Jaka sucha karma dla sznaucera miniaturka ?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

center78
Posty: 1
Rejestracja: 27 marca 2010, 17:20

27 marca 2010, 17:36

Pies ma niecały roczek i dostałem jego w prezencie. Dość długo psa w domu nie miałem a widze że wiele "nowych" firm i produktów się pojawiło na naszym rynku. Proszę więc o jakieś podpowiedzi.
Claudina
Posty: 45
Rejestracja: 05 maja 2010, 20:59
Lokalizacja: Malbork

06 maja 2010, 17:50

Wszystko zależy od twojej kieszeni, napewno mogę polecić ci puszki animondy, mają bardzo dużo mięsa, a są stosunkowo nie drogie http://www.krakvet.pl/animonda-grancarn ... 11117.html
a jeżeli chodzi o suche, to masz wieki wybór, ja bym ci radziłą kupić kilka najmniejszych worków karmy i sprawdziła, które psu najlepiej smakują
z tych ekonomicznych to polecam brit, a z tych droższych royal canin eukanuba hills anf ewentualnie acana. I może warto zwrócić uwage na karme koebers, tutaj masz link gdzie możesz zamówić próbki(sama zamówiłam i czekam z niecierpliwością) http://allegro.pl/item1028406573_karma_ ... _karm.html
Edyta Duszenko
Posty: 274
Rejestracja: 17 września 2008, 20:54

06 maja 2010, 20:07

a ja napewno odradzam royala, eukanubę i hillsa - za dużo wypełniaczy, koleżanka ma sznaucerkę miniaturkę i karmi acaną graslands - super psiaczek na niej rośnie :D
MarekK
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 00:59

06 maja 2010, 20:26

tez odradzam Royala, Eukanube i mniej Hilsa, polecam to czym aktualnie karmie = Pronature Holistic , jest to jedyna karma ze składnikami organicznymi
Claudina
Posty: 45
Rejestracja: 05 maja 2010, 20:59
Lokalizacja: Malbork

06 maja 2010, 21:14

Hmmmm sądziłam, że eukanuba i royal a także hills jest najlepszą marką karm w polsce, ale teraz juz sama nie wiem bo słysze coraz to gorsze opinie... Możecie mi powiedzieć w takiem razie czemu pan Jarek te marki też wymienił jako najlepsze? :roll:
cather
Posty: 91
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 14:47

07 maja 2010, 22:10

Pan Jarek jest weterynarzem. Wielkie koncerny mają środki na dotarcie do każdego weterynarza ze swoją ofertą i przekonanie go, że robią świetne karmy. Na weterynarii nie mówią wiele o żywieniu zwierząt. Moja pani weterynarz, naprawdę znakomita w tym, co robi, potrzebowała 3 dni, żeby odpowiedzieć mi na pytanie, czy do karmy Biomill można dodawać algi na poprawę wybarwienia sierści. Po pierwsze nie znała tej karmy [!!!], a potem musiała sprawę przeanalizować, posprawdzać składy i odpowiedziała, że najwyżej pół dawki i przez góra dwa miesiące. Robert A. z tego forum napisał mi to samo na priv. po paru godzinach, a przedstawiciel Biomilla, zootechnik ze specjalnością "żywienie zwierząt domowych" w rozmowie telefonicznej odpowiedział od razu i jeszcze szczegółowo wytłumaczył dlaczego tak, a nie inaczej.
Weterynarze niestety rzadko znają się na karmieniu, chociaż mogą być przy tym pierwszorzędnymi fachowcami. Jeśli polecają konkretne karmy weterynaryjne, to niemal nigdy nie polecają Troveta, bezkonkurencyjnego w tym segmencie, jeśli chodzi o jakość.

Podsumowując w trzech słowach:

Eukanuba, Royal Canin, Purina, Hills to karmy po prostu marne jak barszcz, produkowane w wielu fabrykach od Chin po Ukrainę, o niesprawdzalnych składnikach, z dużym dodatkiem kontrowersyjnych dodatków chemicznych. Ich producenci docierają do każdego polskiego weterynarza i każdego polskiego sklepu zoologicznego nawet w małych miejscowościach. Płacisz za to dotarcie, a nie za za jakość karmy.
MarekK
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 00:59

08 maja 2010, 22:17

sporo jest w tym racji ...
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

08 maja 2010, 23:43

Cather, dlaczego algi mozna podawac tylko 2 miesiace? z tego co wiem sa takie obszary na tym swiecie gdzie wodorosty sa glownym skladnikiem pozywienia przez cale zycie, algi to nie tylko jod, to bogactwo moneralow, witamin oraz aminokwasow w bardzo przyswajalnej postaci, maja dzialanie przeciwrakowe - brunatnice - istnieja badania dowodzace ze kobiety ktore spozywaja duzo alg nie choruja na raka piersi.
psu takze raczej nie zaszkodza.
ale niestety sporo racji jest w tym ze na weterynarii miewiele sie mowi na temat zywienia zwierzat. moja pani wet z prawdziwa zachlannoscia rzucila sie na cala literature dotyczaca alg oraz jodu, jaka jej podrzucilam. sama zaczela psa karmic kelpem. i chetnie dyskutuje na temat karm, bo sama nie karmi royalem choc gablota w gabinecie d obrze zaopatrzona stoi
cather
Posty: 91
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 14:47

09 maja 2010, 23:01

isabelle30, bardzo niedokładnie czytasz.

Do każdej karmy można dodawać algi, ale ja pisałem o Biomillu. To karma o takiej przyswajalności, że trzeba wyjątkowo uważać z dodawaniem czegokolwiek.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

09 maja 2010, 23:15

rozumiem ze po biomilu pies nie robi kupy albo robi szczatkowe...
to wyobraz sobie ze moj pies walilpo niej istne stodoly, dla niego przyswajalnosc tej karmy byla w granicach paru procent...

biomil nawet nie pokusi sie aby poinformowac dokladniej o zawartosci witamin czy skl mineralnych w karmie. nie wiem ile jest jodu w karmie, l-karnityny napewno zbyt malo - tylko 128mg w kg karmy, moj pies potrzebuje az 2g

a juz naprawde podoba mi sie owo hydrolizowane bialko drobiowe....to znaczy ze pies nie moze sobie strawic juz sam? po co mu tak rozleniwiac uklad pokarmowy? moze lepiej od razu pzrejdzmy na dokarmianie kroplowkami...?
Ostatnio zmieniony 09 maja 2010, 23:24 przez isabelle30, łącznie zmieniany 1 raz.
cather
Posty: 91
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 14:47

09 maja 2010, 23:20

Jak z florą bakteryjną u Twojego psa?
cather
Posty: 91
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 14:47

09 maja 2010, 23:56

"rozumiem ze po biomilu pies nie robi kupy albo robi szczatkowe... "

Dwie malutkie twarde kupki dziennie, jedna rano, druga zazwyczaj ok. 18-tej., a ze dwa razy w tygodniu tylko jedna sztuka, poranna.

"biomil nawet nie pokusi sie aby poinformowac dokladniej o zawartosci witamin czy skl mineralnych w karmie. nie wiem ile jest jodu w karmie, l-karnityny napewno zbyt malo - tylko 128mg w kg karmy, moj pies potrzebuje az 2g "

Biomill nie jest karmą weterynaryjną.

"a juz naprawde podoba mi sie owo hydrolizowane bialko drobiowe....to znaczy ze pies nie moze sobie strawic juz sam? po co mu tak rozleniwiac uklad pokarmowy? moze lepiej od razu pzrejdzmy na dokarmianie kroplowkami...?"

???

Czy nie przychodzi Ci na myśl, że przesadzając z kombinowaniem po prostu robisz źle psu?
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

10 maja 2010, 08:39

flora bakteryjna mojego psa jest ok.
co do zapotrzebowania, pies mniej wiecej 40kg potrzebuje okolo 2 gram l karnityny na dobe dla prawidlowego funkcjonowania, zapotrzebowanie na jod to okolo 30-40 mikrogramow na kg masy ciala....sam przelicz. Biomil nie jest karma weterynaryjna ale nie jest rowniez bytowa, bo niestety jej stosowanie laczy sie z dodatkowa suplementacja. wymienilam tu dwie substancje ktorych organizm zywy potrzebuje do zycia. podejrzewam ze z reszta w biomilu jest tak samo
cather
Posty: 91
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 14:47

10 maja 2010, 09:49

Absolutnie się poddaję. Nie wiem, co mógłbym napisać. Masz rację. Suplementuj, dodawaj, mieszaj i kombinuj. Im więcej mieszania, tym lepiej. Szwecja to Szwajcaria, a doświadczenie z pracy w polskiej instytucji świadczy jak najgorzej o wszystkich podobnego typu firmach we wszystkich krajach. A Biomill nie jest nawet karmą bytową.
isabelle30
Posty: 3475
Rejestracja: 12 listopada 2009, 20:36

10 maja 2010, 10:46

sorry ale szwecja to szwecja a szwajcaria to szwajcaria.....
biomol kiepska karma jest i tyle.....
i wole dawac psu to co zawiera naturalne mineraly oraz witaminy, wole psa karmic swieza rybka oraz gnatkiem z mieskiem, + warzywka i owoce. zamiast kulek z papieru toaletowego + witaminki sztucznie zsyntetyzowane, bialka zhydrolizowane pochodzenia przydrozna padlina+ smiecie poubojowe
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość