Kamica szczawianowo wapniowa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

iwonka12345
Posty: 4
Rejestracja: 24 marca 2021, 16:24

24 marca 2021, 16:27

Witam. Mam pytanie. Piesek ma stwierdzone kamienie szczawianowe. Jest po operacji wyszycia cewki moczowej. Jest juz na diecie opracowanej przez weterynarza ale chcialabym wiedziec
Jaka wode mu podawać. Wiem ze nie z kranu ani mineralna. Czy moge dawac wode źródlana jesli tak to jaka? Pani weterynarz mowila o filtrze do wody ale niemam pojecia jaki wybrac.
iz4a
Posty: 137
Rejestracja: 04 września 2020, 11:19

25 marca 2021, 08:03

hej, wydaje mi się że chodzi tutaj o zwykły filtr do wody - np. Dafi czy Brita. Wtedy taka woda jest oczyszczona i możesz ją spokojnie pieskowi podawać
sidek4a
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwietnia 2020, 14:25

26 marca 2021, 08:10

iwonka12345 pisze:
24 marca 2021, 16:27
Witam. Mam pytanie. Piesek ma stwierdzone kamienie szczawianowe. Jest po operacji wyszycia cewki moczowej. Jest juz na diecie opracowanej przez weterynarza ale chcialabym wiedziec
Jaka wode mu podawać. Wiem ze nie z kranu ani mineralna. Czy moge dawac wode źródlana jesli tak to jaka? Pani weterynarz mowila o filtrze do wody ale niemam pojecia jaki wybrac.
W przypadku tej dolegliwości najistotniejsza jest prawidłowo dobrana dieta. Jeśli masz taką od weterynarza, to trzeba jej się trzymać w 100% żeby nie zaszkodzić piesku. Co do wody, to może być każda woda. Chodzi o to aby uzupełniać płyny i dbać o odpowiednie nawodnienie. Tak jak komentarz wyżej - możesz korzystać z popularnych filtrów do wody
lek. wet. Karolina Miechowska
Posty: 315
Rejestracja: 16 września 2020, 10:58

30 marca 2021, 08:26

iwonka12345 pisze:
24 marca 2021, 16:27
Witam. Mam pytanie. Piesek ma stwierdzone kamienie szczawianowe. Jest po operacji wyszycia cewki moczowej. Jest juz na diecie opracowanej przez weterynarza ale chcialabym wiedziec
Jaka wode mu podawać. Wiem ze nie z kranu ani mineralna. Czy moge dawac wode źródlana jesli tak to jaka? Pani weterynarz mowila o filtrze do wody ale niemam pojecia jaki wybrac.
Witam,

ważna w tym przypadku jest dieta, powinna być mokra gdyż pobudza diurezę moczu, a w przypadku szczawianów jest ona kluczowa gdyż większa podaż wody mechaniczne wypłukuje te kamienie, w diecie powinniśmy ograniczyć również podaż wapnia i sodu(soli), jeżeli chodzi o wodę tutaj jest podobnie musimy wybierać wody o niskiej mineralizacji (wody źródlane) o możliwie niskiej zawartości wapnia i sodu, a jednocześnie dużej zawartości magnezu. Można też stosować do oczyszczania wody popularne dzbanki z filtrami, są dostępne też takie, które dodatkowo nasycają wodę magnezem. Jest też opcja aby zamontować w domu ogólny filtr wody, który będzi filtrował wodę w kranie - jest to oczywiście nie tania opcja, ale wygodna i dodatkowo będzie chroniła urządzenia domowe przed nadmiernym osadzaniem się w nich kamienia.

lek. wet. Karolina Miechowska
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość