JAKIE GRYZAKI DLA DUŻEGO PSA?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Norah
Posty: 30
Rejestracja: 10 października 2009, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

21 grudnia 2009, 20:12

Co dawać dużemu psu do gryzienia, żeby miał frajdę na dłużej i się za bardzo nie najadł? Jak dotąd, daję surowe kości wołowe ze szpikiem (który jest przepyszny) i na dość długo wystarczają (ok. 0,5 godz.) :D , prasowane "kości" ze skóry i suszone mięso (zoocenter). Ale szpik, to dużo tłuszczu, a te "kości" i mięso, szybko zjadane, powodują, że karma staje się mniej smaczna, bo pies jest niejadkiem (a może mniej potrzebna). Nie dostanie wtedy odpowiedniej ilości witamin i innych ważnych "elementów". Tu nie chodzi o to, żeby pies się nie nudził, bo on moją nieobecność po prostu przesypia, lecz o zaspokojenie potrzeby gryzienia (nic nie niszczy w domu) i przede wszystkim nagradzanie. Zabawkami się nie interesuje. Ma 18 m-cy.
Norah
Posty: 30
Rejestracja: 10 października 2009, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

28 grudnia 2009, 13:16

No to się cieszę, że nie popełniam błędu. Kości szpikowe są rewelacyjne. Raz tylko była zbyt duża i cały szpik wylądował w nocy na podłodze. :( Pies był wychowany na suchym i próby karmienia naturalnego zakończyły sie fiaskiem. Co jeszcze nadaje się do bezpiecznego gryzienia?
Norah
Posty: 30
Rejestracja: 10 października 2009, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

29 grudnia 2009, 14:56

Moje próby przestawienia psa na naturalne jedzenie trwały ok. 3. m-cy. Kości cielęce, wołowina (najpierw mielona), ser biały, jogurt, jabłko... Wszystko bardzo!!! smaczne, ale "przelatuje" przez przewód pokarmowy (często z dwóch stron). Poddałam się i daję Orijena. Tego przynajmniej jest mało do zjedzenia, a musi dostać, co trzeba. Stosuję dużo nagród (wybieram suszone: ryby, wątróbkę, filety z kurczaków - staram się nie używać "ciasteczek". To jest spory piesek - czarny terier rosyjski - i ma paszczę jak lew, a bardzo wrażliwy żołądek. Nie trawi czasem, nawet dobrze rozdrobnionych, wygryzionych ze środka kości "kawalątków". Zdarza mi się je sprzątać nad ranem. Tak dobra pora. ;)
zalewski90
Posty: 2
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 09:02

22 sierpnia 2016, 09:14

Świetne gryzaki mają na stronie XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Znajomy który ma Amstaffa mi ten sklep polecił, bo sam sobie ostatnio Dobermana kupiłem i jak nietrudno się domyślić te gryzaki ze sklepów to on w ciągu dwóch dni rozgryzał na małe części. Podoba mi się w tym sklepie poza jakością gryzaków też kwestia wysyłki – nieważne czy się kupuje za pobraniem, czy płaci z góry to koszt wysyłki jest ten sam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość