Jaka karma najlepsza dla Golden Retrievera?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

asik

07 lipca 2005, 10:00

Proszę o pomoc w kwestii wyboru najlepszej karmy dla Golden Retrivera - za 2 tygodnie odbieram suczkę. A karm jest całe mnóstwo... Prosze o pomoc właścicieli Goldenów - w końcu praktyka czyni mistrza... :)
Darek
Lekarz weterynarii
Posty: 19
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:12

07 lipca 2005, 13:56

Witam,

Polecam wybor karmy dla szczeniaka Goldena jednej z trzech firm: Hill's, Royal Canin, lub Eukanuba, oto linki:

http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... cts_id=220

http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... ucts_id=56

http://www.krakvet.pl/product_info.php? ... cts_id=779

Sa to karmy najwyzszej jakosci, w pelni zbilansowane, zapeniajace psiakowi wszystko co potrzebne do zdrowego rozwoju...

Pozdrawiam,
Darek Kobiałka
asik

10 lipca 2005, 22:48

A co sądzicie o kaemach Acana i PROFORMANCE??? Słyszałam że też niezłe... Poradźcie
Darek
Lekarz weterynarii
Posty: 19
Rejestracja: 13 maja 2005, 23:12

11 lipca 2005, 08:17

Witam,

Tak, sa to tez dobre karmy, jednak firmy ktore wymienilem sa od nich po prostu lepsze - mozna powiedziec ze istenieje prawie zaleznosc liniowa cena karmy do jej jakosci...


Pozdrawiam,
Darek Kobiałka
Troublemaker
Posty: 2
Rejestracja: 17 lipca 2005, 16:17

17 lipca 2005, 16:26

mnie się wydaje, że warto też zapytać hodowcę czym karmi psiaka, bo nagła zmiana też nie jest wskazana. ja ze swojej strony proponuję odwiedzenie strony Klubu Miłośników Goldena<www.klubgoldena.com> - tam się dowiesz różnych ciekawych rzeczy o tej- jakże fantastycznej- rasie..mnie pomogło
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 lipca 2005, 21:50

to też racja dla tych właścicieli co miesiąc zmieniających karme swojemu psu
asik

18 lipca 2005, 10:05

WIELKIE DZIĘKI!!! nie ma co na psiaku eksperymentowc!!! :D
Gość

19 czerwca 2009, 08:55

A co sądzicie na temat Karmu Bozita RObur, właśnie tę polace moj hodowca i nie wiem czy ona tez jest dobra dla mojego szczeniaczka
Awatar użytkownika
boguś
Posty: 220
Rejestracja: 20 września 2006, 18:11
Lokalizacja: Zielona

26 czerwca 2009, 18:16

Gość

17 lipca 2009, 14:33

A ja sie zastanawiam czemu wetrynarze polecaja z uporem maniaka karmy przecietne jeszcze bezczelnie twierdzac, ze najlepsze kiedy sa one zwyczajnie bardzo srednie. Bardzo srednie bo z ta cene mozesz- wierzaj mi- kupic o niebo lepsze wystarczy poczytac troche watkow.
pozdr
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

17 lipca 2009, 15:22

Anonymous pisze:A ja sie zastanawiam czemu wetrynarze polecaja z uporem maniaka karmy przecietne jeszcze bezczelnie twierdzac, ze najlepsze kiedy sa one zwyczajnie bardzo srednie. Bardzo srednie bo z ta cene mozesz- wierzaj mi- kupic o niebo lepsze wystarczy poczytac troche watkow.
pozdr
Zwróć uwagę że owe karmy były polecane w 2005... wówczas były trochę inne poglądy, i sytuacja na rynku.
OWCZARZ2
Posty: 346
Rejestracja: 20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja: Kraków

17 lipca 2009, 23:36

Anonymous pisze:A ja sie zastanawiam czemu wetrynarze polecaja z uporem maniaka karmy przecietne jeszcze bezczelnie twierdzac, ze najlepsze kiedy sa one zwyczajnie bardzo srednie. Bardzo srednie bo z ta cene mozesz- wierzaj mi- kupic o niebo lepsze wystarczy poczytac troche watkow.
pozdr
Tak czasy się zmienił ale podejście niektórych wetów do tematyki żywienia zwierząt zostało na poziomie sprzed paru lat niestety.

Powody są zapewne dwa dlaczego tak jak piszesz z maniakalnym uporem polecają karmy średniej jakości jako te najlepsze podczas gdy na rynku obecne są duże lepsze karmy:

pierwszy powód- to niechęć? brak czasu? do dalszej edukacji jeśli chodzi o dziedzinę żywienia zwierząt (często nie znają nowych karm dostępnych na rynku)

drugi powód- to zapewne interes (wiadomo że duże koncerny produkujące takie karmy jak np. Royal Canin, Hills itd... to od strony marketingu geniusze):)
Gość

19 lipca 2009, 13:07

Tak wiem, ze tutaj to jest wpis z roku 2005 ale... Moj wet wie, co ja sadze o Royalu i juz nie probuje mi go wciskac, ale widze, co sie dzieje z ludzmi odwiedzajacymi jego gabinet. Ludzie nie maja pieniedzy, kochaja swoje zwierzaki, i wyciagaja swoje pieniazki zeby tylko kupic dobra karme dla swojego ulubienca bo przeciez jak weterynarz poleca to,jest to najlepsze co moze byc na swiecie. Co widze jednego pana ( gabient mam "przed nosem"), ktory wysuplywuje co miesiac pieniazki co do grosika i idzie pozniej z namaszczeniem z ta karma pod pacha ta mnie szlag trafia.
Czlowiek sie zarzyna zeby kupic dobra karme ( psu dac dobre jedzenie to jeszcze w dzisiejszych czasach wciaz niebywale) i karmi w poczuciu tego,ze piesek je iscie krolewskie zarcie, a tak naprawde wcina sredniej jakosci krokiety- delikatnie mowiac.
Szlag mnie trafia. Dotychczas poznalam tylko dwoch oswieconych weterynarzy, ktorzy polecaja dobre karmy i znaja sie na wychowaniu psow- w gabinecie zawsze stoi miseczka ze smakolykami i po zastrzyku piesek dostaje smakolyk, nowe szczeniaki przed zastrzykiem sa oswajane ze stolem itd. a nie jak u reszty, jak sie boi i zacznie szczekac to ten go albo przygwodzi do stolu albo zacznie podnosic za siersc do gory" jak to matka robi", albo co gorsza -tez mialam taki przypadek- wbic psy igle z impetem, a nastepnie gdy pies zapiszczy odskoczyc na 3 metry w tyl, a pies malo nie zwariuje probujac sobie wyciagnac te sztykawke. Ilu to ja juz nie spotkalam weterynarzy, ktorzy sie mnie pytali co mojemu psu jest i to ja diagnozy stawialam, a oni " racja, racja".
Dobrego lekarza wet ze swieca szukac, a jak juz sie znajdzie to dziekowac Bogu dzien i noc. Ja na szczescie znalazlam w.... miescie oddalonym od 100 km, wiec jak i tak by sie cos raptem dzialo to musze jechac do tego partaka.
Po prostu jakas tragedia co sie w tym srodowisku dzieje, ale nie dziwota skoro gdy wejdzie sie na forum studentow wet i polowa jest tam dlatego bo nie dostala sie na medycyne, inni dlatego,ze tata ma gabinet, a tylko rodzinki z pasji.
Tragedia po calosci.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

19 lipca 2009, 16:21

Koszmar to co opisujesz -niestety w wielu miejscach prawdziwy.
dr_Fell
Posty: 65
Rejestracja: 25 lipca 2006, 15:43

25 lipca 2009, 16:34

goskaaa pisze: Zwróć uwagę że owe karmy były polecane w 2005... wówczas były trochę inne poglądy, i sytuacja na rynku.
Składy były inne i w niektórych wypadkach chyba nawet producenci tych karm też byli inni (patrz Royal...) ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość