Jaka karma najlepsza dla szczeniaka?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

21 lipca 2013, 13:06

Tak, od jedzenia. Od jakiegoś czasu jak dostają surowe to mają rozwolnienie, w szczególności Shena. Przegłodziłam je by karma zeszła itp... nic nie dało :( Nie wiem czy ja coś źle robię czy z nimi coś nie tak. :(
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

21 lipca 2013, 13:34

hmmm może iza będzie umiała to wytłumaczyć. a wcześniej dostawały coś surowego?
Bebitt
Posty: 2
Rejestracja: 20 lipca 2013, 23:38

21 lipca 2013, 13:40

mam bardzo dobre doświadczena z royalem bo karmię nim swoje zwierzaki od lat ponad 10 sa zdrowe, trzymają wagę mają zdrowe zęby i to jest dla mnie miernikiem czy karma jest dobra. Moje zwierzaki od ponad 10 lat nie widziału weta po za szczepieniami i sterylkami i kastracja. Jak tak srtrasznie sie martwice konserwantami to dziwię się że w ogóle podajecie karmę przemysłową i ciekawa jestem co sami jecie;)
imodp
Posty: 267
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 00:28

21 lipca 2013, 13:53

......................
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2018, 18:30 przez imodp, łącznie zmieniany 1 raz.
Snedronningen
Posty: 1279
Rejestracja: 26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja: Stavanger

21 lipca 2013, 14:03

Usuwam post merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2014, 21:41 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

21 lipca 2013, 14:07

Bebitt pisze:Jak tak srtrasznie sie martwice konserwantami to dziwię się że w ogóle podajecie karmę przemysłową i ciekawa jestem co sami jecie;)
Jeżeli podajemy karmę , to dobrą z naturalnymi konserwantami . Dużo ludzi tutaj karmi BARFem i gotowanym . Sami karmy też nie jemy ! Nie polecaj więc badziewia , bo tu na forum , żaden forumowicz nie ma zamiaru truć psa .
Gość

21 lipca 2013, 14:13

Bebitt pisze: Moje zwierzaki od ponad 10 lat nie widziału weta po za szczepieniami i sterylkami i kastracja.
Masz się czym chwalić ! Ja mam psa 3 letniego i co roku ma rutynowe badania kontrolne .
Seiti
Posty: 3112
Rejestracja: 03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja: Łódź

21 lipca 2013, 14:55

Olu, surowe dostają od przeszło roku. Teraz zaczęły grymasić, rozwolnienia itp. Szczerze nie mam na to wszystko siły. Zostają przy karmie. Karma im służy, więc nie będę kombinować.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

21 lipca 2013, 15:19

u mnie barf to ostatnia deska ratunku po testowaniu masy karm (więc nie mam jak grymasić) ale to w przypadku suczki chłopaka, nie wiem jak z resztą zwierząt. barf tani jednak nie jest, póki co suka nie je nic tańszego niż 6zł za kg a tu jeszcze trzeba kupić wszystko na dzień dobry (suplementy, wagę, tasak, maszynkę do mielenia :roll: ).
na wyżywienie swoich stworów miesięcznie idzie max 200zł za tę kwotę musiały by być na przecenionych porcjach z kurczaka plus podstawowe suplementy....
Majkel3
Posty: 1
Rejestracja: 27 lipca 2015, 19:04

27 lipca 2015, 19:08

89ola pisze:tak w nawiasie vitapol zwłaszcza podstawowa wersja jest bardzo uboga (za dużo pszenicy), trochę lepszy jest megan, a już 100 razy bardziej vitakraft, werselaga, beaphar (nie wiem czy poprawnie wpisałam nazwę), a dodatki to pewnie kolby, dropsy itp. też nie zdrowe, radzę zamienić na np suszone owoce ale to tak w nawiasie :D

co do psa, ludzie karmią peedigree i karmami z marketów ale to nie znaczy ze ty też musisz. są karmy w podobnej cenie a o lepszej jakości. no i 0,5kg opakowanie nie pokaże ci czy jest odpowiednim jedzeniem dla twojego psa, na początku pies będzie miał najpewniej biegunkę po wszystkim co mu dasz, dopiero po miesiącu żywienia daną karmą wiesz czy ona pasuje twojemu psu.

dodatkowo karma powinna być dla szczeniąt ras dużych lub chociaż średnich (w nazwie puppy medium, lub puppy maxi) a na nich dawkowanie wygląda inaczej (te co podałaś dotyczy karmy dla psów dorosłych)
A może karma PRO LAN? Specjalna linia karmy dla psów i kotów jest polecana przez hodowców i weterynarzy.Jest kompletną i zbilansowaną karmą dla wybrednych zwierzaków, która dostarcza im najwyższej jakości składników odżywczych o naukowo udowodnionych benefitach zdrowotnych. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
van
Posty: 31
Rejestracja: 12 grudnia 2010, 00:23

09 sierpnia 2015, 15:44

Skoro pytasz o najlepsza suchą karmę, to się nie dziw, że zostały Ci polecone karmy lepsze niż Brit a co za tym idzie znacznie droższe :wink:
My karmimy naszego szczeniaka Taste of the Wild Puppy z bizonem i jesteśmy zadowoleni. Niemniej jak wspominałem w innym temacie, martwi mnie trochę nie do końca jasny skład.
Edycja: piszę z telefonu, nie zauważyłem dat poprzednich postów poza ostatnim. Przepraszam za archeologię :)
aness

24 września 2015, 14:30

Witam jaka karma dla 8 miesięcznego podhalana
figa2015

02 grudnia 2015, 17:46

Jakie macie zdanie o eukanubie i Hill's Science Plan?
sygi

03 grudnia 2015, 22:02

Uważam ze Pedigree ma odpowiednie karmy dla szczeniaków. Podaje Juniorka swojemu szczeniaczkowi raz sucha karme raz saszetki. Pół zalecanej dawki dziennej jednej i drugiej. Raz na jakis czas dorzucam mu dentatubs na zabki i oboje jestesmy zadowoleni. Brak wymiotów i jakichkolwiek niefajnych objawów.
sygi

03 grudnia 2015, 22:05

Uważam ze Pedigree ma odpowiednie karmy dla szczeniaków. Podaje Juniorka swojemu szczeniaczkowi raz sucha karme raz saszetki. Pół zalecanej dawki dziennej jednej i drugiej. Raz na jakis czas dorzucam mu dentatubs na zabki i oboje jestesmy zadowoleni. Brak wymiotów i jakichkolwiek niefajnych objawów.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość