Czy ktoś karmi psa szwedzką HUSSE ?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

łolada

15 marca 2014, 23:17

łolada pisze:dodam ze nie mam nic do husse po za ceną z kosmosu bo skład jest na poziomie nutra nuggets, brita, vollmersa a cena o 50-100zł wyższa niż te karmy.
a co jakości składników....każdy chwali swoje a papier wszystko przyjmie.
po za tym jeżeli w karmie pisze: "50% kurczaka, pszenica, mąka pszenna" to bez znaczenia czy kurczak był z wolnego wybiegu, nie szprycowany chemią a pszenica jest 1 klasa, dla mnie liczy się że w karmie kurczaka ostatecznie zostaje 20%, pszenice psy nie trawią a rozbijanie tego samego produktu na dwie pozycje aby znalazły się za mięsem jest standardowo żałosnym zabiegiem producenta tak chętnie powielanym przez wszystkie firmy.

na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi i już nie wierzą że każda droga karma=dobra karma, czytają składy, obliczają zawartość wypełniaczy, analizują i z czego się cieszę....myślą.
gość2

16 marca 2014, 15:00

No nie, nie porównuj Husse z nutra nuggets czy britą, to jest zupełnie inna klasa karm. Poza tym w naturze wilki (bo w naturze musimy się do nich odnosić) nie jedzą mączek w których nie wiadomo co jest, tylko "świeże produkty" więc chyba logiczne jest komponowanie karm na w takiej postaci. W karmie ważne są również dodatki, ale to nie miejsce na takie dyskusje.
Co do pszenicy to masz rację, psy nie trawią surowej pszenicy (a raczej skrobi w niej zawartej), ale też surowego np. ryżu, dopiero odpowiednie przygotowanie powoduję że psy są w stanie strawić skrobia.
łolada

16 marca 2014, 15:27

nie pisałam że mączka jest lepsza od świeżego mięsa tylko że ostatecznie jest jej więcej w karmie to raz.
dwa- jeżeli pisze "kurczak" to w tej karmie mogą być wszeelkie odpady (kości, chrząstki, skóry itd.) z kurczaka, chyba żeby pisało "świeże MIĘSO z kurczaka" ale tak nie jest.
wilk w naturze je świeże mięso lub padline a nie suche bobki więc tu nie ma porównania zwłaszcza ze w husse mamy ostatecznie mniej niż 20% mięsa-wilk chyba jada go więcej? :wink:
gość2

16 marca 2014, 20:08

Chyba nigdy nie widziałaś ja wilki zjadają swoją ofiarę, najpierw zjadają wnętrzności wraz zawartością (tą roślinną) potem odjadają żebra i okolice gdzie jest dużo tłuszczu, mięso jedzą na końcu i to w niewielkiej ilości lub osobniki ktore zywią się ostatnie, więc mięso jako takie jest najmniej popularne u wilków.
Poza tym skąd masz te 20%? Nawet jak odejmiesz wilgoć i przyjąć wartości mączki to jest duuużo więcej. Coraz więcej karm podaje w taki sposób skład bo takie są zalecenia jakiejś komisji europejskiej (sorki ale nie pamiętam nazwy) co do podawania składu karm dla zwierząt. Ponadto jeśli jest napisane kurczak, jagnięcina czy inne zwierzątko to wtedy jest mięso, w mączka bywa różnie. Gdy są tam też inne części ciała jak piszesz kości, dzioby itp. to dodaje się zwrot "produkty pochodzenia zwierzęcego" lup podobnie.
Próbowałaś karmić Husse swojego psa lub psy?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

16 marca 2014, 21:55

Łolada ma rację pod nazwą kurczak producent może ukryć różne części z kurczaka i wcale nie oznacza to stricte mięsa z kurczaka.
gość2

16 marca 2014, 22:45

Nie sądzę, raczej wszystko będzie w mączkach.
łolada

17 marca 2014, 09:50

gość2 pisze:Chyba nigdy nie widziałaś ja wilki zjadają swoją ofiarę, najpierw zjadają wnętrzności wraz zawartością (tą roślinną) potem odjadają żebra i okolice gdzie jest dużo tłuszczu, mięso jedzą na końcu i to w niewielkiej ilości lub osobniki ktore zywią się ostatnie, więc mięso jako takie jest najmniej popularne u wilków.
Próbowałaś karmić Husse swojego psa lub psy?
nie no tym tekstem mnie załamałeś 8) . co jedzą w naturze wilki? gryzonie, ptaki, większą zwierzyne? a czym one się żywią? trawą, nasionami, ziołami, mniejszymi zwierzętami, owadami? raczej nie maczką kukurydzianą, zbożową czy ryżem wiec wszelkie wypełniacze w duzych ilosciach są bez sensu (nie dotyczy to oczywiscie tylko husse ale większości karm). to raz. dwa-żołądek ofiary nie stanowi połowy jej masy, wiec wilk zjadając królika w całosci ile dostanie ostatecznie tych wypełniaczy? 10% ? a jeżeli stado upoluje jelenia? ile z nich zje te twoje wypełniacze?

w karmie powinny być wypełniacze, z tym że powinny stanowić niewielką jej część a nie połowe worka lub wiecej. powinny być to wypełniacze dostosowane do psa (nie jest nim na pewno pszenica), węglowodanów w karmie powinno być jak najmniej a nie 50% (większość karm w tym husse), a na koniec: zwierzęcej wkładki w karmie powinno być jej jak najwiecej (50% świeżego zwierzęcia nie spełnia tych wymagań) co w ostatecznym rozrachunku sprawia że husse to porządna karma, z przecietną iloscią mięsa o ok 50-100zł z za wysoką ceną jak za taki skład (również ten analityczny)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

17 marca 2014, 10:26

łolada nie przekonasz Gościa 2 ,niech karmi Husse przecież to jego psy i jego wybór ,wszystko neguje cokolwiek byśmy nie napisali - szkoda energii
Gość

17 marca 2014, 10:52

wcale nie chcę go przekonywać, bardziej piszę to z myślą o innych. jest wiele karm które obecnie mają za wysoką cenę do składu (po za husse do głowy przychodzi na szybko, mi również happy dog). niech potencialny zainteresowany wie że za tą cene (200zł za 15kg) może mieć o wiele lepszą karmę (wiecej mięsa, mniej węglowodanów) albo podobną do husse ale o 50-100zł taniej (mera dog, markus m, brit care, bozita, nutra nuggests, volmers itp itd.....)

co do producentów husse w obecnych czasach gdzie konkurencja rośnie albo niech obniżą cene karmy albo niech ulepszą jej skład. albo niech jak royal liczą na to że klient ograniczy się tylko do pięknych haseł.

nawiązując do pytania gościa2, nie nie karmiłam psów husse, nie podam mi czegoś o tak kiepskim składzie za tę cene. jeżeli miałam gorszy miesiąc karmiłam m.in. nutra nuggets (130zł za 15kg), britem premium (110zł za 15kg), w lepszych miesiacach psy dostawały m.in. acane (220zł za 18kg), totw (165zł za13,6kg),

odpowiadajac za wczasu na twoje kolejne pytanie: nawet jakbym karmiła a moje psy czuły by się i wygladały super to szoda byłoby mi wywalać kase na tak marną składem karme-wolałabym szukać dalej czegoś o lepszym skłądzie
Inferno

18 marca 2014, 18:44

Jeśli ktoś niema o "czymś" pojęcia, "czegoś" nie stosował, nie zna "czegoś" jakości oraz skutków jakie "coś" wywołuje to jak może się na temat "czegoś" wypowiadać?
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

18 marca 2014, 21:47

Aha czyli jeżeli nie pije piwa, nie pale papierosów, nie karmie psów karmą z marketu, to nie wolno mi się wypowiadać na temat wcześniej wymienionych produktów? ciekawe :roll: .

wcześniejsza krytyka dotyczyła tylko składu karmy i nieadekwatnej do niej ceny a do tego nie trzeba kupować produktu :wink:
gość2

18 marca 2014, 21:51

łolada widzę że jesteś totalnie uprzedzona do Husse mimo że jej nie wypróbowałaś, nie masz zbyt dużego pojęcia o karmach, gdzieś coś poczytałaś tylko nie za dużo z tego pewnie zrozumiałaś.
Rober A. dzięki za odpowiedzi na moje pytania do Ciebie, jakoś do tej pory nie znalazłem na nie odpowiedzi.
Uprzedzając, jak już wcześniej pisałem nie jestem dystrybutorem Husse, ale mam dużo doczynienia z żywieniem zwierząt w tym psów, znam się na karmach i ogólnie na zwierzętach domowych.
Jak na razie bardzo polecam Husse i z mojej strony zamykam dyskusję bo traci ona sens w tej formie.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

18 marca 2014, 22:04

to może byś oświecił co za tajemną wiedzę posiadłeś? albo co tu jest nie zrozumiałe dla szarych ludzi? szczerze mnie to bardzo ciekawi co jest takiego super w husse (po za tym że twoje psy super na niej wyglądają). na prawdę chcę wiedzieć
txt

19 marca 2014, 09:33

łolada i 89ola czym karmicie swojego psa/psy jeśli można wiedzieć? Tak z ciekawości.
89ola
Posty: 745
Rejestracja: 28 stycznia 2013, 14:27

19 marca 2014, 20:47

wszystko.....
najpierw były na karmach z marketu, później odkryłam ze istnieja inne karmy niż to co widać w tesco na półkach. przerabiałam przez ostatnie 6lat wiele karma w zależności od tego co już wiedziałam, swego czasu byłam wielką fanką fitmina póki nie dowiedziałam sie czym jest konserwowany.

obecnie psy jedzą totw (nie każda wersja smakowa ma dobry skład) w weekendy i wieczorami (kiedy nie ma mnie w domu) oraz rano w tygodniu surowe mięso kiedy jestem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość