Domowe jedzenie przy chorej wątrobie

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

imodp
Posty: 267
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 00:28

07 grudnia 2012, 21:17

................
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2018, 18:00 przez imodp, łącznie zmieniany 1 raz.
mme
Posty: 159
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 19:12
Lokalizacja: kraków

08 grudnia 2012, 13:50

SleepingSun pisze:lepiej codzienną dawkę białka zaspokajać mięsem. psy w naturze nie żywią się nabiałem. po co chcesz mu dawać ten jogurt?
Jogurt chyba jednak nie zaszkodzi? Jest też chyba naturalnym probiotykiem? Jest zalecany w dietach "barfowych", chyba najbardziej zbliżonych do natury. Natomiast chorej wątrobie prawdopodobnie szkodzi nadmiar mięsa. Ja mam obawy, że to właśnie przedawkowanie mięsa mogło się przyczynić do pogorszenia stanu wątroby mojej suni (jeszcze przed diagnozą i leczeniem); Ale tego oczywiście nie wiem na pewno. W każdym razie weci zalecali ograniczenie mięsa do minmum.
Nawiasem mówiąc psy w naturze nie żywią się suchą karmą ani nawet karmą z puszek a przecież nawet "mój" cytowany tu watek zaczyna się od zalecenia
Uwaga! Stosowanie karm "domowych" u chorych psów jest wskazane jedynie wtedy, gdy pies nie akceptuje gotowych diet weterynaryjnych lub właściciela na nie nie stać.
. Pomijam psy zdrowe i entuzjastów żywienia wyłącznie przemysłowymi karmami.
Karolina88688

29 marca 2013, 18:46

Bardzo prosze o pomoc. Moj piesek mial ostatnio robione badania krwi wyszly kilkukrotnie podwyzszone proby watrobowe. Pies przechodzil rok temu babeszjoze oraz mial kilka razy wstrzykiwany steryd na uczulenie (wet nie poinformowal co podaje) i stad problem. Wet kazal przejsc na diete dla watrobowcow, jednak mnie nie stac na specjalistyczna karme. Bardzo prosze o pomoc, w jakich porcjach mam podawac jedzenie. Ile ma byc: piersi z kurczaka, ryzu i warzyw - w gramach przed lub po ugotowaniu. Piesek wazy 7 kg. Bede bardzo wdzieczna za pomoc bo sie juz pogubilam a nie chce mu zrobic krzywdy.
Gość

29 marca 2013, 18:54

Glownie chodzi mi o mieso: jaka powinna byc dzienna dawka miesa piersi z kurczaka dla psa 7 kg z problemem watroby? Problem watroby ogolnie, bo usg nie mowi jasno czy to marskosc itp, a wyniki wesole nie sa i pies ma byc na scislej diecie.
Karolina88688

30 marca 2013, 17:33

No wiec pies otrzymal dzis 70 gram miesa - wazone po ugotowaniu, reszta ryz i warzywa. Prosze napisac czy taka ilosc miesa jest odpowiednia w przypadku psa z bardzo slaba watroba o nieznanej przyczynie. Wet nie potrafi jasno okreslic ile tego ma byc. Prosze o odpowiedz.
Karolina88688

30 marca 2013, 17:35

Mieso ktore dostal to udka z kurczaka, oczywiscie bez skory i kosci, dokladnie obrane z tlustych czesci.
violvet

31 marca 2013, 14:52

70 gram mięsa to odpowiednia dawka, nawet możesz zmniejszyć do 60 gram.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

06 października 2022, 21:17

Witaj!
Dobrze dobrane żywienie to podstawa funkcjonowania naszych czworonogów. Dlatego tak ważne jest, żeby sposób żywienia był właściwy. Jeśli nie wiesz jaką karmę wybrać koniecznie zerknij na naszego bloga - https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-pow ... ojego-psa/
Z tekstu dowiesz się, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta Twojego podopiecznego.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość