ile gram jedzenia dziennie dla psa 10 kg?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

rudy125
Posty: 1
Rejestracja: 29 marca 2018, 14:37

29 marca 2018, 14:42

Ile jedzenia dawać psu? Pies jest mały i powinien ważyć chyba około 10-12 kilo, ma około 5 lat, mieszaniec. Teraz waży około 14kg. Muszę go odchudzić. 

Znalazłem taki przelicznik, na 10 kilo wagi:

10 gram mięsa + 10 gram warzyw + 10 gram węglowodanów / dziennie

czy to dobra rozpiska?

Dotychczas pies był karmiony 3 razy dziennie, ale odżywiał się dość monotonnie, tzn. ryż albo makaron z gotowanym mięsem z kurczaka albo indyka, lub pasztet drobiowy i marchwią gotowaną. Czasem rosół z mięsem lub jajko. Nie lubi jeść kalafiora, fasolki szparagowej, które to mój poprzedni pies lubił.

Chcę mu urozmaicić dietę a jednocześnie go odchudzić. Kupiłem mu zestaw witamin, Multi Vit Canis marki Mikita oraz karmę suchą Brit Care Lamb & Rise (tylko taką medium breed). 

Czy dobrze będzie go karmić dwa razy dziennie, rano posiłkiem gotowanym a wieczorem suchą karmą? 
janka97
Posty: 23
Rejestracja: 19 marca 2017, 19:04

09 maja 2018, 18:28

Cześć,

Zerknij do tego artykułu: https://www.wyszczekany.pl/ile-powinien ... osly-pies/. Masz tam krok po kroku opisane jak obliczyć ilość pożywienia dla dorosłego czworonoga.

Pozdrawiam
onthewall
Posty: 2
Rejestracja: 04 czerwca 2018, 12:33

04 czerwca 2018, 12:49

bardzo dobrze że pamiętasz o warzywach i węglowodanach. Ja dawałam psu samo mięsko i się okazało że pies jest "przebiałczony" ale udało się z tego wyjść i teraz je dokładnie tak jak Twój czyli 1 część to mięso druga warzywa a trzecia węglowodany.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

21 września 2022, 15:47

Cześć.
Odpowiednio dobrana dieta to podstawa zdrowia i prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Na etykietach każdej karmy powinny być informacje żywieniowe, na ich podstawie musisz dobrać porcję dla Twojego psa. Warto również w tej kwestii skonsultować się z weterynarzem, który z pewnością pomoże rozwiązać problem.
Na naszym blogu znajdziesz poradnik, z którego dowiesz się, jak wygląda odchudzanie psa. Musisz wiedzieć, że dieta wpływa przede wszystkim na kondycję ich skóry i sierści. Te z kolei są ich znakiem rozpoznawczym, więc warto o nie zadbać!
https://www.krakvet.pl/artykuly/czy-moz ... udzac-psa/


Gorąco zapraszamy do lektury!
KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość