Husky i rodzaj karmy (moje przemyślenia)

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
ciapek
Posty: 87
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:14

24 maja 2007, 10:32

Mam Husky ma 6 m-c i żadnej suchej karmy jeść nie chce chyba że wymiesza mu się z jakimś mięsem albo rybą ale chodzi mi głównie o skład karm.
Przecież taki Husky żyje na syberi i nie wierzę że zjada tam marchewkę czy inne substytuty roślinne, raczej wpiernicza zające i niedźwiedzie :lol: , więc wniosek taki że jest to raczej posiłek wysoko białkowy.

Może dlatego żadna karma sucha nie za bardzo mu smakuje są to karmy zbilansowane pod pospolite czworoniogi .

Co wy na ten temat myślicie????
Gość

24 maja 2007, 10:34

Chrakter pierwotnego huskyego został zatracony. Dzis pies jest zwierzęiem udomowionym, właściwie wszystkożernym i nie można porównywać do sposobu odżywiania pierwotnie wystepujących psów.
Awatar użytkownika
ciapek
Posty: 87
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:14

24 maja 2007, 10:44

Coś nie za bardzo chce mi się w to wierzyć jest to całkowicie inny pies w zachowaniu niż te nasze pospolite czworonogi można powiedzieć że ma "SWÓJ ŚWIAT" , i wydaje mi się że z jedzeniem jest podobnie , ale mogę się mylić.
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

24 maja 2007, 22:15

Każdy uważa swojego psa za tego naj... naj....

Ale niestety to jest prawda że psy stały się w obecnych czasach zwierzętami wszystkożernymi, wsponiał o tym już w postach Pan Jarek- więc nie można przesadzać z karmieniem wysokobiałkowym kładącym nacisk na mięso...

Standardowa karma dla psów dobrana do wieku i rasy..... i coś na stawy bo wiadomo jak to jest z labradorami i to chyba tyle....

Nie mają labradory obecnie hodowane bardziej specyficznych wymogów żywieniowych aniżeli inne rasy psa np. owczarki niemieckie.

Zresztą odnośnie labradorów to długa dyskusja....poczytaj na forum o labradorach...w Polsce ciężko jest kupić labradora o zbliżonych cechac do pierwotnego psa tej rasy.

Warto szukać jesli już w Skandynawii....
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

24 maja 2007, 22:17

W dodatku labradory żyjące kiedyś na syberii miały specyficzne potrzeby żywieoniowe uwarunkowane panującymi warunkami atmosferycznymi...

Nie możesz mierzyć jedną miarą psa który żyje w naszych warunkach klimatycznych.
Awatar użytkownika
ciapek
Posty: 87
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:14

25 maja 2007, 10:18

Chodzi o psa Husky a nie i Labradora ale to pewnie pomyłka ze strony OWCZARZ a teraz karmię go Chicken Soup Large Breed Puppy Formula i też do tej karmy dodatkowo podawać mu coś na stawy np. ArthroFlex
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

25 maja 2007, 10:38

TAK SORKI myslalem o huskim oczywiscie, a ponyłkowo napisałem o labradorze:) Ale te wszystkie wczesniejsze posty sa własnie aktualne do Huskyego.

Co do karmy Chicken Soup to myślę że jest to doskonały wybór...ja przeszedłem przez wiele karm i dopiero ta odpowiada mojemu psu idealnie.

Myślę że do tej karmy nie musisz dodawać nic na stawy, żadnego Artroflexu, gdyż ma w sobie glukozaminy i chondroityny w ilościach w których żadna inna karma nie ma z tych Royalów, Bento itd.
Awatar użytkownika
ciapek
Posty: 87
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:14

25 maja 2007, 10:57

OK to dobrze a co do karmy to mój psiak poraz pierwszy w swoim życiu a żyje 6 m-cy zjadł suchom karme ale tylko pierwaszego dnia teraz już trzeba mu coś do niej dodawać bo niechce samej :lol:

Ale jak dla mnie to pełen sukces zjadł samą karmę
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

25 maja 2007, 11:03

Mój pies też w życiu nie zje suchej karmy z miski, ale mam na to prosty sposób.

Wystarczy że mu poleję trochę zwykłą wodą podgrzaną aby mu karma namokła troszkę i odrazu wcina aż miło.

A tak wogóle nie ma się co nad nim rozczulać...nie chce jeść...zabierasz miskę i czeka głodny aż do następnej pory posiłku.
Awatar użytkownika
ciapek
Posty: 87
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:14

25 maja 2007, 11:10

Tak robie jest OK
Awatar użytkownika
ciapek
Posty: 87
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:14

25 maja 2007, 11:52

A która z karm z tego koncernu Diamond Pet Foods jest najlepsza ??
Gość

25 maja 2007, 12:05

Zdecydowanie Chicken Soup
Spajki
Posty: 29
Rejestracja: 22 marca 2006, 16:51

07 czerwca 2007, 12:27

W przypadku husky uważała bym z tym zabieraniem miski jak nie chce jeść, te psy potrafią robić kilku dniowe głodówki a w przypadku szczeniaka to nie wskazane, mój husky ma 5 lat dopiero od roku jest na karmie suchej, próbowałam różnych, dość dobrze wcinał karmę kocią (duża zawartość białka) teraz je brit i o dziwo bardzo mu smakuje zjada od razu całą porcje, różne są opinie na temat tej karmy, ale mojemu psu najwyrazniej służy ma np:dużo ładniejszą sierść :) a to że te psy mają "SWÓJ ŚWIAT" to prawda, i nie żeby mi się to podobało, ale są to naprawdę INNE psy.
pozdrawiam, Iwona
OWCZARZ
Posty: 779
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja: Kraków

10 czerwca 2007, 13:17

Nawet jesli szczeniak zrobi sobie kilkudniową głodówke nic mu nie będzie.
Awatar użytkownika
patrilla
Posty: 299
Rejestracja: 19 września 2005, 20:53
Lokalizacja: Toruń

10 czerwca 2007, 14:38

ale musi przy tym pobierać płyny i mało, ale wypróżniać sie jeśli zaś w kupce jest śluz tłuste grudki lub co gorzej krew biegiem do weta ...
kocia karma jest dla KOTA nie eksperymentujmy ...
sucha sucha nie ... ;) zawsze dodatek oliwy z oliwek lub inny specjał w małej acz pachnącej i zachęcającej ilości boczy sie miska wędruje do góry :D
wiem ze niektórzy stosują metodę na konga pakujemy do niego karmę + np psi pasztet lub naturalny serek topiony lub inne zdrowe mazidło sklejającej i podajemy psu kupa zabawy i zjedzony posiłek ...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość