Jaką karmę dla 11 letniej suczki po operacji nowotworu?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

MiNatix
Posty: 1
Rejestracja: 09 marca 2018, 12:47

09 marca 2018, 13:11

Mam 11 letnią suczkę w typie pinczera średniego. Wczoraj w okolicy sutka zobaczyłam wielkiego guza. Od razu poszliśmy do weterynarza, okazało się że to nowotwór. Dzisiaj jedziemy na rentgen, jeśli nie będzie przerzutów na płuca, dzisiaj będzie miała operację usunięcia nowotworu.
Ale wracając do tematu. Teraz pies jest na takich "resztach z obiadu". Wiem że to zupełnie nieodpowiednia dieta, jednak rodzice mimo że wiele z nimi na ten temat rozmawiałam, i próbowałam karmić psa karmą i tak dawali jej resztki zup, przez co pies na karmę nawet nie patrzył. No i mamy nowotwór. Jeśli wszystko będzie dobrze i operacja się uda chcę zmienić psu dietę i tym razem jasno postawie na swoim. Nie mam jednak pojęcia co wybrać. Co byście doradzali dla 11 letniej suni po operacji? Tylko taka w miarę normalna cenowo. Nie jakaś najtańsza, ważne żeby była dobra ale takie ceny z kosmosu też nie bardzo. I lepsza karma sucha czy mokra? A może pół na pół? Jakieś suplementy? Witaminy? Smakołyki?
fotum10
Posty: 1
Rejestracja: 09 marca 2018, 16:14

09 marca 2018, 16:17

Polecam Pedigree, mój piesek miał operację na nowotwór gruczołów mlekowych. Początkowo było ciężko, gdyż pies przez 2 tygodnie leżał tylko na kocu, nie wychodził, a jedzenie musiałem dostarczać ręką.
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

09 marca 2018, 21:53

Serio ? Naprawdę ciężko znaleźć gorsza karmę niz Pediegree - przeczytaj skład tej paszy
Gimbo
Posty: 163
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 09:47

09 marca 2018, 21:58

Lepsza jest mokra wiec ja polecam karmić psa mokra karma jeśli masz taką możliwość.
Jeśli nie, to można karmić i suchym i mokrym ale trzeba pamiętać że nie można mieszać. Jeśli podajesz mokre to suche musisz podać po ok. 2-3h jak je suche to 5h do mokrego. Ale lepiej zrezygnować z suchego jak nie ma "musu". Np. Animonda GranCarno ma dobrą cenę i dobry skład.
vilink
Posty: 4
Rejestracja: 04 marca 2019, 14:48

29 marca 2019, 08:43

A co zaleca weterynarz? Jeśli masz sprawdzonego veta, to można chyba liczyć na wsparcie w tym temacie?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość