Karma dla starszego, otyłego jamnika

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

arya15
Posty: 1
Rejestracja: 18 marca 2015, 16:43

18 marca 2015, 17:05

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem właścicielką 10-letniej sterylizowanej jamniczki, która by "duszę oddała" za jedzenie. Do tej pory podawałam jej karmy (Eucanuba, Acana, Purina Pro plan) o obniżonej zawartości tłuszczu i w mniejszych w stosunku do jej wagi porcjach(np. zamiast 100, to 90 g dziennie). Niewiele to pomagało, bo sunia, choć ciągle głodna, bardzo powolutku ale jednak przybierała na wadze. Być może jest to również spowodowane tym, że jest już starsza i nie chce sie jej za bardzo ruszać, a na spacer trzeba ja wyciągać na siłę. Obecnie zastanawiam się nad zakupem karmy EUKANUBA Daily Care Senior 9+, choć również biorę pod uwagę EUKANUBA Daily Care Overweight, Sterilized. Ta pierwsza, choć przeznaczona dla starszych psów ma wyższą zawartość tłuszczu w składzie i boję się, że spowoduje to kolejne dekagramy nadwagi. Proszę o poradę, z góry dziękuję :D
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

18 marca 2015, 17:29

Każda z wymienionych karm będzie powodowała tycie, ponieważ nie ma w zasadzie mięsa a jest mnóstwo zboża ( za wyjątkiem mięsnej Acany, która też się nie sprawdzi u mało aktywnego psa ) ! Jamnik nawet standardowy może ważyć maks 10 kg, ale to naprawdę jest maks. Prawdopodobnie nadwaga osłabiła psa na tyle, że nie chce mu się chodzić i nic dziwnego . 10 lat to nie jest jeszcze staruszek , jamnik w tym wieku żyje pełnią życia ! Ja proponuję karmy, gdzie białko będzie pochodzenia zwierzęcego przede wszystkim . Sprawdza mi się super Opti Life Mini Light . Też mam jamnika, który oddałby życie za jedzenie ! Bardzo fajnie się sprawdza Markus Muhle , Nutram . Jeśli pies ma dużą nadwagę to można zacząć odchudzanie od Royal Canin Obesity i po dwóch miesiącach przejść na jakiegoś lighta, ale zdecydowanie opartego na mięsie a nie na zbożu.
Agis
Posty: 479
Rejestracja: 08 października 2013, 16:52

18 marca 2015, 18:08

Gayka pisze:Każda z wymienionych karm będzie powodowała tycie, ponieważ nie ma w zasadzie mięsa a jest mnóstwo zboża ( za wyjątkiem mięsnej Acany, która też się nie sprawdzi u mało aktywnego psa ) ! Jamnik nawet standardowy może ważyć maks 10 kg, ale to naprawdę jest maks. Prawdopodobnie nadwaga osłabiła psa na tyle, że nie chce mu się chodzić i nic dziwnego . 10 lat to nie jest jeszcze staruszek , jamnik w tym wieku żyje pełnią życia ! Ja proponuję karmy, gdzie białko będzie pochodzenia zwierzęcego przede wszystkim . Sprawdza mi się super Opti Life Mini Light . Też mam jamnika, który oddałby życie za jedzenie ! Bardzo fajnie się sprawdza Markus Muhle , Nutram . Jeśli pies ma dużą nadwagę to można zacząć odchudzanie od Royal Canin Obesity i po dwóch miesiącach przejść na jakiegoś lighta, ale zdecydowanie opartego na mięsie a nie na zbożu.
Gayka , przepraszam , Royal Canin Obesity nie będzie powodować tycia ? przejscie na light ? przecież to jest to samo .
Czyli maczka drobiowa pszenna, gluten kukurydziany,pulpa buraczana ,gluten pszeniczny ,hydrolizowane bialko zwirzęce (co to jest ? ),hydrolizowane to i tamto . Chcesz psa odchudzić na białku roślinnym ( najgorsza jakość ) i to jeszcze nie wiadomo jakiego pochodzenia ? a w skladzie chwalą się 34% białka (roślinnego ! ) i to ma byc karma dla seniora ? z nadwagą ?
Proponujesz karmy , gdzie białko będzie pochodzenia zwierzecego ,a tym czasem w Royalu nie ma go wcale .
Dziewczyny analizujcie choćby w sposób podstawowy skład danej karmy i nie wierzcie w przedziały bo zwyły marketinng i ściema . Autorka postu sama pisze ,że Eukanuba Care senior ma więcej tłuszczu od Daily Care , jakim cudem skoro przeznaczona jest dla seniora?
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

18 marca 2015, 18:22

Opisałam wyłącznie swoje własne doświadczenia :) Z dużej nadwagi odchudzałam Obesity i się pięknie udało . Teraz daję karmę light ( 70 % białka zwierzęcego , kurczak + ryż ) i super się sprawdza. Podkreślam, to moje osobiste doświadczenie .
aneta 2

18 marca 2015, 19:49

Ja moją prawie jamniczkę :) karmię karmą bosch premium light i nie ma problemów z wagą pomimo że ze względu na padaczkę jest na luminalu bardzo podbijającym apetyt. I żadnych przysmaków, dużo ruchu. polecam
gandala
Posty: 3
Rejestracja: 19 marca 2015, 21:08

19 marca 2015, 21:16

hmm. co prawda nie z jamnikiem a labradorem ale udało się dojść do prawidłowej wagi poprzez spacery i karmę Obesity
rachelas
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwietnia 2015, 11:22

12 kwietnia 2015, 11:26

ja skłaniam się do tego że należy zapewnić ruchu
Gość

27 września 2018, 20:00

Bozita ma w swojej ofercie karmę dla psow otyłych i pomaga odchudzić psiaka . Sama miałam ten problem ze swoim Piniem i już powoli wychodzimy na prosta .
helcio
Posty: 3
Rejestracja: 07 września 2018, 12:21

25 października 2018, 11:25

https://www.bozita.pl/karma-dla-ps%C3%B3w/bozita/senior tutaj masz link do karmy ktora jest przeznaczona dla psow o niskiej aktywnosci ktora pomoze Ci zrzucic zbedna wage. tez mialam taki problem ze swoim pasiekiem i twz podawalam bozite i wrocilismy do odpowiedniej wagi, ale wiadomo musisz tez popracowac nad wieksza aktywnoscia pasiaka :)
Malanija
Posty: 32
Rejestracja: 07 czerwca 2019, 14:23

29 sierpnia 2019, 09:31

zgadzam się z przedmówcą, jak dobrej jakości karmy to wlasnie bozita, sa ogólnie dostępne, polecam
klara.maj92
Posty: 35
Rejestracja: 20 lutego 2020, 17:25

06 marca 2020, 19:58

Skald karmy bozita powoduje ze psy nie tyją a dodatkowo kupuje ta bezzbozowa.
GortekZ
Posty: 27
Rejestracja: 08 lutego 2020, 16:26

07 marca 2020, 12:21

karma Bozita mają w ofercie swojej , karmy dla senierów , a także wspomagają odchudzanie u zwierzaka
Paula92
Posty: 12
Rejestracja: 19 marca 2020, 19:47

22 marca 2020, 12:44

Tez czytałam wiele pozytywnych komentarzy o bozite i postanowiłam ja kupić i widze ze moj psiak bardzo ja lubi i chudnie po tej bez zbóż .
olga.noga
Posty: 13
Rejestracja: 25 marca 2020, 14:52

28 marca 2020, 09:34

Moj jamniczek bardzo zajada się bozita . Uważam ze to jedna z najlepszych karm z polki premium .
Franciszka17
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2020, 20:12

29 marca 2020, 22:25

Gość pisze:
27 września 2018, 20:00
Bozita ma w swojej ofercie karmę dla psow otyłych i pomaga odchudzić psiaka . Sama miałam ten problem ze swoim Piniem i już powoli wychodzimy na prosta .
Potwierdzam, marka Bozita produkuje karmy dla psów o różnej wielkości i aktywności. Ich przemyślany skład wspiera prawidłową pracę układu pokarmowego naszych pupili, również tych otyłych
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość