczęście psa zalezy od marki karmy jaką ma w misce ?? Mój pies jest szczęsliwy jak biega po lesie , tapla się w bajorku , aportuje i goni koty . W misce ma zninawidzoną na tym forum karmę i jest bardzo szczęśliwy :wink:
barbarasz49
Posty: 384
Rejestracja: 09 lutego 2012, 13:50

26 grudnia 2012, 16:36

Ja też daję pieskowi suchą karmę tylko tyle, że omijam szerokim łukiem karmy typu właśnie pedegree, ponieważ zawiera tylko 4% mięsa a reszta to w/g mnie chemiczne wypełniacze i zboża.
gość.

26 grudnia 2012, 17:24

Gayka pisze:
barbarasz49 pisze:na chemicznych zamiennikach z pedegree to on ani zdrowy ani szczęśliwy nie będzie
kochani troszkę rozsądku chyba się przyda , od kiedy to szczęście psa zalezy od marki karmy jaką ma w misce ?? Mój pies jest szczęsliwy jak biega po lesie , tapla się w bajorku , aportuje i goni koty . W misce ma zninawidzoną na tym forum karmę i jest bardzo szczęśliwy :wink:
Zrób psu dokładne badania. Po kilku latach karmienia taką karmą Twój weterynarz będzie szczęśliwy, bo zarobi na Tobie nie małe pieniądze.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

26 grudnia 2012, 18:51

gość. pisze:
Gayka pisze:
barbarasz49 pisze:na chemicznych zamiennikach z pedegree to on ani zdrowy ani szczęśliwy nie będzie
kochani troszkę rozsądku chyba się przyda , od kiedy to szczęście psa zalezy od marki karmy jaką ma w misce ?? Mój pies jest szczęsliwy jak biega po lesie , tapla się w bajorku , aportuje i goni koty . W misce ma zninawidzoną na tym forum karmę i jest bardzo szczęśliwy :wink:
Zrób psu dokładne badania. Po kilku latach karmienia taką karmą Twój weterynarz będzie szczęśliwy, bo zarobi na Tobie nie małe pieniądze.
A pies nie będzie już szczęsliwy bo nie będzie miał sił biegać ani cieszyć się zyciem.
Cała jakość życia zależy w dużej mierze od tego jak karmimy naszego pupila - dobre jedzenie = zdrowie = życie pełnią życia
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

26 grudnia 2012, 20:21

karmię royalem już nie pierwszego psa , które zawsze miały się dobrze długie lata, więc jestem spokojna o ich dobrostan. Moja sunia jest badana bardzo regularnie , zawsze pelen komplet a nawet nadkomplet .
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

26 grudnia 2012, 20:56

RC tez ma różne linie którą karmisz psy?
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

27 grudnia 2012, 07:34

Robert A. pisze:RC tez ma różne linie którą karmisz psy?
Najczęściej linią vet care nutrition , szczególnie przy szczeniaku . Bywa, że dietą wet np. teraz sunia dostaje Mobility z uwagi na trenningi na bieżni ( okres pooperacyjny wracania do formy) .
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

27 grudnia 2012, 10:26

Kiedyś, o ile mnie pamięć nie myli, było pisane że Royal wet jest lepszej jakości od normalnego. Moja starsza suka była swojego czasu na RC i muszę powiedzieć, że teraz wygląda zdecydowanie lepiej na Nutrze.
Najprościej będzie jak Gayka przepisze skład karmy i wtedy zobaczymy ile ma ona zbóż ;) A oprócz tego gdzie została wyprodukowana (jakość składników). ;)
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

27 grudnia 2012, 11:40

składy karm, które stosowałam :

SKŁAD: ryż, suszone mięso drobiowe, izolat białka roślinnego*, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).
DODATKI (na 1 kg karmy): Dodatki dietetyczne: Witamina A: 25000 UI, Witamina D3: 800 UI, E1 (Żelazo): 41 mg, E2 (Jod): 3 mg, E4 (Miedź): 10 mg, E5 (Mangan): 54 mg, E6 (Cynk): 203 mg, L-karnityna: 100 mg - Dodatki technologiczne: Trifosforan pentasodu: 3 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze.

SKŁAD: suszone mięso drobiowe, kukurydza, jęczmień, ryż, gluten kukurydziany, włókno roślinne, izolat białka roślinnego*, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, pulpa buraczana, drożdże, olej rybny, sole mineralne, olej sojowy, łupiny i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli).
DODATKI (na 1 kg karmy): Dodatki dietetyczne: Witamina A: 22400 UI, Witamina D3: 1000 UI, E1 (Żelazo): 38 mg, E2 (Jod): 3,8 mg, E4 (Miedź): 7 mg, E5 (Mangan): 49 mg, E6 (Cynk): 148 mg, E8 (Selen): 0,05 mg - Dodatki technologiczne: Trifosforan pentasodu: 3,5 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze.
SKŁAD: Ryż, mąka kukurydziana, suszone mięso drobiowe, kukurydza, gluten kukurydziany, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizowane białko zwierzęce, pulpa buraczana, gluten pszenny***, włókna roślinne, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, wyciąg z Omułka Nowozelandzkiego (GLM 0,3%), hydrolizowane skorupiaki (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizowanachrząstka (źródło chondroityny). Na kg: nienasycone kwasy tłuszczowe
EPA + DHA:5,6 g

Skład:
Jęczmień, kukurydza, suszone białko wieprzowe, suszone mięso drobiowe, mąka pszenna, włókna roślinne, gluten pszenny***, hydrolizowane białka zwierzęce, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej sojowy, olej rybny, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy (FOS), cytrynian potasu, DL -metionina, polifosforan sodu, tauryna, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło Luteiny), L -karnityna.

Z twego co wiem od lat są produkowane w polsce.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

27 grudnia 2012, 12:36

Ta Mobility to praktycznie placebo dla wsparcia stawów i scięgien,lepiej jest kupić konkretne wspomagacze(Suple) na stawy ścięgna ,bo szkoda kasy na tę akurat karmę.
Natomiast linia Veterynaryjna RC jest lepsza zdrowotnie od Hillsa Veterynaryjnego,natomiast ja preferuje Trovet ,ale i RC sprawdza się przy róznych schorzeniach psów.
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

27 grudnia 2012, 12:55

Robert A. pisze:Ta Mobility to praktycznie placebo dla wsparcia stawów i scięgien,lepiej jest kupić konkretne wspomagacze(Suple) na stawy ścięgna ,bo szkoda kasy na tę akurat karmę.
Natomiast linia Veterynaryjna RC jest lepsza zdrowotnie od Hillsa Veterynaryjnego,natomiast ja preferuje Trovet ,ale i RC sprawdza się przy róznych schorzeniach psów.
jak sie zastanawiam nad tym Mobility to faktycznie cena z kosmosu , pewnie poprzestanę na tym jednym worku.
RC ma tą zalete, że jest łatwo dostępny , w kazdej lecznicy można kupić a Trovet mało gdzie . No i kwestia smakowitości, to RC często wygrywa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość