gryzak? czy podawać go psu?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Klauduśka

23 lutego 2008, 13:53

Co myślicie o gryzakach dla psów (chodzi mi o te jadalne) jekie są najlepsze? I czy wogóle powiniśmy je podawać. Ja mojemu psu daje ok: 4 razy w tygodniu ale mój weterynarz powiedział że pies przez to ściera sobie zęby... nie wiem jaki jest odpowiedni gryzak dla amstafa z pedigree rask i dentastix z tych większych radzi sobie w dwie minuty i to mu raczej nie poprawia czystości ząbków. Co polecacie?
Talia
Posty: 108
Rejestracja: 13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

23 lutego 2008, 14:56

Nigdy nie kupowałam gryzaków z pedigree, bo nie uważam żeby ich jakość była dość dobra. Często za to daje mojemu psu żwacze wołowe i kości prasowane. Uważam, że pies musi trochę pogryźć w końcu taka jego natura :wink: :wink: :mrgreen:
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

23 lutego 2008, 16:28

Talia pisze:Nigdy nie kupowałam gryzaków z pedigree, bo nie uważam żeby ich jakość była dość dobra. Często za to daje mojemu psu żwacze wołowe i kości prasowane. Uważam, że pies musi trochę pogryźć w końcu taka jego natura :wink: :wink: :mrgreen:
Ja uważam dokładnie tak samo. Moja czasami dostaje z pedigree te markizki od mojej przyjaciółki, ale to nie ma żadnych wartości- od sama mąka.

Również kupuję różne gryzaki śmierdziuchy- kości prasowane, ogony, uszy (najrzadziej) penisy wołowe, tchawice, ŻWACZE, wątróbki, płucka i inne takie zasuszone smrodki.
A także oczywiście kości cielęce surowe.
Snack
Posty: 11
Rejestracja: 18 lutego 2008, 13:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

23 lutego 2008, 17:07

Talina... chrupki, przysmaki są całkiem niezłe z pedigree.(gorzej z żarciem suchym i w puszkach)

A co do gryzaków ja bym nie dawała... :? Chyba z dziesięć razy słyszałam że przez takie gryzaki pozdychało trochę piesków i kotków :cry:
Ja ostatni jak byłam w zoologicznym to wzięłam prubke karmy Hill's Science Plan Oral Care Adult
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

25 lutego 2008, 07:14

Moje wielgaśne potworki dostają zawsze kości prasowane,i to im wystarcza. :)
majka741

27 czerwca 2016, 16:17

Fajne są gryzaki Torgas, mogę je polecić zarówno dla mniejszego i większego psa. Dostępne są w różnych rozmiarach i to też warto zwrócić uwagę, żeby zbyt małego gryzaka psu nie kupić, bo jeszcze się połknie i się zakrztusi. Powiem tak – kupiłem Torgas swojemu Dogowi i praktycznie gryzak jest nie do zdarcia, korzysta już pół roku i nic się nie dzieje, za to sam pies nie ma problemów z kamieniem nazębnym chociażby.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość