Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

INGAPATRYCJA
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2015, 00:11

11 lipca 2015, 22:35

Skończyłam jedno opakowanie Inflamex-u. Obecnie przerwa jest już ok 2 m-cy. Teraz jest gorzej niż przed stosowaniem, choć w trakcie było nawet znośnie. Czy mogę kontynuować podawanie tego zestawu czyli Imfpamex i Artrofosu? Odnośnie CetylM nie jestem przekonana bo nie mogę znaleźć żadnych wiarygodnych (nie ukrytych reklam) opinii. Poza tym widziałam Twój wpis sprzed 8 lat, że stosowanie tego preparatu rozwala wątrobę...
Będę wdzięczna za poradę odnośnie do powyższych dwóch tematów.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

12 lipca 2015, 19:03

Tak pogarsza wyniki już chorej wcześniej wątroby, natomiast trudno powiedzieć jak reagują psy ze zdrową wątrobą myślę ,że z dwojga złego łatwiej leczyć wątrobę niż patrzeć na psa który np. nie wstaje z posłania z powodu problemów z chodzeniem.
martynaa0123
Posty: 4
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 12:48

18 sierpnia 2015, 12:59

Witam wszystkich forumowiczów - jestem tu pierwszy raz, przychodzę oczywiście z problemem stawów u mojego staruszka - szpica wilczego który ma 10 latek. Potrzebuję porady, u psa od około pół roku temu zaczęły się ogólne problemy ze wstawaniem, chodzeniem po schodach itp. Czasem kuleje ( po większym wysiłku) na jedną łapę - wet stwierdził zmiany zwyrodnieniowe, "chrupanie" w łokciu. Pies dostał leki przeciwzapalne na 7 dni- gdyby miało nie pomóc mieliśmu się zgłosić na rentgen. Pomogło, ale po jakimś czasie wróciła kulawizna na tę łapkę. Od dwóch i pół miesiąca podaję Dolfos Arthrofos 1,5 tabletki dziennie przy 27kg wagi. Chciałabym dołączyć do tego Dolfos ArthroDol lecz nie wiem jak podawać, 1,5tabl. Arthrofosu razem z 1,5 tabl. Arthrodolu czy podzielić dawki? Czy może wogóle zmienić na coś mocniejszego?
Po tym czasie stosowania Arthrofosu nie widzę większych zmian, pies nadal ma problemy ze wstawaniem, chodzeniem po schodach.
Proszę o pomoc.
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

18 sierpnia 2015, 13:43

Suplementy o których piszesz wspomogą ale nie uzdrowią łapki psa, niestety, pomyśl o podaniu do okolic stawu kwasu hialuronowego, porozmawiaj z vetem ortopedą na ten temat.
Problem będzie się nasilał podczas zmian pogody, jak zrobi się chłodno, zwyrodnienia nie lubią deszczu i chłodu. Umiarkowany ruch jest wskazany.

Poczytaj o MSM ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne wskazane przy takich problemach jak u Twojego psiaczka.
martynaa0123
Posty: 4
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 12:48

18 sierpnia 2015, 14:56

Dziękuję za odpowiedź. Czytałam o MSM i właśnie ze względu na ten składnik zamierzam zakupić preparat Dolfos ArthroDol , ponieważ zawiera on Harpagophytum procumbens 350 mg i MSM (metylosulfonylometan) 400 mg. Główny problem tkwi w tym, że nie wiem jak podawać dwa suplementy razem ( Arthrofos i Artrodol każdy po 1.5tabl.).
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

19 sierpnia 2015, 07:41

Gdyby to był mój pies nie łączyłabym tych preparatów tylko podała ten z MSM, a jak sytuacja się wyraźnie poprawi wtedy podasz ten drugi. Chyba, że usiądziesz z kalkulatorem w ręce i dokładnie przeliczysz z opakowań suplementów ile czego psiak ma otrzymać.

W przypadku czystego MSM terapeutyczna dawka dla psów to ok. 50-100 mg MSM na ok. 4,5 kg wagi ciała, możesz je stosować pomiędzy innymi suplementami lub kupić taki który zawiera jego wystarczającą leczniczą dawkę.

Jednak same suplementy cudów nie zdziałają, czasowo będzie konieczne zastosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, jak to przy zwyrodnieniach bywa. Nie wolno dopuszczać aby się rozwinął duży stan zapalny.
Lena06
Posty: 48
Rejestracja: 30 marca 2015, 18:05

11 września 2015, 16:01

Potrzebuję opinii na temat Synomax 275 ml - syrop wspomagający na stawy. Weterynarz niby zachwalał.
Chodzi mi przede wszystkim o skład, bo ja się nie zbyt na tym znam.

Z góry dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

11 września 2015, 17:16

Nic nowego taki Arthroflex ,ale Biovetu skład zbliżony , minimalnie inny trudno powiedzieć czy lepszy .
Jeśli ktoś podawał może ma więcej info.
martynaa0123
Posty: 4
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 12:48

14 września 2015, 17:31

Witam , wracam z pytaniem.
Mój 10 letni pies od około pół roku zaczął gorzej wstawać, zauważyłam że tylne łapy stały się dużo słabsze. Kiedy wstaje ( czy to z siedzenia czy z leżenia) widać, że ciężko mu podnieść tyłek. Jednak jeśli chodzi o chodzenie, bieganie - wszystko ok a nawet jeśli usłyszy "idziemy na spacer" biega po podwórku i skacze z radości jak szczeniak, istne szaleństwo(wtedy nie widać zadnych oznak starości). Od 3 miesięcy podaję mu ARTHROFOS jednak nie widzę żadnej poprawy. Największy problem mam w tym że nie mogę go zabrać na badania do weterynarza, ponieważ jest wtedy agresywny, rzuca się i nie daje się zbadać. (Gdyby nie to, już dawno byłabym u weterynarza) Proszę o rady, co zrobić żeby zaczął się lepiej poruszać, nie miał problemów ze wstawaniem? ARTHROFOS nie pomógł wogóle, czy zmienić go na jakiś inny lek np Arthroflex ? Czy jest szansa że inny lek(a raczej suplement) by pomógł? Ponoć większość psów po Arthroflexie (dawkach leczniczych) zaczyna się ruszać lepiej. Proszę o porady co się robi w takich sytuacjach, czy weterynarze dają jakieś leki na takie schorzenia(czy odesłano by mnie z suplementem typu Arthrofos)? Bardzo proszę o porady.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

14 września 2015, 19:54

Napisz do dr.Jarka w dziale zdrowie tam uzyskasz więcej info.
Można wymienić różne suple na stawy jednym pomagają innym nie jednym pomaga Arthroflex innym Arthromax a jeszcze komuś Gelacan .Mimo wszystko wizyta u weta powinna być brana pod uwagę bo tak na chybił trafił trudno pomagać psu tym bardziej ,że nie pomógł Arthrofos .
AnnaKarolina

12 czerwca 2017, 12:44

mam pytanie, czy preparat DOLFOS ArthroHa - preparat wspomagający leczenie schorzeń stawów - moze byc stosowany przy diecie antystruwitowej?
Czy składniki w nim zawarte nie zaczną budowac nowych kamieni w pęcherzu.
pozdawiam
fiolka39
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 2017, 14:31

28 czerwca 2017, 11:44

warto tutaj wchodzić , duzo się dowiedziałam. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nekko
Posty: 44
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:01

11 października 2017, 10:42

Odświeżam wątek.
ON-ka lat 13, na stałe na arthromax-ie. Ostatnio zaczęła kuleć na tylne łapy, dostała zastrzyki, przeszło choć łapy nadal słabsze. Wet zasugerował, że jak schorzenie będzie się nawracać, trzeba wejść z czymś mocniejszym.
Moje pytanie: czy mogę łączyć arthromax-a ( u nas się sprawdzał) z arthro dol? Czy lepiej przesiąść się na arthro ha? I jakie dawki na 35 kg?
gerardbutler
Posty: 40
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 13:06

14 listopada 2018, 20:04

Witam
Moja stara suczka ma chore nerki
Niestety ma tez z racji wieku klopot z tylnimi łapami
Nie moze sie udźwignąć
Podaje jej Sizarol syrop ale nie widze poprawy
Czy arthroflex syrop byłby lepszy??
gerardbutler
Posty: 40
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 13:06

15 listopada 2018, 21:04

Czy preparaty cortaflex i inflamex moge dawac suczce z niewydolności a nerek?
Jezeli tak to jak podawac? Rano jeden a wieczor drugi??
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość