Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

15 stycznia 2015, 08:20

W takiej sytuacji powinnaś poczytać w necie o preparacie Cetyl M.
kasik.u
Posty: 284
Rejestracja: 27 czerwca 2012, 21:08

15 stycznia 2015, 11:50

Każdy suplement, który tutaj Ci zaproponujemy zadziała dopiero po kilku tygodniach, pierwsze efekty będa widoczne może szybciej. Nie wiem jak działa Cetyl M, nie stosowałam i nie znam nikogo kto stosował. Być może faktycznie przynosi takie efekty, jak piszą ludzie w necie... ale ja mam sprawdzony Bonharen - kwas hialuronowy podawany podskórnie w celu naoliwienia wszystkich stawów - nie wiem czy u Ciebie byłby wskazany.
Jeśli chodzi o suple doustne to zastanów się nad MSM, mączką z dzikiej róży, mieszanką ziół przeznaczoną dla psów z chorymi stawami, krzemem i NNKT. To tyle mi na razie przychodzi do głowy.
Suple stosuje się okresowo, przez minimum 3 miesiące (bo tak podobno dopiero zaczynają działać).
Dobrym lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym jest Inflamex (działa już po 3 dniach). Przeciwbólowo działają tez okłady z gorczycy i oczywiście cieplutkie okłady (może lampa Bioptron).
INGAPATRYCJA
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2015, 00:11

15 stycznia 2015, 23:33

Robert A. pisze:W takiej sytuacji powinnaś poczytać w necie o preparacie Cetyl M.
Czyli żadne z wcześniej wymienionych produktów leczniczych raczej nie będą skuteczne dla mojego psa? Cetyl M opakowanie 120 wg dawkowania starczy mi na 20 dni! A cena porażająca!!!
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

16 stycznia 2015, 05:32

Podawałaś Inflamex :?:
Canine Inflamex jest roślinnym przeciwbólowym, przeciwzapalnym preparatem bez stwierdzonych efektów ubocznych.
Przynosi doskonałe efekty w znoszeniu bólu pochodzącego z układu kostnego, idealnie nadaje się do stosowania w chorobach zwyrodnieniowych stawów. Szczególnie polecany jest starszym psom. Jest bardzo skutecznie działającym produktem, przynoszącym szybkie ukojenie.

Inflamex może być podawany regularnie wraz z Cortaflex’em lub Cort Vet’em.

Niestety to połączenie preparatów również jest dość drogie, możesz wkroczyć z samym inflamexem działa przeciwbólowo.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

16 stycznia 2015, 10:51

INGAPATRYCJA pisze:
Robert A. pisze:W takiej sytuacji powinnaś poczytać w necie o preparacie Cetyl M.
Czyli żadne z wcześniej wymienionych produktów leczniczych raczej nie będą skuteczne dla mojego psa? Cetyl M opakowanie 120 wg dawkowania starczy mi na 20 dni! A cena porażająca!!!
Tak tylko póżniej podajesz połowy dawek Cetylu i robisz przerwy.

Możesz zacząć od Inflamexu jest taniej niemniej nie w każdym natężeniu bólu pomaga wszystko zależy od stanu zdrowia Twojego psiaka.
INGAPATRYCJA
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2015, 00:11

20 stycznia 2015, 22:43

Retriver pisze:Podawałaś Inflamex :?:
Canine Inflamex jest roślinnym przeciwbólowym, przeciwzapalnym preparatem bez stwierdzonych efektów ubocznych.
Przynosi doskonałe efekty w znoszeniu bólu pochodzącego z układu kostnego, idealnie nadaje się do stosowania w chorobach zwyrodnieniowych stawów. Szczególnie polecany jest starszym psom. Jest bardzo skutecznie działającym produktem, przynoszącym szybkie ukojenie.

Inflamex może być podawany regularnie wraz z Cortaflex’em lub Cort Vet’em.

Niestety to połączenie preparatów również jest dość drogie, możesz wkroczyć z samym inflamexem działa przeciwbólowo.
Nie, nie podawałam jeszcze Inflamexu. Nie wiem jednak w jakich dawkach i w jaki sposób (tzn. jak długo, czy i kiedy robić przerwy i jak długie) I to samo pytanie odnośnie Cortaflecu i CortVetu? Czy podawać jednocześnie oba preparaty czy np. jeden rano a drugi wieczorem?
INGAPATRYCJA
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2015, 00:11

20 stycznia 2015, 22:46

Robert A. pisze:
INGAPATRYCJA pisze:
Robert A. pisze:W takiej sytuacji powinnaś poczytać w necie o preparacie Cetyl M.
Czyli żadne z wcześniej wymienionych produktów leczniczych raczej nie będą skuteczne dla mojego psa? Cetyl M opakowanie 120 wg dawkowania starczy mi na 20 dni! A cena porażająca!!!
Tak tylko póżniej podajesz połowy dawek Cetylu i robisz przerwy.

Możesz zacząć od Inflamexu jest taniej niemniej nie w każdym natężeniu bólu pomaga wszystko zależy od stanu zdrowia Twojego psiaka.

No właśnie tego się nie dowiem (czy pomaga ) dopóki nie spróbuję. Nie wiem tylko jaką dawkę zastosować? Suka ok 34 kg. 10 lat.
Jeśli chodzi o dysplazję to lekarz powiedział, że raczej niemożliwe aby dopiero w tym wieku zdiagnozować dysplazję i że już wcześniej byłyby jakieś objawy. Zatem to zapewne zwyrodnienie.
kasik.u
Posty: 284
Rejestracja: 27 czerwca 2012, 21:08

21 stycznia 2015, 20:48

Dawkowanie Inflamexu jest podane na opakowaniu. Zazwyczaj zaczyna działać już po 3 dniach, można podawać kilka tygodni, potem zrobić przerwę.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

21 stycznia 2015, 23:21

Nie wiem u kogo zadziałał po 3 dniach(z punktu widzenia działania ziół użytych w składzie nie jest to mozliwe) niemniej z pewnością działa po 2-3 tygodniach codziennego podawania. Kiedyś Inflamex był oparty na Diabelskim Szponie plus Jukka w obecnej chwili producent zastąpił Diabelski Szpon Boswelią plus Jukka Schidigera.
kasik.u
Posty: 284
Rejestracja: 27 czerwca 2012, 21:08

22 stycznia 2015, 11:19

O zmianie składu nie wiedziałam, mam jeszcze ten stary. I ten stary u nas zadziałał w trzecim dniu :)
INGAPATRYCJA
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2015, 00:11

27 stycznia 2015, 15:48

Robert A. pisze:Nie wiem u kogo zadziałał po 3 dniach(z punktu widzenia działania ziół użytych w składzie nie jest to mozliwe) niemniej z pewnością działa po 2-3 tygodniach codziennego podawania. Kiedyś Inflamex był oparty na Diabelskim Szponie plus Jukka w obecnej chwili producent zastąpił Diabelski Szpon Boswelią plus Jukka Schidigera.
Czy to znaczy, że obecny skład działa słabiej niż poprzedni?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

27 stycznia 2015, 17:17

Działanie Diabelskiego Szponu jest porównywalne do działania Bosweliny różnią się pochodzeniem DS pochodzi z Afryki ,Boswelia jest pochodzenia indyjskiego natomiast dalej utrzymuje ,że żadna z tych roślin nie działa skutecznie po trzech dniach jest to zbyt krótki okres czasu na osiągnięcie pełnego efektu terapeutycznego.
kasik.u
Posty: 284
Rejestracja: 27 czerwca 2012, 21:08

27 stycznia 2015, 19:38

To po jakim czasie uzyskuje się pełny efekt terapeutyczny? I jak mogę wytłumaczyć inaczej to, że moje psa przestało boleć po 3 dniach? Po tych dniach podawałam Inflamex dalej i ból na razie nie powrócił :)
INGAPATRYCJA
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2015, 00:11

29 stycznia 2015, 00:58

Robert A. pisze:Działanie Diabelskiego Szponu jest porównywalne do działania Bosweliny różnią się pochodzeniem DS pochodzi z Afryki ,Boswelia jest pochodzenia indyjskiego natomiast dalej utrzymuje ,że żadna z tych roślin nie działa skutecznie po trzech dniach jest to zbyt krótki okres czasu na osiągnięcie pełnego efektu terapeutycznego.
Czyli jeśli po 3 tygodniach nie będzie poprawy to będzie oznaczać, że preparat nie działa? Trzeba będzie zmienić na coś innego? A może zwiększyć dawkę?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

30 stycznia 2015, 20:17

Zacznij podawać i zobaczysz trudno teraz gdybać,tym bardziej ,ze każdy przypadek chorobowy jest inny.
Dawki są na opakowaniu .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość