Ile podawac karmy dla goldena

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Ashik666

22 listopada 2005, 09:59

Witam
Mam goldena suczkę 3,5 miesiąca i mój kłopot polega na tym, że nie wiem ile dawać karmy. Wszędzie mówią tyle żeby pies się najadł ale ja choćby nie wiem ile dał i tak wszystko zjada.
Podaje karmę PURINA DOG CHOW PUPPY/JUNIOR i z tyłu worka jest tabelka dawkowania. Jak dobrze rozumuję jest tam podana waga dorosłego psa i wiek szczenięcia, i według tego wynika ze dla psa który osiągnie wagę 30 kg i ma 3-5 miesięcy nalezy podawać 460-550 g dziennie. czyli co powienienen dawac suczce prawie pół kilo dziennie karmy??
możecie podać jakie powinno byc prawidłowe dawkowanie karmy, bo ja juz jestem ogłupiały.
karmę namaczam w wodzie.
Marzena

23 listopada 2005, 18:48

Dzień dobry

Powinno się podawać takiemu szczeniakowi ok 500g dziennie dawkę modyfikuje się obserwując szczeniaka czy nie jest za gruby bądź za chudy suczka powinna dostwać 3-4 posiłki dziennie do 5-6 miesiąca dawkowanie na opakowaniu jest orientacyjne nalezy obserwować szczeniaka żebra mają być lekko wyczuwalne pod palcami.

POzdrawiam
Marzena Machnik
Gość

24 listopada 2005, 08:52

pytałem sie bo na początku myślałem ze na opakowaniu jest rzeczywista waga psa i wiek, wiec ważyłem szczeniaka i na tej podstawie dawałem karmę czyli waga 2-10 kg wiek 3-5 miesięcy i dawka dzienna 200 g.
Gość

05 grudnia 2005, 12:28

podam co podała mi pani z nestle


Witam
Mam 3,5 miesięcznego goldenka waży 10 kg podaje mu Purinę Dog Chow
pupies/junior. jednak nie wiem cały czas jak dawkować, rozumiem że na
tabelce dawkowania które jest na opakowaniu podana jest waga dorosłego psa?
czyli dorosły golden waży 30 kg czyli powinienem przyjąć tą wagę psa i
wiek ? czyli moja sunia powinna dostawać około 500 g karmy dziennie ??


RE:: Szanowny Panie,

broszura karm DOG CHOW wskazuje, ze dla 3,5 miesiecznego psa, ktory wazy 10 kg dzienna dawka karm Junior wynosi ok. 200-240g.
Waga psa podana w tabeli to nie jest waga dorosłego psa, tylko szczeniaka na danym etapie rozowju.
Mam nadzieję, ze te wskazowki rozwieją Pańskie wątpliwości.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Anna Rzeszotek
Nestle Purina
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 grudnia 2005, 23:31

jutro sam to dokładnie sprawdze bo są tu dwie sprzeczne opinie
Gość

08 grudnia 2005, 09:17

wydaje mi sie ze specjalista z nestle się myli. jak podawałem na poczatku suńce 90x3 = 270 g dziennie to chodziła cały czas głodna . teraz daje 450g dziennie i pies jest zadowolony nie jęczy przy stole o jedzenie, i nie rzuca sie na miske jak wsciekły. Hodowca doradzał mi zeby dawac psu tyle, zeby sie najadł i odszedł od miski. Na szczęscie kończy mi sie już worek i przechodze na Acanę Puppy Large Breed. mam nadzieję ze tam opis na opakowaniu bedzie bardziej dokładny. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

09 grudnia 2005, 23:57

potwierdzam, że specjalista z puriny coś kręci sam sprawdziłem tabele na opakowaniu i wychodzi, że ma zjadać 400-450 g. Nie wiem skąd ta Pani wzięła te normy, ale może to sprawa błędu w tabeli, może czyta nas ktoś z przedstawicieli Puriny w Polce niech się odniesie do tego wątku.
Gość

11 grudnia 2005, 13:02

Hodowca doradzał mi zeby dawac psu tyle, zeby sie najadł i odszedł od miski
No to gratuluje wyboru hodowcy... Gdybym w ten sposob chciala karmic psa w wieku szczeniecym, pozbylabym sie 15-kilogramowego worka w tydzien, a pies wygladalby jak utuczona swinka.
W pierwszym roku zycia byl regularnie wazony, a dawka karmy byla scisle odmierzana.

Badania naukowe dowiodly, ze u psow duzych ras karmionych "do woli" w wieku szczeniecym czesciej wystepuje dysplazja. Mnie to wystarczylo, zeby psu nie dawac tyle jedzenia ile chce.
Awatar użytkownika
Olinka
Posty: 11
Rejestracja: 18 października 2005, 23:00

12 grudnia 2005, 09:05

potwierdzam, mi też hodowca tak ładnie "doradził" skończyło się odchudzaniem psa i leczeniem stawów
Awatar użytkownika
morski.kac
Posty: 53
Rejestracja: 01 sierpnia 2006, 08:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

18 listopada 2006, 10:00

moja Tori zje ile dostanie. zdarzylo nam sie raz ja nakarmic 2 razy - poleciała do kuchni i jak jej dawałam druga porcje to slinila sie i szalała jakby nie jadła pierwszej... kiedys ktos mi powiedzial zeby psu pokazac ze ma tyle ile chce i dac mu cos co mu nie zaszkodzi... dostała... tak sie nażarła ze sie podrapać nie mogła... ona ma żołądek bez dna... dostaje mniej niż na opakowaniu acany i ma lekko wyczuwalne zebra... sadze ze jest ok :)
Awatar użytkownika
morski.kac
Posty: 53
Rejestracja: 01 sierpnia 2006, 08:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

18 listopada 2006, 10:01

aha czasem jak strasznie nudzi o jedzenie to jej daje marchewke, albo cisteczko do czyszczenia zebow i jest ok :)
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

15 lipca 2022, 09:57

Cześć!
Znalezienie odpowiedniej karmy i dobranie porcji jest bardzo ważne, dla zdrowia i samopoczucia zwierzaka. Jeśli masz w domu Golden Retrievera zerknij na naszego bloga - https://www.krakvet.pl/artykuly/karma-d ... powiednia/
W poradniku dowiesz się, jakimi kryteriami dobierać karmę i jaka będzie najlepsza dla tej rasy.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość