dzienna racja żywieniowa a smakołyki jako nagroda

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

GrzegorzS13
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwietnia 2017, 16:23

09 kwietnia 2017, 21:00

Witam
mam 3.5 miesięcznego maltańczyka jego racja żywieniowa według producenta karmy royal junior to ok 80g dziennie.
Jak to się podzieli na trzy posiłki to niema tego za wiele . I teraz mam pytanie, jak się ma racja żywieniowa do podawania psu tak zwanych smaczków w celu nagrody . Te smakołyki są zazwyczaj większe niż karma i jak położę sobie garść nagrody obok dziennej racji żywieniowej to z jednej strony boję się że mój pies a ta rasa ma tendencje do tycia będzie za jakiś czas wyglądał jak balon.
Z drugiej strony to żeby czegoś nauczyć pieska to trzeba go zachęcić nagrodą
Dając smaczki zmniejszyć dawkę dzinną?
Nie wiem co robić ,
Elka084
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwietnia 2017, 20:57

23 kwietnia 2017, 22:31

Przede wszystkim trzeba dbać żeby pies dostawał odpowiednią dzienną porcję wszystkich niezbędnych składników. Jeśli smakołyki są bardzo duże, to można je dzielić na mniejsze. Ale lepiej po prostu zakupić jakieś niewielkie ciasteczka czy coś w tym stylu. Zdecydowanie smakołyki nie powinny stanowić większej porcji niż główne jedzenie i karma, która mu dostarcza tego co niezbędne. Zawsze też warto podpytać się weterynarza w jaki sposób zbilansować psiakowi dietę i jak duże porcje smakołyków można mu podawać. Ważne żeby nie doprowadzić nimi pieska do otyłości.
janka97
Posty: 23
Rejestracja: 19 marca 2017, 19:04

27 kwietnia 2017, 17:36

Cześć,

Wszystko zależy od tego co to są za smakołyki, co stanowi nagrodę.
Zwykle szczeniaków lekko oszukuję i w formie smakołyku podaję inną karmę, to do pewnego momentu w pełni wystarcza.

Inna sprawa, że dzienna dawka żywieniowa = karma + smakołyki.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość