Jaka najlepsza karma dla psiaka po chorobie

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Maajlej
Posty: 1
Rejestracja: 18 października 2019, 13:29

18 października 2019, 13:45

Witam jestem tu nowa, jeżeli istnieje już taki post to bardzo przepraszam, nie ogarniam jeszcze strony, ale do rzeczy.
Mamy z chłopakiem psinke, suczka owczarka niemieckiego krotkowlosego. Saba ma teraz 7 miesięcy, problemy zaczęły się zaraz na początku psiaka praktycznie na siłę odebralismy z "pseudo hodowli", sunia miała tylko jedno szczepienienie i w wieku 2,5/3 miesięcy ważyła ok. 12 kg. Niestety po tygodniowym pobycie u nas diagnoza, parwowiroza, nawet nie wiem skąd złapała to dziadostwo, walczyliśmy długo, kosztowało to kupę poświęcenia, cierpienia i pieniędzy ale udało się suczka przeżyła, sunia podczas choroby zeszła do wagi 5 kg, ledwo się poruszała. Apetyt ma ogromny jednak minęło tyle czasu a sunia nie umie się zebrać, tak jak wspominałam sunia ma skończone 7 miesięcy a jej waga wacha się między 19/21 kg, jest wysoka na łapach, i niby niektóre suczki są mniejszych rozmiarów, ale ona jest strasznie chuda, karmie ja 3 razy dziennie, samodzielnie gotujemy jej jedzenie, dostaje witaminy i suplementy a waga dalej stoi, młodej normalnie widać rzebra, ma siłę, energię nie jest jakaś osłabiona ale jak ktoś by ją zobaczył to pierwsza myśl jest taka że chyba ja ktoś głodzi.. Chcemy przejść na sucha karmę i stąd moje pytanie jaka najlepsza karma dla psiaka po takich przejściach z wrażliwym brzuszkiem i niedowaga??
Vet4u
Posty: 668
Rejestracja: 08 lipca 2022, 18:43

23 kwietnia 2023, 12:13

Dzień dobry!
Proces doboru odpowiedniej karmy dla pupila zwykle jest czasochłonny i wymaga cierpliwości. Ważne, aby uważnie obserwować psa i zwracać uwagę na objawy np. ze strony przewodu pokarmowego, które mogłyby świadczyć o tym, że karma nie jest odpowiednia. W naszym sklepie znajdzie Pani wiele ofert dobrej jakości karm, które można wypróbować. Dodatkowo można wykonać badania krwi u pupila oraz sprawdzić ostatnią datę odrobaczania. W razie problemów sugerowalibyśmy wizytę o dietetyka zwierzęcego.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość