Karma dla psa z zapaleniem jelit przybranie na wadze

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

margo1971
Posty: 70
Rejestracja: 04 września 2017, 13:25

23 listopada 2017, 13:22

Mam pytanie , czy dla psa golden retriver ze zdiagnozowanym zespolem zlego wchłaniania na skutek zapalenia jelit będzie lepsza karma Purina EN czy Acana Singles Grass Fed Lamb, pies obecnie je RC Hypoallergenic DR 21 ale nie przybiera na wadze niestety . Pies jest wychudzony ale czuje się dobrze . Nie ma od dawna biegunek ani wymiotow.
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

24 listopada 2017, 11:11

Jak dla mnie bez dwóch zdań Acana.
A nie myślelicie o BARFie?
margo1971
Posty: 70
Rejestracja: 04 września 2017, 13:25

24 listopada 2017, 11:18

Na Barfie niestety były biegunki
WerkaW
Posty: 12
Rejestracja: 08 lipca 2016, 15:19

15 grudnia 2017, 22:22

Gimbo pisze:Jak dla mnie bez dwóch zdań Acana.
A nie myślelicie o BARFie?
A możesz rozwinąć myśl dlaczego Acana?
W/g mnie karma z taką ilością składników dla psa z problemami trawiennymi absolutnie nie jest wskazana.
Ilość tłuszczu też do zastanowienia.
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

16 grudnia 2017, 07:54

WerkaW pisze:
Gimbo pisze:Jak dla mnie bez dwóch zdań Acana.
A nie myślelicie o BARFie?
A możesz rozwinąć myśl dlaczego Acana?
W/g mnie karma z taką ilością składników dla psa z problemami trawiennymi absolutnie nie jest wskazana.
Ilość tłuszczu też do zastanowienia.
W takiej sytuacji najlepiej w ogóle nie podawać żadnej suchej karmy.
Purina ma skład fatalny, pasza nie karma, wiec jak dla mnie wybór prosty wybierając z tych dwóch.
malinka_katarinka
Posty: 22
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 19:04

20 grudnia 2017, 19:18

Kwestia żywienia jest kwestią kluczową w prawidłowym rozwoju psa. Zaniedbując dietę pupila możemy doprowadzić do wielu schorzeń, a w najlepszym przypadku do jego złego samopoczucia ze względu na niedobory składników odżywczych.

Karmienie pupila świeżym mięsem nie będzie szkodliwe, jednakże na to mogą sobie pozwolić jedynie osoby mające bardzo dużo czasu oraz środków finansowych.
Wbrew pozorom, dokarmianie psa resztkami ze stołu może być nawet lepsze niż karmienie karmami typu economy, m.in. Chappi, Pedigree, Josera Economy, Bosch My Friend etc.

Karma, którą karmimy naszego pupila musi dostarczać mu wszystkie niezbędne składniki. Preferowane są karmy bezzbożowe, ponieważ pies (mimo tysięcy lat udomowienia) nadal najlepiej przyswaja składniki odżywcze z mięsa.

Właśnie dlatego polecam karmę PETVITA.
Jest to mieszanka samych naturalnych składników, gdzie zawartość mięsa sięga nawet do 60%. Oprócz samego minimum, które powinna spełniać każda karma, PETVITA zapewnia Twojemu pupilowi wiele składników dodatkowych:
składniki wspomagające pracę stawów (glukozamina i siarczan chondroityny), gwarantujące piękną i lśniącą sierść oraz zdrową skórę (olej z łososia i chelaty cynku), pozytywnie wpływające na florę jelitową (fruktooligosacharydy i inulina), pomagające zachować higienę jamy ustnej (ekstrakt z juki) i wiele innych wspomagających prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.
martynabruda
Posty: 18
Rejestracja: 31 stycznia 2022, 10:20

31 stycznia 2022, 10:31

Empireshop.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość