dieta dla psa z niewydolnością serca

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Franek1
Posty: 1
Rejestracja: 31 lipca 2015, 15:18

31 lipca 2015, 15:24

Witam. Dzisiaj byłam z moim psiakiem(7 letni yorkopodobny stworek ;) ) u weterynarza na kontrolnych badaniach, pies od 5 lat ma zdiagnozowaną wadę serca(kardiomiopatia przerostowa) i weterynarz zasugerował zmianę karmy na typową dla psiaków z takim schorzeniem. Przeglądałam karmy różnych firm- chyba najpopularniejsze to hill's i RC... Z tego co widzę takie karmy mają mało białka,a więcej tłuszczu- a mój psiak ma małą nadwagę, czy to nie zaszkodzi? Dodam,że pies ma bardzo wrażliwy przewód pokarmowy, każda zmiana w żywieniu powoduje w najlepszym wypadku luźną kupę, a często po prostu wymioty. Planowałam "przerzucić" go na jakąś zdrowszą karmę typu acana, niestety- po małej paczuszce pies załatwia się 4 razy dziennie, a dzisiaj zwymiotował całą poranną porcje. Bardzo więc proszę o pomoc, już nie wiem co wybrać, w tej chwili kończy worek hillsa adult mini- wszystko jest na nim ok, no poza składem.. Dla ułatwienia wkleję składy RC i hillsa dla "sercowców"

RC CARDIAC

SKŁAD: ryż, suszone mięso drobiowe, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, proszek jajeczny, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, olej rybny, włókno roślinne, sole mineralne, olej sojowy, drożdże, fruktooligosacharydy, wyciąg z zielonej herbaty (źródło polifenoli), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).
SKŁADNIKI ANALITYCZNE: Białko surowe: 26% - Oleje i tłuszcze surowe: 20%

HILLS H/D

SKŁAD:Śruta kukurydziana, śruta z pszenicy, mączka z kurczaka i indyka, tłuszcz zwierzęcy, olej roślinny,podroby, suszone jaja, celuloza, cytrynian potasu, fosforan dwuwapniowy, węglan wapnia, suplement L-karnityny, chlorek potasu, tauryna, DL-metionina, tlenek magnezu, L-tryptofan, witaminy i pierwiastki śladowe. Zawiera przeciwutleniacz dopuszczony do stosowania na terenie UE.
SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko-16,2%, tłuszcz 18,2%


Przeglądając karmy hillsa znalazłam jeszcze wersję d/d, skład wydaje mi się trochę lepszy, też niewiele białka,ale mniej tłuszczu niż w powyższych.
HILLS D/D

SKŁAD:Śruta ryżowa, mączka z kaczki, tłuszcz zwierzęcy, kurczak hydrolizowany (niska masa cząsteczkowa), olej roślinny, celuloza olej rybi, chlorek potasu, sól, cytrynian potasu, DL-metionina, tauryna, węglan wapnia, witaminy i pierwiastki śladowe. Zawiera przeciwutleniacz dopuszczony dostosowania na terenie UE.
SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko:17%, tłuszcz:14,3%

Z góry baaardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, są dla mnie na wagę złota, ponieważ sama siedzę już którąś godzinę przeglądając psie karmy i wciąż stoję w punkcie wyjścia ;)

Lubię to
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

03 sierpnia 2015, 16:07

Karma RC ma lepszy skład mniej świństwa w typie śruta kukurydziana,śruta z pszenicy itd.
skrzeli
Posty: 161
Rejestracja: 24 września 2010, 12:56

04 sierpnia 2015, 09:30

Ale ogólnie jedna i druga ma skład bardzo słaby - pies to nie kura, żeby go karmić zbożami albo modyfikowaną kukurydzą !!
Dieta dla sercowca powinna się składać z produktów dobrej jakości, więc albo karma z dużą zawartością mięsa albo jedzenie domowe - gotowane lub surowe.
Do tego bardzo ważne są suplementy - omega 3 w oleju z łososia, koenzym q10, selen i głóg. Bardzo wspomagają niewydolne serce.
kasik.u
Posty: 284
Rejestracja: 27 czerwca 2012, 21:08

09 sierpnia 2015, 12:28

I l-karnityna ;)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

13 sierpnia 2015, 11:53

Macie rację niemniej Franek 1 pytał o konkretne karmy stąd te odp.
evervile
Posty: 4
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 10:23

21 stycznia 2016, 15:28

Witam, to ja się tutaj podczepie, chodzi mi o karme dla 10 letniej mopsiki z niewydolnoscia serca i lekka nadwaga.
Mopsia jest adoptowana wiec dopiero p-o kilku miesiącach u mnie odkryłam ze ma chore serduszko. Strasznie nam tez przytyla(spuchla) choć ma ograniczona ilość jedzenia ( jagniecina z ryzem zalecona przez weta) , dostaje mało, a mimo to zrobila się kluska. Ma tez mało ruchu, to fakt, i nie może zbytnio być " trenowana" bo ma chore biodra i problemy z chodzeniem. Czy mogę jej podac jakas dietetyczna karme? jeśli tak co polecicie? MLodsa mopsia ( ta drapiaca się) będzie teraz jesc Eukanube Dermatosis ze względu na drapanie. Jaka karma będzie odpowiednia dla tej starej mopsi , spasionej kluski z mala iloscia ruchu i chorym sercem. Żeby ma ok, wiec sucha karme gryzie bez problemu.
Z góry dziekuje za porady
Pozdrawiam
malwina44
Posty: 30
Rejestracja: 31 grudnia 2015, 13:20

25 stycznia 2016, 12:24

Robert A. pisze:Macie rację niemniej Franek 1 pytał o konkretne karmy stąd te odp.
to może właśnie warto żeby spróbował z Doliny Noteci np. monobiałkowe karmy podać, zobaczyłby jak pies się zachowuje, czy czyje się lepiej itp
skrzeli
Posty: 161
Rejestracja: 24 września 2010, 12:56

26 stycznia 2016, 10:41

Nie wiem jak z alergią skórną, ale jeśli chodzi o wspomaganie serca oraz obniżenie wagi to najlepszym sposobem jest ograniczenie węglowodanów.Popatrz na karmy bezzbożowe - są dostępne na bazie różnych mięs, więc myślę, że coś się udałoby wybrać, ewentualnie żywienie surowe, wtedy sama decydujesz co psu dajesz. Chyba, że ma uczulenie na białko, wtedy zostają Wam karmy hipoalergiczne z hydrolizowanym białkiem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość